Kampanya Bulucu

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Ortak İş Yeri Alma Kredisi

Ziraat Bankası, yatırım amaçlı olmak üzere iş yeri satın almak isteyen ortaklı kişilere finansman desteği sunmaktadır. Ziraat Bankası iş kurma kredisinin detayları ve koşulları ise şu şekilde:

1-) Bu kredisi alabilmek için en az 2 en fazla 5 kişi olmak gerekmektedir.

2-) Ortakların her birinin düzenli iş sahibi olmaları gerekir.

3-) Satın alınacak iş yerinin ekspertiz değerinin en fazla % 75’i kadar kredi kullanılabilir.

4-) Kredi için 120 aya kadar vade yapılabilir.

5-) Ortakların her biri alabildiği gibi yalnızca birisi de krediyi alabilmektedir.

6-) Gerektiğinde ek teminat talep edilebilir.

7-) Kredinin ödeme süresince satın alınan iş yerine ipotek tesis edilir.

8.) Kredi ödemesi süresince konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

TEB İş Kurma Kredisi

TEB, yüksek miktarda verdiği krediler ile iş kurmak isteyen girişimcilere sağlam sermaye kaynağı olarak kredi imkânlarını sunmaktadır. TEB & KGF işbirliğinde verilen bu kredi 500.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

TEB iş kurma kredisinin limitleri ise şu şekilde:

1-) Küçük işletme girişimcilerine; 100.000 TL’ye kadar

2-) Franchising girişimcilerine; 200.000 TL’ye kadar

3-) Tarım girişimcilerine; 250.000 TL’ye kadar

4-) Teknogirişimiclere; 500.000 TL’ye kadar

Yapı Kredi Bankası İş Kurma Kredisi

Yapı Kredi Bankası, iş kurmak isteyen veya mevcut işini büyütmek isteyen kişilere üst limit bulunmaksızın kredi destekleri sunuyor.

Banka, sermaye ihtiyacını karşılamak amacıyla her türlü sektör için nakit destek kredisi imkanı sunuyor. Donanım, malzeme vb. araçların satın alınması için Yapı Kredi Bankası iş kurma kredisinden faydalanabilirsiniz.

İş Bankası İş Kurma Kredisi

İş kurma esnasında birçok masrafı karşılamak ve alınacak bazı malların teminatını sağlamak amacıyla İş Bankası, girişimcilere destek kredileri sunmaktadır. KOSGEB ve İş Bankası aracılığı ile geliştirilen bu hizmet kapsamında girişimciler belirli alanlarda düşük faizli krediler alabilirler. Franchising alma, demirbaşların teminatı vb. durumlarda İŞ Bankası girişimcilere kredi desteği verir.

Vakıfbank İş Kurma Kredisi

Vakıfbank tarafından verilen bu kredi, iş kurmak isteyenlerin masraflarına yardımcı olmak ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilmektedir. Bu kredinin belirli alanı bulunmamakla birlikte işletmenin her türlü ihtiyacı için kullanılabilir.

Kredinin alımı esnasında sözleşme girişimciye göre düzenlenir. Buna göre kredi taksitleri girişimci tarafından belirlendiği gibi bu taksitler aydan aya değişkenlik de gösterebilir. Ayrıca ödemesiz dönemler de kredi ödeme planına yerleştirilebilir.

Finansbank İş Kurma Kredisi

İş kurmak isteyenlere ve KOBİ’lere yönelik çıkartılan ihtiyaç kredisi, Finansbank tarafından herhangi bir koşul aranmaksızın bütün işletme sahiplerine verilebilmektedir. Bu kredi günlük 150.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçları karşılamaktadır. Kredi, hafta sonu ve tatil günleri dahil başvuru anında alınabilir.

Ziraat Bankası iş Yeri Alma Kredisi

Ziraat Bankası, yatırım amaçlı iş yeri almak isteyen kişilere geniş vade seçenekleri ve esnek ödeme planı ile bireysel iş kredisi vermektedir.

1-) Alınan kredi için 120 aya kadar vade imkânı kullanılabilir.

2-) Satın alınacak iş yerinin ekspertiz değerinin en fazla % 75’i kadar kredi kullanılabilir.

3-) Kredi ödemesi bitene kadar satın alınan iş yerine ipotek tesis edilir.

Garanti Bankası İş Kurma Kredisi

Garanti Bankası, iş kurmak isteyen kişilere “İşimi kuruyorum destek paketi” adlı kredisini sunmaktadır. Bu krediye başvurmak ve avantajlarından yararlanmak için KOBİ olmak yeterlidir. Ayrıca teknolojik ürün almak isteyen kişilere de Turkcell aracılığında kur teknolojik paketi hizmeti sağlanır.

Akbank İş Kurma Kredisi

Akbank, iş kuracak veya işini yeni kurmuş girişimcilere özel kredi vermektedir. Bu kredi kişilerin nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak verilen kısa vadeli artı para kredisidir. Girişimci olmak dışında herhangi bir şart bulundurmaksızın bu krediye başvuru yapılabilir.

Son olarak; tüm bu iş yeri kurma kredilerinden yararlanmak için ilgili bankaya gidip müşteri temsilcisiyle görüşmeniz yeterli. Limitler ve şartlar hakkında detaylı bilgiler size aktarılacaktır.

Bunun yanında şu konu başlığımızı da mutlaka incelemelisiniz: “Hibe Kredi Nedir, Nasıl Alınır”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.