Kampanya Bulucu

İninal Kart Nedir? Nereden Alınır? Ne Kadar? Nerelerde Geçerlidir?

Türkiye’nin en kolay ulaşılabilen finans ürünü olan İninal Kart, yüklediğiniz bakiye  kadar harcama yapmanıza imkan tanıyan yeni nesil bir ödeme platformudur. Şok, Migros, Kipa gibi marketlerden veya D&R, Teknosa teknoloji ve kitap mağazalarından, n11.com gibi online platformlardan hiçbir sözleşme imzalamadan temin edilebilen İninal Kart özellikleri ile diğer banka kartlarından daha farklı bir konumda yer alıyor. Herhangi bir şekilde borç veya faiz işlemi uygulanmayan kartın kullanım ücreti aylık 2 TL. Üstelik kartın kullanılmadığı dönemlerde ücret talep edilmiyor.

İninal Kart Ne İşe Yarar?

İninal Kart, Türkiye’nin yeni nesil ödeme platformu olarak 2012 yılında kuruldu. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine finans hizmetleri sağlamanın yanında girişimcilere de destek olmayı amaçlayan bu platform, 2017 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan (BDDK) elektronik para faaliyeti iznini almayı başardı. Yine 2017 yılı içerisinde BKM üyesi olan İninal, bu platforma ek olarak BKM Express ve TROY üyelik süreçlerini de başarıyla tamamladı. 2019 yılında Visa ile bir ortaklık anlaşması imzaladıktan sonra Visa şemalı İninal Kart’lar piyasaya sürüldü. Yine 2019 yılında İninal Kart’lara nakit çekim özelliği getirildi.

Şu anda Türkiye’nin en kolay erişilebilen ve kullanımı en kolay finans ürünü olarak dikkat çeken İninal Kart’ın 15 binden fazla satış noktasına ek olarak 50 binden fazla yükleme noktası bulunuyor. Sayıları milyonları geçen İninal kullanıcıları, kartlarına yükledikleri bakiye kadar harcama yapabilirken daha sonrasında herhangi bir borç veya faiz ile karşılaşmazlar. Banka kartının geçtiği her yerde kullanılabilen İninal Kart ile ATM’lerden nakit para çekebileceğiniz gibi, standart kredi kartları gibi istediğiniz yerden alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İster internet, ister fatura ödeme merkezlerinden 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebileceğiniz İninal Kart’ınız ile ayrıca tüm oyunların e-Pin’lerini de satın alabilirsiniz. Tüm bu avantajlara ek olarak İninal Kart’lar arası para transferinin mümkün olduğunu da belirtelim.

İninal Kart’ın Banka Kartından Farkı Nedir?

İninal Kart’ı banka kartından ayıran en önemli fark, 13 yaşından büyük olan her vatandaşın kullanımına uygun olması. Herhangi bir sözleşme imzalamadan satın alınabilen kart anonim olduğu için bilgilerinizin çalınması gibi bir durum da söz konusu değildir. Kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar güvenle alışveriş yapabileceğiniz İninal’da faiz gibi durumlar söz konusu değildir.

İninal Kart Nereden Alınır?

Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran İninal’ın 15 binden fazla satış noktası olduğunu belirtmiştik. Bu satış noktalarını fiziksel ve online noktalar olarak ikiye ayırabiliriz.

Fiziksel satış noktaları; Kim Market, ŞOK Market, D&R, Macrocenter, Kipa, PTT iş yerleri, Migros, Pratik İşlem Noktaları, Teknosa ve Vatan Bilgisayar mağazaları.

Peki online ortamda İninal kart nerede satılır? Gittigidiyor, n11, Hepsiburada, D&R web sitesi, Teknosa web sitesi ve Vatan Bilgisayar web sitesi

İninal Kart Nasıl Alınır?

Yukarıda belirttiğimiz fiziksel satış noktalarından herhangi bir satış sözleşmesi imzalamadan kartınızı satın alabilirsiniz. Ya da online satış noktalarından sıradan bir ürün satın alır gibi, hiçbir ek sözleşme imzalamadan kartınızı satın almanız mümkün.

İninal Kart Ne Kadar?

