Kampanya Bulucu

HONDA CR-V FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Tasarım Özellikleri ve Dış Donanımı

CR-V, Honda’nın SUV(Spor Arazi Aracı) sınıfındaki temsilcisi ve rakipleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahip. Aracı bu kadar ayrıcalıklı yapan özelliklerin başında ise dış tasarımı geliyor. CR-V’ye maskulen ve sportif tarzının yanında elegant bir görünüm kazandırılmak istenmiş ve dış tasarımı buna göre şekillendirilmiş. Aracın dış dizaynında ilk göze çarpan ön kısım oluyor. Aracın bu kısmında ve devamında krom dokunuşlar göze çarpıyor. Özellikle ızgara ve farlar etrafındaki bu detaylar aracın modern görünümünü destekliyor. İsteğe bağlı olarak ekstra krom parçalar takılarak estetik arttırılabiliyor. Ayrıca ön taraf aracın yüksekliğine uyacak şekilde yüksek tasarlanmış. Böylece LED farlar ve halojen sis farları kullanılmasına rağmen ön tarafta yine de boşluklar göze çarpıyor. Bu LED farlar şık görünüşlerinin yanında birçok teknolojik özellik de barındırıyor. Virajlarda aracın dönme yönüne doğru dönerek görüşü arttırırken, araç açıldığında ve kapandığında kullanıcının yolunu aydınlatmaya devam edebiliyor. Ek olarak alt tarafta yer alan sis farları da esas işlevinin yanında aracın sağlam duruşunu tamamlıyor.

Aracın yan taraflarına bakıldığında ise işlenen dinamizm temasının burada da aynı şekilde devam ettiği görülüyor. Yola paralel şekilde ve akıcılığı temsil eden detaylar burada kendine yer bulmuş durumda. Kapı bantları ve kapı altlarında yer alan basamak seçenekleri stil sahibi kullanıcılara seslenen türden. Ayrıca dış mekan sporlarıyla ilgilenen ya da uzun yolculuklara çıkan kullanıcılar da unutulmamış. HR-V’nin tavan kısmına taşıyıcı veya bagaj aksesuarları yerleştirilerek bu ihtiyaçlara cevap verilmiş. Böylece hafta sonları için bisiklet temalı yolculukların önü açılmış oluyor. Aracın arka kısmına geçildiğinde ise, yine estetik kaygısı güdülen parçalar karşımıza çıkıyor. Honda, tüm araçlarında olduğu gibi HR-V’de de parça ve aksesuar seçeneği çok tutarak kullanıcının aracı istediği gibi dizayn edebilmesine olanak tanıyor. Tavan spoyleri, farklı arka tampon seçeneği, kaporta üzerinde krom detaylar, çeki demiri ve değiştirilebilir egzoz seçenekleriyle bu iddiasını devam ettiriyor. Ayrıca araç, 17 ve 19 inçlik olmak üzere 5 farklı jant seçeneği ile geliyor. Ayrıca tüm jantlar alaşımlı ve yüksek kullanım ömrüne sahip olması adına üretiliyor. Aynı değiştirilebilirlik savının bir örneği olarak HR-V tam 7 farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine çıkıyor.

Honda CR-V yan

İç Donanım ve Tasarımı

Honda CR-V, yenilikçi bir iç dizaynla kullanıcıya sunulmuş durumda. Yıllar boyu süren çalışmalar günümüzde teknoloji ile birleşerek yolcuların ve sürücünün ferah ve fonksiyonel bir iç mekana kavuşmasını sağlamış. Geniş bir araç olmanın verdiği avantaj da CR-V’nin iç kısmını geliştiren özelliklerden. Tüm koltuklar normal pozisyondayken araç kullanıcıya 589 litre gibi bir bagaj hacmi sağlıyor. Arka koltuklar bağımsız olarak son derece basit bir şekilde katlanabiliyor. Tüm arka koltuklar katlandığında CR-V kullanıcısına yaklaşık olarak 1146 litre hacim sağlıyor. Ayrıca bununla da kalmayan Honda, sadece istenilen koltuğun katlanarak farklı boyut ve türdeki eşyaların kompakt bir şekilde yerleşmesini sağlıyor. Konfor kısmına gelindiğinde ise CR-V yine beklentiyi karşılıyor. Geniş diz aralıkları ve koltuk boyutlarıyla öne çıkan araçta her yerde olduğu gibi kapı kollarında da kaliteli yumuşak malzeme kullanılmış. Ayrıca koltuklarda isteğe göre siyah ve modern fildişi olmak üzere iki farklı deri seçeneği sunuluyor. Buna ek olarak hem sürücü hem de yolcu koltukları elektrikli bel desteği özelliğiyle gelebiliyor. Böylece yolculuk sırasında taşıdığı yolcuya göre pozisyonunu alıyor ve konforu bir üst noktaya çıkarıyor. Sürücü koltuğunda ise bununla kalmayıp hafıza özelliği eklenmiş. Bu teknoloji sayesinde 2 farklı yükseklik ve uzaklık ayarı kaydedilebiliyor. Böylece 2 farklı sürücü aracı kullandığı zamanlarda koltuğu her defasında tekrar ayarlamaya gerek kalmıyor.

