Kampanya Bulucu

Honda Civic 1.6 Executive Eco Smart İncelemesi

Japon firması Honda, yıllardan beridir üstün Japon teknolojisi ile güçlü donanımlı araçlar üretti. 2015 yılında çıkan Honda Civic de bu özelliklerden sonuna kadar faydalanan oldukça sağlam ve birçok fonksiyona sahip bir araç olarak üretildi.

Tasarım Özellikleri

Honda Civic, tasarım konusunda ne yazık ki rakiplerine göre biraz geride kalıyor. Çünkü 2015 model Honca Civic, tasarım konusunda önceki modellerinin çok da üzerine çıkamamış görünüyor. Gözle görünür olarak ızgara bölümlerinin farklılaştığını görüyoruz. Bir de bu yenilik kısmına jantlarda yapılan değişiklik eklenmiş.

İç Mekân ve Donanım

2015 model Honca Civic, “executive” serisi ile pek çok yeni özellik ile geliştirilmiş. Ayrıca iç tasarım da dış tasarıma göre oldukça başarılı dizayn edilmiş. Koltukların deri oluşu ve kullanılan malzemenin kalitesi üst düzey bir araç hissiyatı yaşattırıyor. Executive serisi ile anahtarsız çalıştırma özelliği de Honca Civic modeline entegre edilen bir diğer donanımsal özellik.

Otomobilin kullanım alanı oldukça geniş olarak üretilmiş. Özellikle sürücü için fazla alanın olması sürüş keyfini artıran özelliklerden. Bagaj hacmi ise 440 litre kapasite ile oldukça yeterli görünüyor. Ayrıca aracın üst camları da açılabilir şekilde üretilmiş.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

1589 cc motor ve 152 Nm tork değeri ile oldukça güçlü bir motor sahip olan Honca Civic, maksimum 200 km/s hıza ulaşabiliyor. Ayrıca 100 Km/s hıza da 9,9 saniye gibi bir sürede varıyor.

Ortalama 6,8 litre yakıt tüketen Honca Civic, rakiplerine nazaran yakıt tasarrufu konusunda biraz geride kalıyor. Yakıt tasarrufu konusunda çok iyi olmayışı ve aracın büyük boyutlara sahip oluşu şehiriçi kullanımlar için Honda Civic’i tercih edilebilir araçlar kategorisinden çıkarıyor. Fakat bunların dışında vaat ettikleri ile Honda Civic oldukça başarılı bir otomobil.

Yol Tutuşu ve Güvenlik

honda civic

Aracın süspansiyonları çok sert değil bu yüzden konforlu bir sürüş keyfi yaşatıyor. Fakat öte yandan süspansiyonların sert olmayışı ve direksiyonun hissiz oluşu yol tutuşunu ve tepkisel araç sürüşünü oldukça azaltmış durumda. Bundan dolayı Honca Civic virajlarda ve yüksek hızlarda kaymaya sebep oluyor.

Honda Civic, yol tutuşu ve araç hâkimiyeti konusunda çok bir şey sunmasa da güvenlik konusunda vaat ettilleri hiç de azımsanacak türden değil. Yapılan çarpma testlerinin tamamından tam puan alan Honda Civic, araç içerisinde bulunanları üstün malzeme kalitesi ve teknolojisi ile oldukça iyi bir şekilde korumayı başarıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.