Sadece tek seferlik 5 TL ödeyerek sahip olunan İninal Kart’ın aylık kullanım ücreti ise 2 TL. Ancak aylık kullanım ücreti sadece hesapta bakiye varsa alınır ve geçmişe yönelik herhangi bir kullanım ücreti talep edilmez. Örneğin Mehmet adlı bir kullanıcının Ocak ayında bir İninal Kart satın aldığını düşünelim. Kart bedeli olarak 5 TL ödeyen Mehmet Ocak, Şubat ve Mart aylarında kartı kullanmış, Nisan ve Mayıs aylarında kartı kullanmamış olsun. Bu durumda Mehmet’in kartından 3 ay için 6 TL aylık kullanım ücreti kesilmiş olur. Mehmet’in kartı kullanmadığı Nisan ve Mayıs aylarında hesabında bakiye bulunmuyorsa herhangi bir ödeme yapması gerekmez.

İninal Kart Nerelerde Kullanılır?

İninal Kart nerelerde geçerli? sorusuna ”Standart bir banka kartının geçerli olduğu her yerde İninal Kart da geçerlidir.” yanıtını verebiliriz. Yurt dışı veya yurt içi fark etmeksizin internette, mağazalarda, fatura ödeme merkezlerinde, online oyun sitelerinde, yeme içme merkezlerinde, kısacası her yerde İninal Kart kullanılabilir.

İninal Karta Nasıl Para Yüklenir?

Daha önce satın almış olduğunuz İninal Kart’ınıza dilediğiniz zaman Kipa, Macrocenter, PTT iş yeri vezneleri, PTTMatik’ler, banka ATM’leri, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları veya Teknosa mağazalarından para yükleme işlemi yapabilirsiniz. Bu mağazalardaki yetkili kişilere para yükleme talebinize iletmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra İninal cüzdana tanımla banka/kredi kartı ve EFT ile de İninal Kart’a yükleme yapmak mümkün.

EFT veya Havale ile İninal Kart’ıma Nasıl Para Yüklerim?

EFT/ havale ile yükleme için takip edilmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapın.
 • Akbank hesabınız varsa havale ile, diğer bankalarda hesaplarınız varsa EFT ile para transferi menüsüne girin.
 • IBAN numarası alanına İninal’ın konuyla alakalı rehber olması açısından hazırladığı sayfasında yer alan IBAN numarasını ve açıklama alanına aktif olarak kullandığınız kartınızın arka yüzeyindeki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Akbank dışında başka bir bankadan gönderim yapıyorsanız, yani EFT işlemi yapıyorsanız, alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısınız.
 • İşleminizi tamamladıktan sonra 15 dakika içerisinde bakiyeniz kartınıza yüklenecektir.

İninal IBAN numarasını görmek için TIKLAYINIZ!

İninal Kart’ta Yaş Limiti Var mı?

İninal Kart yaş sınırı 13 olarak belirlenmiş. PTT iş yerlerinden yapılacak işlemlerde ise yaş sınırı 15.

İninal Kart Nasıl Aktifleştirilir?

İninal Kart’ınızın üst limitini aylık 750 Liraya yükseltmek, kartınıza sürekli yükleme yapabilmek ve kartınız ile online mağazalarda 3D Secure ile işlem yapabilmek için İninal kartınızı kişiselleştirmeniz gerekiyor. Kişiselleştirme işlemini akıllı telefonlarınıza yükleyebileceğiniz İninal Cüzdan uygulaması ile veya ininal.com adresinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlk defa İninal Kart kullanıyorsanız;

 • Aşağıda paylaştığımız İninal Kart internet adresine tıklayın. Açılan sayfadaki ”Kayıt Ol” butonuna tıklayarak işlemi başlatın.
 • Açılan sayfada adınızı, soyadınızı, cep telefonu numaranızı ve e-posta & şifre bilgilerinizi doldurun.

ininal

ininal sms

 • Kişisel bilgilerinizi görseldeki gibi doldurduktan sonra; sonraki adım butonuna tıklayın.
 • Cep telefonunuza gelen 4 haneli şifreyi görseldeki gibi kutucuğa yazın ve sonraki adıma geçin.
 • Son olarak, açılan yeni sayfada aşağıdaki görseldeki gibi bir barkod numarası bölümü karşınıza gelecektir. Kartınızın arka yüzünde yer alan barkod numarasını bu alana yazın ve ”kartımı kişiselleştir” butonuna basarak işlemleri tamamlayın.

ininal barkod

 • Bu işlemleri sırasıyla yaptıysanız İninal hesabınızı başarıyla oluşturdunuz demektir. Şimdi kartınızın limitini 750 TL’ye çıkarabilir ve kartınıza ait cep telefonu numarası ile 3D Secure güvenlik önlemi gerektiren işlemler yapabilirsiniz.

İninal Kart yeni hesap açma işlemi için TIKLAYINIZ.

Spotify Öğrenci İndirimi ve Detayları

Steam Yaz İndirimi ve İndirimli Oyunlar Listesi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.