Kampanya Bulucu

HYUNDAİ YENİ ELANTRA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Hyundai Yeni Elantra İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Hyundai ailesinin Elentra modeli tamamen yenilenmiş, güncellenmiş ve tam sizlerin istediği tarza getirilmiş olarak araç piyasasında yerini aldı. Hyundai yeni Elentra modelinin dış donanım ve tasarım özelliklerini incelediğimizde; modelin bir önceki nesline göre daha hafif bir araç olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra dayanma oranını yükseltmek adına tasarıma çelik maddesi de eklenmiş durumda. Aracın tasarımında style ve tune olmak üzere iki adet donanım paket seçenekleri bulunmaktadır. Küçük boy stepne, arka reflektör, üçüncü stop lambası, renkli camlar ve eşlik etme ve karşılama fonksiyonlu şekilde oluşturulmuş ön farlar aracın her iki donanım seçeneğinde de bulunmaktadır. Aracın dış tasarımına uygun bir şekilde entegre edilmiş olan yağmur sensörü ile elektrikli katlanabilir yan aynalara ise tune donanım seçeneğiyle sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında bulunan elektrikli ve ısıtmalı şekilde dizayn edilmiş yan aynalar, tasarımın uyumunu bozmamak adına gövde renginde oluşturulmuş tamponlar, kapı kolları ve yan aynalar, ön ve arkada bulunan çamurluk paçalıkları ise aracın hem style hem de tune donanım paket seçeneğinde standart olarak sizlere sunulmakta. Bu özellikler haricinde krom kaplamalı özellikte oluşturulmuş dış kapı kolları, koyu krom süslemeli ön tampon, LED şeklinde oluşturulmuş sinyalli yan aynalara ise yine aracın tune donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Güvenliğiniz için oluşturulmuş ve tasarıma eklenmiş olan ön ve arka tarafta bulunan sis lambaları ise standart olarak sunulmaktadır. Tüm bu özellikler haricinde geri dönüş kamerası ile büyük boyutlu ön silecekler aracın yalnızca tune donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulmakta. Ön farlarda bulunan çift reflektör özelliği araca hem spor hem de şık bir görüntü katmış. Hyundai ailesi yeni Elantra modelinin tasarlarken 16″ alaşımlı jantları da tasarıma eklemeyi unutmamış. Bu jant özellikleri ona yine hareketli ve atik bir görüntü sağlamış. Aracın dış tasarım özellikleri bununla da sınırlı değildir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın tasarımına elektrikli açılır cam tavan da eklenmiştir. Bu tavan sayesinde güneşin ve havanın tüm keyfine varabilir; yolculuklarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

İç Donanım ve Tasarımı

hyundai yeni elantra

Hyundai yeni Elantra modelinin iç tasarım özelliklerine baktığımızda en az aracın dış tasarım özellikleri kadar tatmin edici, verimli ve etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç tasarımını oluşturan renklerin seçenekleri olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında 6 ileri otomatik vitese aracın hem style hem de tune donanım seçeneğinde isteğinize bağlı olarak sahip olabilirsiniz. Motor kapağı, Hyundai ailesinin klasikleşmiş ve sevilen özelliklerinden olan uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm sistemi, elektrik kumandalı ön kapı camları ile elektrik kumandalı arka kapı camları aracın her iki donanım seçeneğinde de standart olarak bulunmakta. Bu özelliklerin yanı sıra güneşlik ve aydınlatmalı makyaj aynaları, portatif şekilde oluşturulmuş küllük, bagaj kapağı izolasyonu ile yükseklik ayarlı sürücü koltuğu yine Hyundai yeni Elantra modelinde standart olarak sunulmakta.

Aracın iç tasarımında bulunan radyo, CD, MP3 çalar, navigasyon sistemi, DVD oynatıcı ve SD kart okuyucu sayesinde yolculuklarınızı daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Arka kapılarda bulunan hoparlör sistemi sayesinde dilediğiniz müziği dilediğiniz seste dinleyebilirsiniz. Araçta bulunan direksiyonun hem derinlik ve yükseklik ayarlı olması hem de elektrik destekli ve çok fonksiyonlu olması sayesinde uzun süreli yolculuklarınızda daha az yorulursunuz. AUDIO üzerinde bulunan geri görüş kamera ekranına ve kapı içi kumaş döşemesine ise aracın tune donanım paket seçeneğiyle sahip olabilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra içeriden açılabilen yakıt deposu, ön ve arka kapılarda bulunan saklama cebi, ön kapıda ve içlerinde yer alan cep ve bardak tutacakları ile manuel klima tasarıma uyumlu bir biçimde entegre edilmiştir. Eğer manuel klima değil de çift bölgeli otomatik klima tercih etmek isterseniz yine aracın tune donanım paket seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra aktif eko sürüş kontrolü ile vites değiştirme göstergesi ise yine aracın her iki donanım paket seçeneğinde standart olarak sunulmaktadır.

