Kampanya Bulucu

HYUNDAİ İ20 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Hyundai İ20 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Hyundai ailesinin küçük model araba sınıfında yer alan i20 modeli karşımıza tamamen kendini yenilemiş ve güncellemiş olarak çıkıyor. Aracın güncellenmiş ve yenilenmiş hali eski modeline oranla çok daha çağdaş, modern ve kullanışa elverişli görünmekte. Araçta jump, style ve elite olmak üzere üç adet donanım çeşidi bulunmakta. Hyundai ailesinin i20 modelinde ön sis farları, eşlik etme ve karşılama özellikli farlar ve gündüz sürüş farları her donanım paketinde standart olarak bulunmakta. Bunun haricinde LED özellikte olan gündüz sürüş farları ise Hyundai i20 modelinin style ve elite donanım paketlerinde bulunmakta. Bu özelliklerin yanı sıra viraj içini aydınlatan statik dönüş farları, projeksiyon tip ön farlar, yine LED özellikli bir şekilde oluşturulmuş olan pozisyon farları aracın style ve elite paketlerinde standart olarak bulunan özelliklerden.

Hyundai ailesi yenilenen ve tamamen güncellenen i20 modelinin dış tasarımını bozmamak adına dışta bulunan kapı kollarını ve yan tarafta bulunan aynaları gövde renginde oluşturmuş ve tasarıma kusursuz bir şekilde entegre etmiş. Bu özellik aracın her donanım paketinde standart olarak mevcut bulunmakta. Bunun haricinde aracın tasarımında kullanılan sinyalli yan aynalar hem style hem de elite donanım paketinde standart olarak bulunmakta. Aracın tasarımına yine kusursuz bir şekilde entegre edilmiş olan otomatik katlanabilen dış dikiz aynaları ise aracın yalnızca elite paketinde standart olarak sizlere sunulmakta. Aracın tasarımında var olan kapı üzeri sportif görünümlü kaplama ise yine aracın elite donanım paketiyle standart olarak sunulmakta. Bu özellikler haricinde yine aracın tasarımına mükemmel şekilde uyum sağlamış olan arka park sensörü, kaput altı izolatörü ve renkli camlar ise aracın hem style hem de elite donanım seçeneklerinde standart olarak bulunmaktadır.

Hyundai ailesinin sizlere sunmuş olduğu küçük boy yedek jant ve lastik ise aracın tüm donanımlarında standart olarak bulunmakta. Çamurluk paçalıkları ise Hyundai i20 modelinin elite donanım paketiyle sizlere sunulmakta. Bu özellikler haricinde tüm güneş ışığına hakim olmanız adına tasarıma panoramik şekilde oluşturulmuş cam tavan eklenmiştir. Bu cam tavanı ise modelin style ve elite paketlerinde isteğe bağlı olarak tasarıma ilave edebilirsiniz. Tasarımda bulunan karartılmış arka ve yan camları ise yine modelin style ve elite donanım paketinde isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz.

İç Donanım ve Tasarımı

Hyundai i20 iç tasarımı

Hyundai markasının i20 modelinde yenilenen şeyler sadece dış tasarımla kalmamış. Aynı zamanda aracın iç tasarımı da tamamen yenilenmiş ve genişlemiş durumda. Aracın dış tasarımdaki renk seçeneklerinin yanında iç tasarımda da çok farklı renk seçenekleri mevcut. Aracın iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda; öncelikle Hyundai ailesinin gelenekselleşmiş özelliklerinden olan uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm sistemi Hyundai i20 modelinde de standart olarak bulunmakta. Deri direksiyon ve vites topuzu ile yol bilgisayarı ve RDS özellikli şeklinde dizayn edilmiş radyo ve MP3 çalar da yine aracın tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulmakta. Tasarımda bulunan direksiyondan kumandalı müzik sistemi sayesinde ise artık güvenliğinizi koruyarak dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Bu özellikler haricinde elektronik kontrollü klima, geri dönüş kamerası, otomatik kararan iç dikiz aynası ve yağmur sensörü gibi özellikler ise aracın elite paket seçeneğinde sizlere sunulmakta.

Araçta bulunan navigasyon sisteminin Türkçe özellikte olması sayesinde ise artık gideceğiniz yollar sizin için hiç zor olmayacak. USB ve AUX girişi ise aracın tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulmakta. Bunun haricinde bluetooth ve SD kart girişi elite modelinde bulunmaktadır. Araçta bulunan hoparlör sayılarına baktığımızda ise aracın jump donanım seçeneğinde iki adet, style ve elite donanım seçeneklerinde ise toplam dört adet hoparlör olduğunu görüyoruz. Aracın tasarımında bulunan hız sabitleyici ve hız limitleyici, reosta, ön kol dayama ve eşya gözü, ön konsolda çakmaklık ve küllük ise aracın style ve elite donanım paketlerinde standart olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü, manuel klima ve elektrikli ön camlar yine tasarımın uyumuna entegre edilmiş ve standart olarak sunulan özelliklerdendir. 60/40 oranında katlanabilen özellikteki koltuklar sayesinde ise yalnızca size ve sevdiklerinize değil; tüm eşyalarınıza da yer olacaktır.

