Kampanya Bulucu

İng Bank İhtiyaç Kredisi

İNG Bank, Hollandalı İNG BANK’ın Türkiye’de hizmet veren kısmıdır.  İNG Bank 2007 yılında Oyak Bank’ı satın alarak 2008 yılında Türkiye’de hem bireysel hem de ticari bankacılık işlemleri yürütmeye başladı. İNG Bank, kişiye özel uygulamaları ile dikkat çeken bir banka İng Bank Tüketici Kredisi kullanacak müşterilerine kredi notlarına göre farklı faiz oranları uygulamaktadır. Çünkü İNG Bank,  her müşterinin riskini farklı olduğunu düşünür.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İng’nin “Borcuna sadık müşterilerimizin faiz oranını düşürüyoruz” sloganı ile başlattığı kampanyada başvurular şubeden ya da internet şubesinden alınıyor.  İnternetten yaptığınız başvurularda bildirdiğiniz bilgilerde bir eksiklik veya yanlışlık varsa kredinin tamamlanması için şubeye çağrılabiliyorsunuz. Aynı zamanda gelir kontrolünde bir sıkıntı çıkarsa paranın hesabınıza geçmesi için şubeye davet ediliyorsunuz. Onun dışında para banka hesabınıza hemen geçiyor.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Şartları

İng Bank Tüketici Kredisi Koşullarına baktığımızda Findeks kredi notunun önemli bir yer tuttuğunu görüyoruz.  Normal faiz oranı % 1,39 olmasına rağmen bu rakam eğer findeks kredi notunuz 1700 puanın üzerindeyse daha da aşağı çekilebiliyor.  Kredi kullanmak için hiçbir şart aranmıyor. Gelirini ispatlayabilen herkes krediye başvurabiliyor. %1,39 Faiz oranıyla 100 bin liraya kadar kredi kullandırılıyor.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

İng Bank İhtiyaç Kredisine Şubelerden ya da internet şubelerinden başvurabilirsiniz. İnternet şubesinden başvuru yapabilmek için İNG Bank müşterisi olmanız gerekiyor.

İng Bank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

İng Bank, İhtiyaç kredisi için herhangi bir belge istemiyor. Ancak gelirinizle ilgili bir belirsizlik olursa gelir belgesi istenebiliyor. Sadece nüfus cüzdanı ile şubeden kredi alabilirsiniz. İnternet şubesinden başvurularınızda ise herhangi bir belge istenmiyor.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Bu kredide 100.000 liraya kadar başvuruda bulunabiliyorsunuz. Faiz oranı % 1,39 olarak verilmesine rağmen kişiye özel faiz uygulaması olduğundan faiz oranları değişmektedir.  Ancak % 51,39 faiz oranıyla 36 ay vade ile 10 bin lira kredi çektiğinizi varsayarsak aylık 372 lira ödüyorsunuz. Yıllık maliyet oranınız ise % 21,59 olarak gerçekleşiyor.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bu kredide faiz oranı % 1,39 Yıllık maliyet oranı %21,59

İNG BANK Kredi Maliyet Tablosu

ing bank kredi maliyet

İng Bank İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı

İng Bank İhtiyaç kredisinde kredi tahsis ücreti (masraf) olarak kredinin % 0,5’ini alıyor. Bu da 10 bin lira için 50 lira yapmaktadır.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

 • Tekno Kredi – Yıllık Maliyet Oranı % 20,22
 • Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi – Yıllık Maliyet Oranı % 19,37
 • İndirimli İhtiyaç Kredisi – Yıllık Maliyet Oranı % 21,59
 • ING Kredi Noktası: Mudo Concept Kredisi – Yıllık Maliyet Oranı % 10,4 ila % 16,4 arası
 • ING Alışverişçi Kredisi – Yıllık Maliyet Oranı % 15,70
 • Mini Kredi – Yıllık Maliyet Oranı % 25,65
 • ING Taze Kredi – Yıllık Maliyet Oranı % 24,34
 • Maaş Müşterilerimize Özel Kredi – Yıllık Maliyet Oranı % 21,59
 • Emekli Kredi – Yıllık Maliyet Oranı % 21,29
 • 65 Yaş üzeri Müşterilerimize Özel – Yıllık Maliyet Oranı % 23,62
 • İpotekli İhtiyaç Kredisi – Yıllık Maliyet Oranı % 17,88
 • 2/B Arazi Kredisi – Yıllık Maliyet Oranı % 17,88
 • Kamu Çalışanlarına Özel – Yıllık Maliyet Oranı % 21,56
 • Kredi Postam – Yıllık Maliyet Oranı % 22,90

Değerlendirme: İng Bank tüketici kredi kampanyalarına göz attığımızda en cazip oranın ipotekli ihtiyaç kredisinde olduğunu görüyoruz. ING Kredi Noktası: Mudo Concept Kredisi, çok daha cazip olmasına rağmen sadece Mudo mağazalarında yapılacak alışverişlerde kullanılabiliyor.  İng Bank kredisi kullanmadan önce Halk Bankası ihtiyaç kredilerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İng Bank kredi yapılandırmak için henüz uygun faiz koşullarına sahip değil o nedenle eski kredinizi ödemeye devam etmenizi öneriyoruz. Faiz oranları  %1’in altına indiği takdirde faizi yüksek kredilerinizi yapılandırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.