Kampanya Bulucu

HONDA CIVIC SEDAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Tasarım Özellikleri ve Dış Donanımı

Honda, efsanevi Civic serisine iki farklı araba ile devam etmekte ve bu araçlar gerek tasarımları gerekse hitap ettikleri kullanıcı kitlesi ile birbirinden ayrılıyor. Hatchback modelin aksine Civic Sedan sportif görünüşü ve şık duruşuyla ayrıcalıklı bir konuma sahip. Yıllar süren çalışmalar sonucunda Honda, Civic’i en baştan dizayn ederek ona yepyeni bir kimlik kazandırmış. Dış görünüşü, donanımı ve yenilikçi teknolojisi ile sınıfındaki araçların bir adım ötesinde görünüyor. Aracın dış donanımı ve tasarımı bu büyük değişimden nasibini alan ilk bölümler olmuş. İncelemeye ön tarafından başlanıldığında ilk göze çarpan aracın farları oluyor. Yuvarlak ve bombeli bir tasarımın aksine keskin ve uzatılmış bir görünüme sahip olan bu farlar aynı zamanda far teknolojisinin geldiği son noktaya ulaştırılmış. Parlaklığı, enerji verimliliği ve uzun kullanım ömrüne sahip olmasıyla ön plana çıkan LED lambalar tercih edilmiş ve bu farlar ışık yoğunluğuna göre otomatik olarak yanabiliyor. Ayrıca sürücü evine girerken ve çıkarken yolunu aydınlatmak için araç kapatıldıktan sonra da bir süre yanmaya devam edebiliyor. Bu farlar üst kısımda yer alırken alt tarafta ise yine LED sis lambaları yer alıyor. Bu lambalar ise farların keskin hatlarını dengelemek için yuvarlak olarak alt köşelere konumlandırılmış. Parlak ışığı görüş mesafesinin düştüğü durumlarda bile aracın güvenli bir şekilde seyahat edebilmesini sağlıyor. Ön tarafta dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise daha ön plana çıkarılmış Honda logosu. Ön ızgaralar iki parçaya bölünüp alt kısım iyice aşağı çekildiğinden logo da farların arasında kendine daha geniş bir alan bulmuş. Bu özellik marka değeri açısından Honda’nın Civic’e verdiği değeri gösteren ek bir ayrıntı olmuş. Ayrıca sedan araçlarda kullanılan yüksek ön tamponların aksine burada biraz daha alçaltılmış ve aerodinamik açıdan araca bir artı katılmış. Kaputtaki detaylar da aracın sportif görünüşüne katkı sağlamış. Araca küt bir görüntü verecek detaylardan ziyade akıcı çizgiler kullanılmış ve yan tarafına bakıldığında ise araçta yakalanmaya çalışılan bu akıcılık kendini belli ediyor. Keskin hatlar yerine daha çok zarif bir tarz benimsenmiş. Yan aynalar ise araçla aynı renkte ve yuvarlak hatlı. Aynı zamanda araç kilitlendiğinde de otomatik olarak kapanabilme özelliğine sahip. Soğuk kış günlerinde buzlanmayı önlemek içinse ısıtma fonksiyonu eklenmiş. Böylece hızlı ve kolay bir şekilde buzu çözülebiliyor. Ayrıca araçta 16 ve 17 inçlik alaşım jant seçenekleri bulunuyor. Aracın arka tarafına gelindiğinde ise yüksek bir tamponla karşılaşılıyor. Bu yükselen tampon aracın en baştan en uca yükselen profilinin de bitiş noktası. Bunun yanında arka farlar da yeniden tasarlanarak aracın modern görünümüne uygun hale getirilmiş. Son olarak farklı kullanıcı zevklerini göz ardı etmeyen Honda, Civic Sedan’ı 6 farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürüyor.

Honda Civic Sedan 3 İç Donanım ve Tasarımı

Civic Sedan’ın dış tasarımı ile dışarıdan bakan gözleri etkilerken, iç tasarımı ile kullanıcısının beğenisi kazanmak istiyor. Konforu fonksiyonellikle birleştiren Honda, aracın iç donanımını da bu eksende oluşturmuş. İç kısım gerek güvenlik önlemleri açısından gerekse uzun yolculukları daha konforlu hale getirmek açısından son teknoloji ile donatılmış. Ayrıca boyutları dolayısıyla büyük olan içeride de kullanıcının beklentilerini karşılayacak bir hacme sahip. 519 litre bagaj hacmi bulunan Civic Sedan’da ayrıca bagaj kancaları, bagaj havuzu ve bisiklet taşıyıcılar gibi ekstra ekipmanlar bulunuyor. Böylece araçta hem eşya hem de yolcu taşıma konusunda bir adım öne çıkıyor. İçeriye tekrar bakıldığında kalite bir işçilik göze çarpıyor. Aracın estetik duruşunu yansıtmak için 4 farklı iç döşeme seçeneği sunuyor. Siyah ve fildişi renklerinin hem kumaş hem de deri seçeneklerinden birini seçmek ise kullanıcıya kalıyor. Bu döşemelerin renklerinin daha aydınlık görülmesi için ise araçta bir de açılabilir cam tavan bulunuyor. Kullanıcısını şımartmak isteyen Honda, ayrıca çift taraflı klima seçeneği de sunuyor. Böylece aracın sürücü kısmı ve yolcu kısmı farklı sıcaklıklara ayarlanabiliyor. Ayrıca ısıtmalı ön koltukları sayesinde kullanıcılarının keyfini en üst düzeyde tutuyor. Bunlara ek olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği sayesinde sürücünün anahtarı cebinden ya da çantasından çıkarmasına gerek kalmadan araca binip aracı çalıştırabiliyor. Aracın eğlence ve navigasyon sisteminin arayüzünü oluşturan 7 inçlik bir ekran bulunuyor. Bu dokunmatik ekran standart bir tabletin yapabileceği çoğu işi yaparak uzun yolculukları keyifli hale çeviriyor.