Aracın güvenlik özeliklerine baktığımızda ise yine Hyundai ailesinin geleneksel hale gelmiş ve herkesçe bilinen güvenlik özelliklerinin bu araçta da yer aldığını görebiliyoruz. Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, soğutmalı özellikli ön fren diskleri ve arka fren diskleri özellikleri standart olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra  ABS, BAS (fren destek sistemi), ESP (elektronik denge kontrol programı), VSM (araç stabilite yönetim programı) ise yine aracın tasarımına sizlerin güvenliği için entegre edilmiştir. Kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri de tasarıma eklenmiştir. Bunun yanı sıra hıza duyarlı otomatik kilitlenen kapılar ile ön ve arka tarafta bulunan koltuklar için kafalıklar ve immobilizer de tasarımda sizlere standart olarak sunulan özelliklerdendir. Arka kapılarda bulunan çocuklar için oluşturulmuş emniyet kilidi de yine sevdiklerinizin güvenliği için tasarıma eklenen özelliklerdendir.

Teknik Özellikleri

hyundai yeni elantra

Hyundai yeni Elantra modelinin teknik özellikleri de en az aracın iç ve dış tasarımı kadar etkileyici şekilde oluşturulmuş.

  • Aracın genel özelliklerine baktığımızda; araç binek araç türünden ve beş koltuklu şekildedir.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda; motor tipi 1.6 MPI, motor silindir hacmi 1.582 cc, maksimum hız (km/saat) (kph) 200, maksimum güç (ps/rpm) 166 / 6,200, maksimum tork (Nm/rpm) 20.1 / 4,600, hızlanma (0-100 km/sn) (0-100 kph) (san.) 11.0, silindir adedi 4, silindir sübabı 16, şanzıman tipi 7 ileri otomatik, yakıt tipi dizel, yakıt tüketimi (şehir içi) (litre/100 km) 4.7, yakıt tüketimi (şehir dışı) (litre/100 km) 3.8, yakıt tüketimi (ortalama) (litre/100 km) 4.1, co2 emisyonu (g/km) 153, yakıt deposu kapasitesi (litre) 50 şeklindedir.
  • Aracın ölçülerine baktığımızda; toplam uzunluk (mm) 4.570, toplam genişlik (mm) 1.800, toplam yükseklik (mm) 1.450, bagaj alanı (VDA; litre) 458, yüksüz araç ağırlığı (en hafif) (kg) 1.295, yüksüz araç ağırlığı (en ağır) (kg) 1.420 şeklinde oluşturulmuştur.
  • Bu özellikler dışında aracın jant ve lastik özelliklerine baktığımızda; ön jantlar 6.0J x 15, arka jantlar 6.0J x 15, ön lastikler 225/45 R17 ve arka lastikler yine aynı şekilde 225/45 R17 şeklindedir.

Sürüş Dinamikleri

Hyundai markasının yeni Elantra modelinin hem teknik özelliklerinin hem de güvenlik özelliklerinin kusursuz olması sayesinde yol tutuşu ve performansı da yine sizleri tatmin edecek. Hyundai yeni Elantra modelinde bulunan 1.6 D-CVVT özellikteki motor hafifletilmiş özelliğe sahiptir. Böylece 132 beygir gücünde yol alır ve performansınızı olabildiğince yükseltir. Bunun yanı sıra motorun hafifletilmiş olması aynı zamanda yakıt tüketimini bir hayli azaltır ve bütçenize katkıda bulunur. Aracın tasarımında bulunan altı ileri vites sayesinde ise vites aralıklarını çok daha iyi ayarlayabilir; yakıt tüketiminizi sarsmadan devam ettirebilirsiniz. Eğer ki Hyundai yeni Elantra modelinde otomatik değil de düz vites kullanmak isterseniz; Hyundai ailesi bu isteği sizler için sağlamakta. Bu özellik sayesinde de hem hesaplı ve ekonomik hem de yol koşulu fark etmeksizin sessiz bir şekilde yollarda ilerleyebilirsiniz. Aracın tasarım özelliklerinde de yer verdiğimiz eko sürüş sistemi sayesinde ise gösterge panelinde yakıt tüketiminizi görebilir; böylece kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Hyundai Elantra Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.