Aracın iç tasarımlarının haricinde güvenlik özelliklerine baktığımızda ise; araçta ABS, EBD, BAS sistemleri ve ESP (elektronik denge kontrol programı), VSM (araç stabilite yönetim programı), HAC (yokuş kalkış destek sistemi), TPMS (lastik basınç göstergesi) sistemleri de bulunmakta ve her donanım paketinde standart olarak sunulmakta. Sürücü ve yolcu hava yastığı ile aktif ön koltuk başlıkları da yine tasarıma mükemmel şekilde entegre edilmiştir. Aracın tasarımında var olan yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri ile motor altı kaplama modelin style ve elite donanım paketlerinde yer almaktadır. Arka disk frenler ise aracın style ve elite donanım seçeneklerinde standart olarak bulunurken jump paketinde isteğe bağlı olarak sunulmakta. Tüm bu özellikler haricinde ESS olarak adlandırılan acil durum fren sinyali ise aracın sadece elite donanım paket seçeneğinde yerini almaktadır.

Teknik Özellikleri

hyundai i20

Hyundai markasının i20 modelinin teknik özellikleri de en az aracın iç ve dış tasarımı kadar etkileyici şekilde oluşturulmuş.

  • Aracın genel özelliklerine baktığımızda; araç binek araç türünden ve beş koltuklu şekildedir.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda; motor tipi 1.2 MPi, motor silindir hacmi 1.248 cc, maksimum hız (km/saat) (kph) 170, maksimum güç (ps/rpm) 84 / 6000, maksimum tork (Nm/rpm) 121,64 / 4000, silindir adedi 4, silindir sübabı 16, şanzıman tipi 5 düz vites FWD, yakıt tipi benzin, yakıt tüketimi (şehir içi) (litre/100 km) 6.6, yakıt tüketimi (şehir dışı) (litre/100 km) 4.2, yakıt tüketimi (ortalama) (litre/100 km) 5.1, co2 emisyonu (g/km) 119, yakıt deposu kapasitesi (litre) 50 şeklindedir.
  • Aracın ölçülerine baktığımızda; toplam uzunluk (mm) 4.035, toplam genişlik (mm) 1.734, toplam yükseklik (mm) 1.474, dingil mesafesi (mm) 2.570, bagaj alanı (VDA; litre) 301, yüksüz araç ağırlığı (en hafif) (kg) 1.055, yüksüz araç ağırlığı (en ağır) (kg) 1.233 şeklinde oluşturulmuştur.
  • Bu özellikler dışında aracın jant ve lastik özelliklerine baktığımızda; ön jantlar 6.0Jx15, arka jantlar 6.0Jx15, ön lastikler 185/65 R15 ve arka lastikler yine aynı şekilde 185/65 R15 şeklindedir.

Sürüş Dinamikleri

Hyundai ailesinin i20 modeline baktığımızda ise aracın teknik özelliklerinin iyi olması sayesinde yol tutuşunun, konforunun ve sürüş dinamiklerinin verimli olduğunu görebiliyoruz. Yenilenen ve güncellenen Hyundai ailesinin i20 modelinin yol tutuşu aslında çok rahat ve konforlu. Direksiyonun yumuşak olması ve gaz-fren pedallarının da daha hassas olması sayesinde artık yollarda yorulmadan ilerleyebilirsiniz. Hyundai i20 modelinin bir önceki modeline nazaran ses yalıtımının bir hayli gelişmiş olması sayesinde ise ilerlediğiniz yolda rüzgarın ve diğer araçların sesi artık sizi rahatsız etmeyecek. Aracın motor özelliklerine baktığımızda; 1.2 benzinli, 1.4 benzinli ve 1.4 dizel olmak üzere üç değişik motor sistemi mevcut. Bu motorların her birinin özelliği farklıyken, ortak noktada buluştukları yer kesinlikle aynı. Bu motor sistemleri sayesinde hem çevreye daha az karbondioksit salar hem de daha az yakıt tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Motordaki silindir sayısının dört olması sebebiyle de çekiş gücü maksimum düzeyde. Motorun aracın tasarımında bulunan şanzıman sistemindeki uyum sayesinde ise hem şehir içinde hem de otoyollarda tüm gözler sizin üstünüzde olacak.

Hyundai i20 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.