CR-V’de panoramik cam tavan seçeneği de bulunuyor. Bu sistem aracın iç kısmının daha aydınlık olmasını sağladığı gibi dışarının manzarasını da sanki arabanın dışındaymış gibi izlenebilmesini sağlıyor. Araçtaki teknoloji bununla da sınırlı değil. Honda’nın yenilikçi eğlence sistemi ‘Connect’ bu araçta da kendine yer bulmuş durumda. Bu sistem 7 inçlik dokunmatik ekran üzerinden kullanıcıyla etkileşime geçiyor. Kişiselleştirilebilen bu ekran birçok özellik barındırıyor. Wi-Fi bağlantısı bunların başında geliyor. Bu sayede araç internet üzerinden radyo istasyonlarını takip edebiliyor. Hava ve yol durumu gibi güncel verileri kullanıcıya yansıtabiliyor, sosyal medya hesaplarına erişilebiliyor. Ayrıca bu ekran güncel Türkiye haritasını da içeren navigasyonu da barındırıyor. İnternet gerektirmeyen bu haritalar telefonun çekmediği yerlerde dahi uydu bağlantısını sürdürüp yol tarifi yapabiliyor. Ayrıca Bluetooth ve USB bağlantısı sayesinde telefon görüşmeleri eller serbest şeklinde yapılabiliyor ve telefondaki müzikler CR-V’nin 6 kaliteli hoparlöründen dinlenebiliyor. Bunlara ek olarak bu ekran geri görüş kamerasını içerirken ayrıca seyahat süresi, yakıt ekonomisi ve alınan mesafe gibi önemli detayları kullanıcıya sunuyor.

Honda CR-V arka

Teknik Özellikleri

Araç gerçek bir SUV olduğundan buna yakışır motor seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuş. CR-V temelde 2 farklı motora sahip. İlk motor 1.6 litre motor hacmine sahip. Dizel yakıt kullanan bu araç 120 beygir güç üretebiliyor. Bu modelde Honda 6 ileri 1 geri manuel vites tercihinde bulunmuş. Bu motor 4×2 çekişe sahip olduğu için daha çok şehir şartları düşünülerek dizayn edilmiş. Motorun yakıt tüketimi de bunu yansıtır düzeyde. 100 kilometrede şehir içinde 4.8 litre yakıt tüketirken şehir dışında 4.4 litre tüketiyor. Karma yakıt tüketimi ise 4.5 litre. Ayrıca 119 g/km de karbondioksit salınımı yapıyor. İkinci motora bakıldığında ise bu motorun da 1.6 litre motor hacmine sahip olduğu görülüyor. Yine dizel yakıt tercih edilmiş ancak bu motor 160 beygir gibi bir güç sağlıyor. Şanzıman olarak ise 9 ileri 1 geri otomatik vites bu araçta yerini almış. Diğer motorla aralarındaki en büyük ayrım ise bu modelin gerçek zamanlı 4×4 olması. Yakıt tüketimi ise diğer araçtan daha fazla. 100 km’de şehir içinde 6.0 litre, şehir dışında 4.9 litre ve karma yakıt tüketiminde 5.3 litre olarak ölçülmüş. Karbondioksit salınımı ise biraz daha fazla, 139 g/km. Ayrıca iki modelde de 58 litre yakıt deposu bulunuyor.

Aracın boyutlarına bakıldığında ise 4605 mm bir uzunluk göze çarpıyor. 1820 mm genişliği bulunan aracın yüksekliği ise 1680 mm. Tüm bu boyutlar CR-V’nin büyüklüğü gözler önüne seriyor.

Performans ve Yol Tutuşu

Araç büyük boyutları ve bir SUV olması sebebiyle yüksek performanslı motorla donatılmış durumda. 1.6 i-DTEC motor Honda mühendislerinin geliştirdiği bir motor ve içerisindeki sürtünme azaltılarak performansı katlanmış durumda. Bu motor 4 çeker bir aracın isteyeceği gücü sağlarken dizel yakıt tüketimiyle hem yakıt harcamalarını azaltıyor hem de atmosfere salınan karbondioksit miktarını azaltmayı amaçlıyor. Ayrıca mühendisler bu boyuttaki araçların en büyük problemi olan yol tutuş problemini de azaltmak için teknolojiden birçok yerde faydalanmışlar. ‘Araç Denge Kontrol Sistemi’ virajlarda ve kötü hava koşullarında direksiyon hakimiyetinin kaybolmaması adına sürücüye direksiyonu ne tarafa çevirmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor. ‘Yokuş İniş Kontrolü’ ise otomatik şanzımanlı modellerde bulunan bir sistem. Bu teknoloji yokuş aşağı inişlerde tek bir tuşla aktif oluyor ve aracın hızını ve yokuşun eğimini algılayarak frene basmaya gerek kalmaksızın aracı kontrollü bir hızda yokuş boyunca ilerletiyor. Son olarak ‘Elektronik Kontrollü 4 Tekerlekten Çekiş Sistemi’ ise aracın yağmurlu kaygan gibi zorlu yol koşullarında otomatik olarak 4×4 moduna geçmesini sağlıyor.

Honda CR-V Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.