Kampanya Bulucu

HONDA CIVIC HATCHBACK FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Tasarım Özellikleri ve Dış Donanımı

Honda, her geçen yıl araçlarını birçok yönden ileriye götürmeyi amaçlıyor. Civic Hatchback de bu doğrultuda nasibini almış bir araç. Civic Hatchback’in dış tasarımı tahmin edilebileceği şekilde aracın ilk dikkat çeken bölümü. Araca getirilen spor dokunuşlar, aracın çehresini bambaşka bir boyuta taşımış. Aracın ön kısmı arkasında sakladığı yüksek performanslı motoru referans edercesine kaslı ve sportif bir görünüşe sahip. Farları ve ızgaraları aynı renk içerisine alarak kontrastı yakalayan tasarımcılar, Honda logosunu da bu ızgaralar üzerine yerleştirerek markaya vurgu sağlamış. Bu LED farlar ışığa duyarlı olarak tasarlanmış ve otomatik olarak yanabiliyor. Ayrıca kullanıcının yolunu araç kapandıktan sonra da aydınlatabilme özellikleri var. Ayrıca sunulan sis farı seçeneği aracın ön tarafının görünüşünü tamamlıyor. Civic Hatchback’in yan tarafında ise otomatik katlanabilen yan aynalar ve isteğe göre monte edilebilen yan marşpiyeller bulunuyor. Ayrıca aracı kullanıcının isteğine göre şekillendirmek için 17” ve 18” boyutlarında toplam 9 farklı jant seçeneği sunuyor. Arka tarafına bakıldığında ise araçta yakalanmaya çalışılan spor görünümün burada da devam ettirildiği görülüyor. Gövde renginde arka spoyler aracın hem aerodinamiğine hem de şıklığına katkı yapıyor. Ayrıca bu spoyler istenilirse kırmızı renkle değiştirilebiliyor. Karartılmış arka camlar da tasarım bütünlüğü oluşturuyor. Buna ek olarak arka tampon için difüzör seçeneği de sunulmuş. Bu parça aracın alt tarafında biriken havayı tahliye edip performansı arttırıyor. Ayrıca arka tamponun görüntüsünü de değiştirerek maskulen bir imaj oluşturuyor. Tüm kullanıcıların farklı zevkleri olacağını düşünen Honda, Civic Hatchback’de 6 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürmüş. Tüm bu donanım seçeneklerine bakıldığında Honda’nın yıllardan beri süren anlayışının bir yansıması görülüyor. Araç fabrikadan birçok farklı donanım seçeneğiyle çıkıyor bu yasal parçalar kullanıcıların aracı istediği gibi dekore etmesini sağlıyor.

İç Donanım ve Tasarımı

Honda Civic Hatchback iç

Civic Hatchback, dış tasarımındaki sportif görünüşü iç kısımda da devam ettiriyor. Eklenen birçok detay ve kaliteli malzeme kullanımı bunu sağlayan etkenlerden bazıları. Teknolojiyi aracın iç kısmında konfor için kullanan Honda, kullanıcılara daha eğlenceli bir yolculuk vadediyor. Aracın iç kısmı en verimli şekilde kullanılmaya çalışılmış. Normal durumdayken 407 litre bagaj hacmi  sağlayan araçta ek olarak katlama seçenekleri bulunuyor. Honda tarafından ‘sihirli koltuklar’ olarak lanse edilen bu teknoloji aracın arka yolcu koltuklarının tek bir hamle ile yukarıya veya aşağıya katlanmasına olanak veriyor. Böylece aracın arka kısmı birçok eşyanın taşınmasına uygun hale geliyor. Teknik olarak bakıldığında araç bu konumda tam olarak 1308 litre hacme sahip oluyor. Araçta iklimlendirme ise otomatik klima tarafından yapılıyor. Bu klima ön ve arka kısımların sıcaklığını ayrı ayrı ayarlanabilmesini sağlıyor.

