Kampanya Bulucu

İkea Hayvan Barınakları Sorumluluğu

İkea kendine yakışanını yapıyor ve hem restoran bölümündeki hem de kafe bölümündeki tüm artık yemekleri çöpe atmadan mağazalarının bulunduğu her ildeki hayvan barınaklarına göndererek onların da faydalanmasını sağlıyorlar.

Üstelik hayvan barınaklarına gidene kadar her türlü tedbirler alınıyor ve yemekler soğuk hava depolarında saklanarak sağlıklı bir şekilde teslimat için yola çıkıyorlar. 2 ya da 3 gün içinde biriktirilen bu yemekler çöp olmak yerine barınaklardaki hayvanların karınlarını doyurmaya yetiyor. Hayvan severlerin birçok işletme için istedikleri bu çalışmayı İkea nın yapması oldukça sevindirici bir haber çünkü çok fazla yemek sirkülasyonu olan bir alan olduğu için hayvan barınaklarına da bir o kadar fazla gıda yardımı yapılıyor oluyor.

İkea açıklama

Toplanan yemek atıkları, hayvan koruma barınaklarına sevk edilene kadar IKEA mağazaları içerisindeki soğuk hava depolarında, sızdırmaz ambalajlarda bekletiliyor. 2-3 gün biriktirdiğimiz yemek atıklarını hayvan koruma barınaklarına teslim ediyoruz. Artan yemekler İstanbul Ataşehir Hayvan Barınağı ve Asfalya Hayvanseverler Grubu’na, Bolluca Hayvan Barınağı’na, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bademli Hayvan Barınağı’na, İzmir SOPEN Gazi Barınağı’na, Ankara Gölbaşı Hayvan Barınağı’na gönderilmektedir.

Teşekkür ederiz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aziz BAŞKAN dedi ki:

    çok güzel bir proje..Tebrikler.kampanyanın devamını ve diğer firmalara da örnek olmasını temenni ediyorum…