Kampanya Bulucu

İDO’dan Büyük Kış Kampanyası

İDO, Eskihisar-Topçular hattında kış indirimine gidiyor. 15-31 Aralık tarihleri arasında uygulanacak indirim ile körfez geçişleri daha ekonomik olacak. Araç başına uygulanacak geçiş ücretleri yazının devamında.

Yüzde 40 İndirim

İDO tarafından yapılan açıklamada, Eskihisar-Topçular hattından Aralık ayının sonuna kadar indirimli geçiş ücretlerinin geçerli olacağı duyuruldu. 15 Aralık-31 Aralık tarihleri arasında geçiş ücretlerinde yüzde 40 indirim uygulanacak. İDO, kampanyasını kış soğuklarında cebinizi ısıtacak teklifler olarak sundu.

”Büyük Kış İndirimi” olarak adlandırılan bu kampanya ile körfez geçişleri de ucuzlayacak. Çok sayıda insan tarafından kullanılan bu hatta araç geçiş ücretleri de düşmüş olacak. Buna göre otomobiller tek yön için 35 TL, gidiş-dönüş için ise 60 TL ödeme yapacak. Kamyonetlerden tek yönde 40, giriş-dönüşte ise 75 TL, tırlar için  tek yönde 95 TL, gidiş-dönüşte 180 TL alınacak. En düşük ücrete tabi olan motosikletler için ise tek yöne 15 TL, gidiş-dönüşe 20 TL ücret ödenecek. Kampanyanın bu süre sonrasında devam etmeyeceğine dair herhangi bir bilgi yok. Önümüzdeki aylar için yapılacak kampanyalar için yine İDO’dan duyurular beklenecek.

Daha Kısa Sürede Ulaşım

Eskihisar-Topçular arasında yapılan deniz yolculuğu hava durumunda göre ortalama 30-45 dakika arasında sürüyor. Körfez üzerinden hareket etmek ise hem daha uzun hem de daha yorucu. Günün her saatinde deniz ulaşımını kullanmak mümkün. Araçlar kısa zaman aralıkları ile kalkıyor. Ayrıca sadece araçlar değil, yaya yolcular da bu sistemi kullanabilir. Yolculuk süresince arabalı vapur içinde rahatlıkla hareket edilebilir. Yolcuların rahat etmesi için arabalı vapurlar bünyesinde bir adet de büfe bulunmakta. Özellikle uzun yolculuklar için deniz ulaşımı araç sahiplerine küçük bir mola keyfi sunmakta.

Körfez üzerinden arabalı vapur ile geçmenin en büyük avantajı yolu kısaltması ve trafiğe takılmadan hareket imkanı sağlaması. Zamandan da tasarruf ettiren bu sistem, indirim geçerli olduğu sürece maddi tasarrufta sağlayacak. 1998 yılında ilk seferini gerçekleştiren İDO zaman zaman düzenlediği kampanyalar ile de vatandaşların daha ekonomik seyahat etmesini amaçlamakta. Özellikle İstanbul için deniz ulaşımında geniş bir filo ile hizmet veren kurum, her geçen gün bünyesine kattığı yeni araçlar ile de modernleşme sürecini tamamlamaktadır.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.