Kampanya Bulucu

HYUNDAİ İ10 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Hyundai İ10 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Hyundai ailesinin A sınıfında yer alan i10 karşımıza yenilenen ve güncellenen özellikleriyle çıkıyor. Adeta bir şehir aracı olarak nitelendirilen yeni Hyundai i10 modelinde, eski modele kıyasla farlar biraz daha geriye doğru çekilmiş. Farların geriye doğru çekilmesiyle beraber araca sportif bir görünüş hakim olmuş. Yalnızca sportif değil aynı zamanda şık ve çekici bir otomobile sahip olmak isteyenler için de farlar akıcı bir şekilde tasarıma entegre edilmiş. Aracın dış tasarımında bulunan ve viraj içini aydınlatma görevine sahip olan statik dönüş farları isteğinize bağı olarak sizlere sunulmakta. Statik dönüş farlarının en büyük ve önemli özelliği, ilerlediğiniz yolda herhangi bir dönüş durumu söz konusu olduğunda sizlere rahat bir dönüş sağlar. Böylece güvenliğiniz artar. İleri bir teknolojiyle oluşturulmuş gündüz sürüş farları ise LED şeklindedir. Bu gündüz sürüş farları gün içinde görünürlüğünüzü ve bu sayede güvenliğinizi de arttırır. Tasarımın çağdaşlığını bozmamak adına araca entegre edilen sis farları da ön tarafta bulunmaktadır. Aracın tasarımında bulunan hem sis farları hem de LED şeklinde oluşturulmuş gündüz sürüş farları Hyundai i10 modelinde isteğinize bağlı olarak sunulmaktadır.

Hyundai markası i10 modelinin dikiz aynalarında elektrikli ve ısıtmalı özellik olmasına özen göstermiş. Böylece bu aynalar sayesinde etrafınıza tamamen bir hakimiyet sağlayabilirsiniz. Tasarımın çekiciliğini bozmamak adına gövde rengi aynalar oluşturulmuştur ve bu aynalar isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra aracın ön kısmında bulunan ızgara ise çift parçalı şekilde tasarlanmış. Çift parçalı şekilde tasarlanan ızgarada petekli bir yapı hakim. Araca dinamik ve canlı bir görünüş katmak adına ön motor kapağı üzerinden farlara kadar keskin çizgiler ve hatlar oluşturulmuştur. Aynı dinamik ve canlı çizgi ve hatlar aracın yan tarafında da bulunmakta. Bu çizgiler yine kapı kollarına en uygun şekilde tasarıma entegre edilmiştir. Aracın dış tasarımında bu özellikler dışında lastik tamir seti, aero-blade tip silecekler, arka silecekler ve arka sis lambası ile ısıtmalı arka cam bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

hyundai i10 iç tasarımı

Yenilenen ve güncellenen modeliyle karşımıza çıkan Hyundai i10’nun iç tasarımında dikkatleri çeken ilk şey, geniş iç hacim oluyor. Aracın dış tasarımı oran olarak arttığından, bununla beraber iç hacminde büyük bir genişleme olmuş durumda. Aracın iç tasarımında kullanılan malzemelerin kalitesinin yüksekliği Hyundai ailesinin klasikleşen özelliklerinden bir tanesi. Aracın iç tasarımında renk seçeneklerinin olması gözlerden kaçmıyor. Siyah ve bej renginden oluşan aracın ön konsolunu isterseniz farklı renk tercihleriyle değiştirebilirsiniz. Aracın gösterge özelliğinin özellikle büyük puntolu şekilde oluşmasına özen gösterilmiş. Hyundai ailesinin yine gelenekselleşmiş ve sevilen özelliklerinden olan uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm sistemi i10 modelinde de standart olarak sunulmakta. Bunun yanı sıra direksiyondan kumandalı müzik sistemi ile tüm kumanda ve düğmelerin orta konsol kısmında toplanması da yine kullanışa çok elverişli bir ortam yaratmış. Bunun dışında RDS özellikli şekilde oluşturulmuş Radyo, CD ve MP3 çalar da yolculuğunuzun her anında en sevdiğiniz müzikler size eşlik edebilsin diye aracın tasarımına entegre edilmiştir. Aracın tasarımında iki tanesi ön kısımda ve iki tanesi ise arka kısımda olmak üzere toplam dört adet hoparlör bulunmaktadır. AUX ve USB girişi de yine sizlere standart olarak sunulan iç donanım özelliklerindendir.

