Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2017 | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2017

Halk arasında bilinen ismi ile gelir belgesi ya da maaş yazısı esasında banka gibi mali nitelikteki kurum ve kuruluşların kişilerden istedikleri belge türlerinden bir tanesidir. Kişiler bankalardan kredi çekecekleri zaman gelir belgesi ile bankaya müracaat etmeleri gerekmektedir. Banka gibi mali nitelikteki kurum ve kuruluşların gelir belgesi ya da maaş yazısı istemelerinin temel sebebi ise kişinin gelir durumunu ve düzeyini ölçmektir. Yani o kişinin çekecek olduğu krediyi düzenli ve zamanında ödemesi hem kişi hem de banka için önemli bir durum olduğu için bankalar bu gelir belgesine ya da maaş yazısına önem vermektedirler. Ülkemizde de yine aynı şekilde çoğu banka kredi çekmek isteyen müşterilerinden gelir belgesi ya da maaş yazısı istemektedir. Fakat buna rağmen yine de gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. 2017 gelir belgesiz kredi veren bankaların ayrıntıları için haberimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

2017 yılı kapsamında Denizbank müşterilerine gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir tanesidir. Ayrıca Denizbank müşterilerinden gelir belgesi istememesine rağmen 55.000 TL civarında kredi vermektedir. Tüm bu imkanların yanı sıra Denizbank müşterilerine verdiği önemi çekilecek olan krediye 36 ay vade yapıyor. Böylece Denizbank müşterileri hem zorlanmadan kredilerini ödeyebiliyor hem de ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Denizbank gelir belgesiz kredi için ise yapmanız gereken şey çok kolay! Cep telefonunuzda KREDİM yazarak T.C. kimlik numaranız ile beraber 3280 numaralı adrese göndermeniz yeterli. Başvurunuzun olumlu olup olmadığı ise yaklaşık 7-8 dakika içerisinde cep telefonunuza mesaj olarak gelmektedir. Eğer gelir belgesiz kredi sonucunuz olumlu bir biçimde yanıtlandıysa size en yakın Denizbank şubesine giderek kredinizi çekebilirsiniz.

TEB Bankası Gelir Belgesiz Kredi

TEB bankası da yine ülkemizde yer alan müşteri memnuniyetine önem veren bankalar arasındadır. TEB bankasından gelir belgesiz ve evraksız kredi kullanmak için öncelikle “CEPETEB” uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra ise ana ekran üzerinden bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra “Kredi Başvurusu” bölümünden gerekli olan kişisel bilgilerinizi girerek gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank gelir belgesiz kredi için esasında size en yakın olan Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra cep telefonunuz üzerinden kısa mesaj aracılığı ile ya da Akbank ATM’leri üzerinden de aynı şekilde gelir belgesiz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Akbank gelir belgesiz kredi tutarı 20.000 TL olmaktadır. Akbank gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunmak için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “Kredi” yazıp bir boşluk bırakıp arından ise T.C. kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir. Daha sonra bu mesajı 4425 numaralı adrese göndermeniz yeterlidir. Kredinizin olumlu cevaplanıp cevaplanmadığı ise yaklaşık 5 dakika içerinden cebinize gelecektir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank da yine ülkemizde yer alan önemli bankalardan bir tanesi olarak kendini göstermektedir. ING Bank gelir belgesiz krediyi 3.000 TL olarak sunmaktadır. ING Bank gelir belgesiz kredi başvurusu için size en yakın olan ING Bank şubesini ziyaret edebilir; gelir belgesiz kredi talebinizi iletebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir nokta söz konusudur. ING Bank gelir belgesiz kredi kapsamında çiftçilerden çiftçilik belgesi ve esnaflardan ise işyeri vergi levhası gibi belgeler talep etmektedir.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Garanti Bankası yine ülkemizde gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle Garanti Bankası gelir belgesiz kredi ise daha önce kişinin kredi çekmemiş olması gerekir. Eğer kişi daha önce kredi çekmedi ise, kredi borcu yoksa ve aynı şekilde kredi kartı borcu da bulunmuyor ise Garanti Bankası gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Gelir belgesiz kredi veren hemen hemen her bankanın size en yakın olan şubesine giderek, internet üzerinden online başvurular yaparak, telefon aracılığı ile kısa mesaj sistemi üzerinden mesaj atarak ve müşteri hizmetlerini arayarak gelir belgesiz kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunurken yanında bulundurmanız gereken birtakım evraklar da vardır. Nüfus cüzdanı ya da üzerinde kişinin T.C kimlik numarasının yer aldığı kimlik belgesi bu belgelerin ilkidir. Yine gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunurken yanında bulundurmanız gereken bir diğer belge ise kredi başvurunda bulunduğunuz ay dahil olmak üzere geçen son üç ay içinde aktif olarak gelmiş olan bir fatura da gereklidir. Ayrıca gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunacak olan kişi eğer esnaf ise vergi kimliği; eğer çiftçi ise de çiftçilik belgesi gerekli olmaktadır.

Tüm bu belge ve evrakların yanı sıra gelir belgesiz kredi veren bankalardan kredi çekebilmeniz için yine dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar da vardır. Kredi kartı borcunuzun ya da kredi borcunuzun olmaması ilk adımdır. Ayrıca kredi notunuzun da yüksek ve kredi geçmişinizin de iyi olması gerekli olan koşullardan bir tanesidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra kişiye ait taşınmaz malın bulunması da yine dikkat edilmesi gereken ayrıntılardandır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.