Araçta eğlence sistemi de üzerinde çalışılan sistemlerden. 7 inçlik dokunmatik ekran araçla kullanıcı arasında bir arayüz oluşturuyor. Bu dokunmatik ekran ‘Honda Connect’ adı verilen bir multimedya sistemine sahip. Bu yeni teknoloji dahili bir Wi-Fi alıcısına sahip. Böylece yolculuk sırasında anlık olarak haber, spor bülteni ve hava durumu gibi birçok bildirim takip edilebiliyor. Aynı zamanda bu güncel müzik sağlayıcılarının da takip edilmesine olanak tanıyor. Ayrıca bu sistemde Bluetooth ve USB girişleri bulunuyor. Bluetooth teknolojisi telefonların araca bağlanmasına olanak tanıyan kablosuz bir teknoloji ve bu sayede eller serbest bir biçimde çağrı yapılabiliyor. Ayrıca telefonda çalan müziğin araç hoparlörleri sayesinde dinlenebilmesine olanak tanıyor. Bunların yanında ‘Honda Connect’ ‘MirrorLink’ adı verilen bir özelliğe de sahip. Bu teknoloji aynı özelliği barındıran akıllı telefonların ve tabletlerin ekranlarının araç içindeki ekranda görülmesini sağlıyor. Böylece telefondaki veya tabletteki uygulamalar araç içindeki geniş ekran üzerinden kullanılabiliyor. Ayrıca sürücünün dikkati dağılmadan medya sistemlerini kontrol etmesini sağlamak adına direksiyon üzerinde birçok komut düğmesi bulunuyor. Tüm bu sistemler sayesinde Civic Hatchback yolculukları daha eğlenceli hale getiriyor. Bu dokunmatik ekran ayrıca güncel haritayla birlikte navigasyonu görüntülemek ve araca entegre geri görüş kamerasını takip etmek için kullanılıyor. Bu kamera geri vitese geçildiği an aktif oluyor. Kişiselleştirme anlamında ise Honda dış mekanda olduğu gibi iç kısımda da kullanıcıyı tatmin ediyor. Birçok aksesuar farklı renk seçenekleri sunularak satışa çıkartılıyor. Örnek olarak ön konsol, vites topuzu, havalandırma kapağı, direksiyon simidi sayılabilir. Son olarak iç kısımdaki güvenlik donanımlarına bakıldığında, Honda’nın Civic Hatchback’de güvenliği ön plana çıkardığı görülüyor ve birçok hayat kurtaran özellik standart olarak geliyor. Sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları her modelde ekli olarak gelen detaylardan. Ayrıca Civic Hatchback’ in EuroNcap’ten 5 yıldız aldığını da eklemek gerekiyor.

Teknik Özellikleri

Honda Civic Hatchback arka

Honda, görünüşü sportif olan bu aracında tahmin edilebileceği gibi performansı ön plana koymuş. Bu nedenle sunulan motor seçenekleri de bu doğrultuda. Civic Hatchback için 2 farklı motor seçeneği sunulmuş. İlki 1.4 L i-VTEC. Benzinle çalışan bu motor 100 beygire kadar güç üretebiliyor ve bu güç tekerleklere 6 ileri manuel şanzıman sistemiyle iletiliyor. Yakıt tüketimi ise 100 kilometrede şehir içinde 6.7 litre, şehir dışında 4.7 litre ve karma yakıt tüketiminde ise 5.4 litre olarak ölçülmüş. CO2 emisyonun ise 129 g/km olduğu görülüyor. Maksimum hızı ise 187 km/saat. Diğer motor ise 1.6 i-DTEC. Bu motor dizel yakıtla çalışıyor ve 120 beygir güç üretebiliyor. Honda’nın bu araçta otomatik şanzıman sistemi tercih etmediği göze çarpıyor. Çünkü bu motorda da 6 ileri manuel şanzıman sistemi kullanılmış. Bu motorun yakıt tüketimine bakıldığında ise aracın tam bir yakıt cimrisi olduğu görülüyor. 100 kilometrede şehir içinde 4.0 litre yakıt harcarken şehir dışında 3.6 litre yakıt tükettiği görülüyor. Karma tüketimi ise 3.7 litre. CO2 emisyonu ise sadece 98 g/km ile sınırlı. Maksimum hızı 207 km/saat olarak görülüyor. Ayrıca araçta her iki motor türü içinde 50 litrelik yakıt deposu bulunuyor. Civic Hatchback 4370 mm uzunluğa ve 1795 mm genişliğe ve 1465 mm yüksekliğe sahip. Aks mesafesi 2595 mm iken boş ağırlığı ise 1255 kg.

Performans ve Yol Tutuşu

Yüksek performanslı ve tutumlu motorlar tasarlamakla kalmayan Honda, ayrıca sürücünün de bu işe yardım etmesi için aracın Civic Hatchback’in gösterge paneline vites değiştirme ikazı eklemiş. Bu sistem aracın ideal devir değişim zamanını göstererek aracın en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Yol tutuş ve güvenlik anlamında da elinden gelenin en iyisini yapan ve birçok hayati özelliği standart olarak sunan Honda, araçta bu özellikleri geliştirmek için teknolojiden faydalanıyor. ‘Yokuş kalkış desteği’ bu özellikler arasında. Bu özellik aracın yokuşta olduğunu algılayıp gaz pedalına basılana kadar fren desteği sağlıyor. Bu özellik özellikle yolun tutuş değerleri azaldığında can kurtarıcı olabiliyor. Buna ek olarak ‘Araç Denge Kontrol Sistemi’ni geliştiren Honda, aracın sürüş esnasında tutunma verilerini sürekli olarak inceleyip analiz ederek otomatik olarak en ideal fren ve güç dengesini ayarlıyor. ‘Şehir İçi Aktif Fren Sistemi’ ise kademeli bir güvenlik önlemi sunuyor. 5 ve 30 km/saat arasında seyrederken sürekli olarak öndeki aracı takip eden sistem aradaki mesefenin kısalması halinde önce sürücüye görsel ve işitsel olarak uyarı veriyor. Hala araç durmamışsa araç kendi fren yaparak çarpışmanın önüne geçiyor.

Honda Civic Hatchback Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.