Kampanya Bulucu

2019 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi ürünlerini kullanmak amacıyla bankalara yapılan başvurular için bankaların talep ettiği birtakım belgeler mevcuttur. Serbest meslek erbapları, tarım ile uğraşanlar ya da ev hanımları düzenli gelire sahip değildir. Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişinin hesabında, en az 6 ay boyunca düzenli olarak minimum asgari ücret tutarında bir miktar yatırıldığını görmek ister. Ancak öğrenciler, ev kadınları ve çalışmayan kişilerin kredi talebinde böyle bir durum söz konusu değildir. Bu tip müşterilere bazı bankalar hizmet vermez. Bazı bankalar ise kredi ürün gamlarını genişleterek gelir belgesi olmayan müşterilerin taleplerini geri çevirmez. Bazı bankalar, “kefilsiz kredi”, “gelir belgesiz kredi” gibi hizmetleri de kredi ürünlerinin arasında bir seçenek olarak sunarlar. Ödeme koşulları ve faiz oranları açısından şartları kendisine uygun olan banka ile anlaşan müşteri, belirlediği nakit miktarını, çekeceği bankanın şubesi aracılığı ile talep ederek kredi almak için bankaya başvurur.

Kredi başvurularının olumlu geri dönebilmesinin ilk şartı, kişinin bir kredi notunun olmasıdır. Bu kredi notunun, 1300 altında olmaması gerekir. Günümüzde kredi kartı sahipleri, herhangi bir bankada hesabı olan ve bu hesap üzerinden ödeme yapan ya da maaş alan kişiler başta olmak üzere neredeyse herkesin bir kredi notu vardır. Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu ya da Findeks üzerinden sorgulanabilir. Findeks raporu, bankalardan alınabilecek kredi tutarını da belirler. Özetle bu raporlar kişinin banka ve finans kuruluşlarıyla borç alma – ödeme alışkanlıkları hakkında güncel bilgileri içerir.

Kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için TIKLA!

En Kolay Kredi Çekilebilecek Banka Hangisi?

Tüketicinin daha önce bankalar ile düzenli ödeme geçmişi varsa kefilsiz gelir belgesiz kredi çekmek için öncelikli olarak daha önceden hizmetini kullandığı bankalara gitmesi daha sağlıklı olur. Aynı şekilde maaşın alındığı bankadan da kefilsiz kredi alınması mümkündür. Kişinin kredi çekebilmesi için 18 yaşını tamamlamış olması, kredi notunun yüksek olması, sicilinin temiz olması, banka talep ederse teminat gösterebilmesi ve hakkındaki tahkikatın olumlu sonuçlanması gerekir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi ürünlerinin her biri için çeşitli şartlar ve talep edilen belgeler bulunur. Kredi hizmeti veren bankaların birçoğu, ilk başvuruda öncelikli olarak nüfus cüzdanı ve aylık geliri gösteren belgeyi isterler. Gelir belgesi ile banka; kredi tutarını, geri ödeme teminatını baz alarak belirler. Bankaların gelir belgesiz kredi verebilecekleri müşterilerinin başında düzenli ödeme yapan, risk seviyesinin üzerinde kredi notuna sahip kişiler gelir. Özellikle otomatik ödeme talimatı ve para transferleri gibi hizmetler için kullanılan bankalar, müşterilerine gelir belgesiz bir şekilde kredi imkanı sunarlar.

Kredi başvurusunda talep edilen bilgiler ile alakalı detaylı bilgi için TIKLA!

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi 

Ziraat Bankası, devlet bankası statüsünde olduğu için kuralları katı gibi görünebilir. Ancak tüketicilere destek konusunda faiz oranları ve ödeme koşulları olarak uygun bankalardan birisidir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip bireysel kredi başvurusu yapmanız yeterlidir. Bu başvuruda bireysel müşteri temsilcisi ile görüşürken herhangi bir gelir belgesi ibraz edilemeyeceğine dair beyanda bulunmak yeterlidir. Banka, kredi isteyen müşterinin kredi raporunu detaylı şekilde inceleyecek ve kararı buna göre verecektir. İnternet bankacılığı ve mobil uygulamadan başvuru yapıldığında, kredi derecelendirme notuna göre para anında hesaba geçirilir ve kullanıma hazır hale gelir.

TEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB, 30 bin TL’ye kadar belgesiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Herhangi bir şubeden ya da CEPTETEB veya internet bankacılığı üzerinden başvurular kabul ediliyor. İncelemelerden sonra kredi kararı olumlu ya da olumsuz olarak müşteriye bildiriliyor.

QNB Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Finansbank, diğer bankalara göre en yüksek kredi imkanı sağlayan bankalardan birisidir. Gelir belgesiz kredi tahsisi ile ilgili belirlenen üst limit 30 bin TL olarak duyurulmuştur. 48 aya kadar olan vadelerle gelir belgesiz başvuru imkanı bulunmaktadır. Faiz oranları ise %1.26’dan başlamaktadır. Güncel tutarlar için bankanın internet sitesi ziyaret edilebilir.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi 

“Nakit Hazır” kredisi adı altındaki ürün, tüketiciler için belgesiz kredi başvurusu anlamına geliyor. Üst limiti 10 bin TL olan kredi, yalnızca nüfus cüzdanı ibraz edilerek alınabilir. Krediye ait faiz oranı %2,75’tir. Ayrıca 53 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Şubelerden ya da internet üzerinden başvuru yapılabilir.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi 

Kredi üst limiti 30 bin TL’dir. İş Bankası bu ürünüyle kullanıcılara anında kredi başvurusu ile gelir belgesiz ve kefilsiz kredi çekme imkanı tanımaktadır. Kredi faiz oranı sigorta yaptıran müşteriler için %2,60, sigorta yaptırmayan müşteriler içen %2,70’tir. Haftanın her günü ve her saatinde online ya da şubeden başvuru kabul edilmektedir. Özellikle banka müşterisi olanların hemen başvuru avantajı mevcuttur.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi 

Denizbank üzerinden gelir belgesiz ve kefilsiz çekilebilecek en yüksek kredi tutarı 55 bin TL’dir. Bunun için internet sitesi, mobil bankacılık ve şubelerden başvuru yapılabilir. SMS ile başvuru için KREDİM yazıp TCKN yazarak 3280’e gönderilebilir.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Kredi başvurusu şubelerden, internet üzerinden, bankanın mobil uygulamasından gerçekleştirilir. Başvuru sırasından mutlaka kredi üst limiti ve gelir belgesiz kefilsiz kredi başvurusunda bulunulacağının belirtilmesi gerekir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

İnternet veya banka şubelerinin yanı sıra ATM üzerinden de başvuruda bulunulması mümkün olan ING Bank gelir belgesiz kredi ürününün üst limiti 5.000 TL’dir. 36 ay vade imkanı bulunan bu kredi ürününde faiz oranı ise %2,79 seviyesindedir. Daha yüksek tutarda kredi kullanmak için bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi

Vakıfbank müşterisi olanlar için gelir belgesiz kredi kullanımı oldukça kolaydır. Banka müşterilerine tanınan bu ayrıcalıkta üst limit, kredi notuna göre belirlenmektedir. Gelir belgesiz 9.000 TL kredi kullanımında faiz oranı %2,25, 30.000 TL’lik kredi kullanımında ise %2,05 oranındadır.

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi

36 ay vade ile 10.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi imkanı sunan Yapı Kredi, kendi müşterileri için bu tutarı 75.000 TL’ye artırmaktadır. Başvuruların internet üzerinden ya da şube kanalıyla yapılması mümkündür.

HSBC Gelir Belgesiz Kredi

Son dönemde online bankacılık alanında önemli adımlar atan HSBC, çoğu bankaya göre daha düşük faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Belgesiz kredi başvurusu için müşteriler başvurularını online olarak gerçekleştirebilecekleri gibi 0850 211 0 111 numaralı çağrı merkezi ile de iletişime geçebilirler.

Burgan Bank Gelir Belgesiz Kredi

Burgan Bank’tan gelir belgesiz kredi almak için banka şubeleri, internet ya da mobil bankacılık sistemleri kullanılabilir. Burgan Bank’tan belgesiz kefilsiz kredi kullanmak için önce banka şubelerinden bilgi almak gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.