Kampanya Bulucu

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası’nın şu an birden fazla kredi kampanyası bulunuyor. Ancak en makul oranlar Halkbank 77. Yıla Özel Halk Günü İhtiyaç Kredisinde olduğundan bu kampanyayı anlatacağız. Halk Bank İhtiyaç kredisi ile ilgili tüm detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Halkbank’tan 77. Yıla Özel Halk Günü İhtiyaç Kredisi

Halk bankası 77. Yılını müşterileri ile kutlamak için 77. Yıl tüketici kredisi kampanyası yaptı. 77. Yıl Halk Günü kampanyasında uygun faiz oranları ve düşük yıllık maliyet oranları sunan Halk Bank güncel ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında ön plana çıkıyor.  Kredinin başka bir artısı da kredi çeken müşterilere işsizlik ve maaş farkı sigortası hediye olarak veriliyor. Halk Bank ihtiyaç kredisi çekmek için farklı kanallardan başvuru yapabiliyorsunuz

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Hesaplama

Halk bankası tüketici kredisi faiz oranları tablosuna aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.  77. Yıl halk günü ihtiyaç kredisinde faiz oranları % 1,02’den başlıyor. Vade 36 aya çıkınca faiz oranı % 1,10’a ve % 1,15’e çıkıyor. Faiz oranlarının artık birçok bankada kişiye göre değiştiğini belirtelim. Dolayısıyla bankaya gittiğinizde daha düşük faiz oranları ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca pazarlık yapmak çoğu zaman birkaç puan faiz indirimi almanızı sağlıyor.

halk bankası htiyaç kredisi maliyet tablosu

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu

Halk Bankası tüketici kredisi başvuru formunu şubelerden doldurmanız gerekiyor. En yakın Halk Bank şubesinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları şubelerle sınırlı değil!

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

3 farklı kanaldan 77. Yıl halk günü kredisine başvurmanız mümkün. Bunlar:

 1. Halk Bank şubeleri
 2. Halk Bank Diyalog (telefon yoluyla 444 0 400)
 3. SMS Yoluyla
 4. İnternet Şubesi

Halk Bank şubelerinden: şubeye, kimliğiniz ve  -varsa- gelir belgeniz ile gitmeniz yeterli tüm işlemleri bankada halledip aynı günde( şubedeki nakit durumuna göre) paranızı çekebiliyorsunuz.

Telefon yoluyla: 444 0 400’ü arayarak 77. Yıl Halk Günü İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Onlar sizin için ön çalışma yapıp size dönüş yapıyorlar. Siz de banka şubesine gidip kredinizi çekiyorsunuz.

SMS Yoluyla: Halk Günü Tüketici Kredisi’ne başvuru yapmak için aralarında boşluk bırakıp “HALKGUNU, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ye SMS yolluyorsunuz. SMS’ iniz olumlu veya olumsuz yanıtlanıyor. Ardından banka şubesine gidip kredinizi çekiyorsunuz.

İnternet Şubesi Yoluyla:  Halk Bank internet şubesinden krediler kısmından kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Başvuru sonrasında şubeye gitmeniz gerekiyor.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Halk Bank hem ihtiyaç kredisinde hem de konut ve taşıt kredilerinde birçok kampanya yapıyor. Bunlar:

 • Halk Günü Kredisi
 • Dost Kredi
 • Yeşil Işık Taşıt Kredisi
 • 2/B Kredi Paketi
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi
 • Canım Evim Konut Kredisi
 • KREDİmini
 • Sıfır Faizli Kredi
 • Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi
 • Faiz İndirimli İhtiyaç Kredisi
 • KKTC İhtiyaç Kredisi
 • KKTC Taşıt Kredisi

Uyarı: yukarıdaki kampanyalar arasında en cazip olanı incelememize konu olan Halk Günü Kredisi’dir.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

Halk günü Kredisi’ne başvurmak için sadece kimlik belgesi ve gelir belgesi yeterli oluyor. Memurlar için ve maaşını halk bankasından alanlar için gelir belgesi de gerekmiyor. Banka bu kredi için kefil istemiyor. Ancak kredi notu düşük olan müşterilerden bazen kefil talep edilebiliyor.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Gelirini belgeleyebilen herkes krediye başvurabiliyor. İnternet Şube, Halk Bank Dialog ve SMS ile alınan başvurularda kredi limiti üst tutarı 15 bin lirayı geçemiyor. Hayat sigortası alınıyor.  Kredi tahsis ücreti 12 ay için 15 lira 36 ay için 77 lira olarak alınıyor. Yazımızın başında belirttiğimiz sigorta hediyesi 3000 lira tutarlı kredi kullanımında verilmiyor. Kredi kullanım tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ekleniyor.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

36 ay vade ile 50 bin lira çektiğinizde      77 lira tahsis ücreti 154 lira sigorta ücreti (35 yaş için hesaplandı) ödüyorsunuz. Yıllık maliyet oranınız ise % 16,17 oluyor.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Eğer yapılandırmak istediğiniz ihtiyaç kredisi faiz oranı %1 civarındaysa yapılandırma tavsiye etmiyoruz. Çünkü faizler düşmedi, aksine yükseldi. Yapılandırmaya giderseniz zarar edebilirsiniz. Ancak % 1,25 faiz oranında daha yüksek rakamlarda kredi kullandıysanız o zaman yapılandırma düşünebilirsiniz. Bu oranlarda çok eski bir krediniz varsa yine tavsiye etmiyoruz çünkü çektiğiniz kredinin büyük bir kısmını yani faizini zaten ödemiş oldunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.