Araçta bulunan yükseklik ayarlı sürücü koltuğu sayesinde araç hakimiyetinizi çok kolay bir biçimde sağlayabilir; güvenliğinizi garanti altına alabilirsiniz. Bunun yanı sıra elektrik destekli direksiyon sayesinde aracı kullanmanız çok rahat ve kolay olacaktır. Takometre ve mesafe sayacı sayesinde ne kadar yol kat ettiğinizi de görebilirsiniz. Ön konsol kısmında bulunan bardak tutacakları sayesinde yolculuklarınızda içmek istediğiniz içecekleri rahatlıkla ve güvenle içebilirsiniz. Hyundai ailesinin yine klasikleşen özelliklerinden olan bagaj içi aydınlatma, dış sıcaklık göstergesi ve dijital saat ile dijital bilgi ekranı ve manuel klima yine sizlere standart olarak sunulur. Arka koltukların 60/40 oranında katlanmasıyla beraber aracın zaten geniş olan iç hacmi daha da genişleyecek ve tüm eşyalarınıza yer kalacaktır.

Aracın tasarımındaki güvenlik özelliklerine baktığımızda; ABS (kilitlenme karşıtı frenleme sistemi), EBD (elektronik kontrollü fren güç dağılımı), BAS(fren destek sistemi), VSM (araç stabilite yönetim programı), ESP (elektronik denge kontrol programı), HAC (yokuş kalkış destek sistemi), ESS (acil durum fren sinyali), TPMS (lastik basınç göstergesi) standart olarak sunulan özelliklerdendir. Hava yastıklarına da maksimum düzeyde önem veren Hyundai ailesinin i10 modelinde de yine aynı şekilde sürücü hava yastığı, ön yolcu hava yastığı, yan ve perde hava yastıkları bulunmakta. Bunun dışında aktif ön koltuk başlıkları, ISOFIX bağlantılı çocuk koltuğu sabitleme standartı, immobilizer, emniyet kemeri ikaz sinyali, arka disk frenler, aktif gergili ön emniyet kemerleri de yine sizin güvenliğiniz ve konforunuz için aracın tasarımında standart olarak bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

hyundai i10

Hyundai ailesinin i10 modelinin teknik özellikleri de en az aracın iç ve dış tasarımı kadar göze çarpıyor.

  • Aracın genel özelliklerine baktığımızda; araç binek araç türünden ve beş koltuklu şekildedir.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda; motor tipi 1.0 DOHC   Dual-CVVT, motor silindir hacmi 998 cc, maksimum hız (km/saat) (kph) 153, maksimum güç (ps/rpm) 67 / 6200, maksimum tork (Nm/rpm) 90.25 / 3500, hızlanma (0-100 km/sn) (0-100 kph) (san.) 15.2, silindir adedi 3, silindir sübabı 12, şanzıman tipi 5 ileri düz FWD, yakıt tipi benzin, yakıt tüketimi (şehir içi) (litre/100 km) 6.5 (8.3), yakıt tüketimi (şehir dışı) (litre/100 km) 4.2 (5.4), yakıt tüketimi (ortalama) (litre/100 km) 5.1 (6.5), co2 emisyonu (g/km) 116, yakıt deposu kapasitesi (litre) 40 şeklindedir.
  • Aracın ölçülerine baktığımızda; toplam uzunluk (mm) 3,665, toplam genişlik (mm) 1.660, toplam yükseklik (mm) 1500, bagaj alanı (VDA; litre) 252, yüksüz araç ağırlığı (en hafif) (kg) 1.064, yüksüz araç ağırlığı (en ağır) (kg) 1.126 şeklinde oluşturulmuştur.
  • Bu özellikler dışında aracın jant ve lastik özelliklerine baktığımızda; ön jantlar 5.5J x 14, arka jantlar 5.5J x 14, ön lastikler 175/65 R14 ve arka lastikler yine aynı şekilde 175/65 R14 şeklindedir.

Sürüş Dinamikleri

Hyundai i10 modelinin yol tutuşuna ve sürüş dinamiklerine baktığımızda tam bir şehir arabası olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Aracın teknik özelliklerinde bulunan süspansiyonlar yol tutuşa da tabii ki etki ediyor. Aracın süspansiyon sisteminin çok sert olmaması sayesinde yolda ilerlerken herhangi bir kayma ya da zıplama olmuyor. Aracın donanım özelliklerinin içinde güvenlik önlemlerinin birçoğu bulunduğundan araçta bu gibi istenmeyen durumlar olsa bile gerekli sistemler devreye giriyor ve sizin güvenliğiniz için çalışmaya başlıyorlar. Aracınızla yolda ilerlerken yol ve rüzgar sesi içeri girmiyor. Sürüş konforunun verimliliği, motorun bir hayli karakteristik ve güçlü özellikte olması, şehir içindeki trafikte hem kullanım hem de park etme kolaylığının bulunması aslında Hyundai i10 modeline dikkatleri anında çekiyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra vites geçişlerinin rahat olması, yüksek camlar sayesinde elde edilen geniş ve ferah görüş alanı ve etkili fren sistemi sayesinde yine güvenliğiniz kontrol altında oluyor. Bunun dışında dönüş çapının kısa olması yine şehir içinde ilerleyişi kolaylaştıran özelliklerdendir.

Hyundai i10 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.