Honda Civic Sedan 2Teknik Özellikleri

Kullanıcıların tercihlerini ve çevre bilincini düşünen Honda, Civic Sedan’ı 2 farklı motor seçeneğiyle piyasaya sürmüş durumda. İlk motor SOHC i-VTEC 1597 cc motor hacmine sahip ve su soğutmalı radyatör sistemi ile geliyor. Benzin yakıt seçeneği ile sunulan motorun hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor. 125 beygir güç üretebilen motorun maksimum hızı düz vitesli model için 205 km/saat olarak ölçülürken 0’dan 100 km/saat hıza ulaşması ise 10,7 saniye sürüyor. Bu değerler otomatik şanzıman modeli için, 196 ve 11,6. Küresel ısınma ve çevre bilinci için çok önemli bir değer olan karbondioksit salınımı ise 160 g/km olarak belirlenmiş. Diğer motora bakıldığında ise motor hacmi ve beygir gücünün aynı olduğu görülüyor. Ancak bu motoru diğerinden ayıran en büyük özelliği fabrika çıkışlı LPG seçeneğinin olması. Bu sayede araç benzin seçeneğinin yanında doğaya ve cebe dost LPG’yi istenen an kullanabiliyor ve bunu tek tuşla gerçekleştiriyor. Aracın diğer teknik özelliklerine bakıldığında ise 4648 mm uzunluğa ve 1799 mm genişliğe ve 1407 mm yüksekliğe sahip olduğu görülüyor. Ayrıca aracın boş ağırlığı da 1301 kg olarak ölçülmüş.

Performans ve Yol Tutuşu

Honda Civic Sedan’ın en büyük motor geliştirmelerinden biri entegre LPG sistemi. Bu sistem aracın bagaj kısmına ustaca yerleştirilen LPG tankından yakıtını alıyor. Bu sayede bagaj hacminden ödün vermeden yakıt tankı yerleşebilmiş. Ayrıca daha işlevsel bir kullanım adına LPG dolum noktası aracın benzin dolum noktasının yanına yerleştirilmiş. LPG’nin araca entegre olarak gelmesinin bir çok yararı bulunuyor. Aracın motoruyla %100 uyumlu olarak üretildiğinden herhangi bir uyum sorunu yaşatmıyor. Böylece LPG kullanımından doğan tedirginlikler de azaltılmış oluyor. Ayrıca bir arıza durumunda aracın standart garanti kapsamında bulunuyor. Ayrıca sürücünün kontrol panelinde bulunan bir tuşla istenildiği an LPG veya benzin seçenekleri değiştirilebiliyor. Hem kalan benzin hem de LPG miktarları da sürücünün önündeki kontrol ekranında anlık olarak görülebiliyor. Bunun dışında aracın sağlamlığı için de birçok ayrıntı düşünülmüş. Çok noktadan bağımlı süspansiyon ve yenilikçi McPherson tipi ön süspansiyon kullanılmış. Bu teknolojiler başta konfor olmak üzere aracın sürüş stabilitesini, yol tutuşunu ve performansı arttırıyor. Yol tutuşu açısından bununla da yetinmeyen Honda’nın mühendisleri ‘Aktif Yol Tutuş Destek Sistemi’ni geliştirmişler. Bu sistem aracın her bir tekerini sensörleri sayesinde ayrı ayrı denetliyor. Bu sayede her bir teker için anlık olarak gerekli güç ve fren miktarını hesaplıyor. Böylece sürücü farkında bile olmaksızın aracı her an dengeli sürüş modunda tutuyor. Bunların yanında aracın en verimli şekilde kullanılması için bir de ‘Econ’ butonu geliştirilmiş. Orta konsolda hemen sürücünün elinin altında bulunan bu buton sürücüye kontrol paneli vasıtasıyla en ideal vites değiştirme zamanını bildirebiliyor. Bunun yanında aracın motor, şanzıman klima ve hız sabitleyici fonksiyonunda hassas ayarlar yaparak aracın emisyon değerlerini düşürmeyi amaçlıyor.

Honda Civic Sedan Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.