Garanti'den Acil Tedavi Sigortası | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

Garanti’den Acil Tedavi Sigortası

Garanti sigortalarından olan Garanti Acil Tedavi Sigortası ile artık acil durumlarda güvendesiniz.

Bilindiği gibi bazı sağlık sigortaları ödemeler bazında hastayı dikkate alarak acil yatış gibi durumları göz ardı eder. Garanti ise buna bir son vererek Acil Tedavi Sigortasını başlattı. Buna göre acil tedavi ihtiyaçları ( dahili/cerahi satış, oda, yemek, yoğun bakım) ve masrafları teminat limiti dahilinde karşılanıyor.  Böylece acil kapısında sigorta işlemleri ile uğraşmadan direk tedavinizi olabilirsiniz.

Acil Tedavi Sigortasını Garanti şubelerine başvurarak edinebilirsiniz. Ürünü edindiğiniz takdirde size özel bir kart alacaksınız ve bu kartın açılım işleminden sonra sağlık sigortanız aktif olacak. Bu kartın bir diğer özelliği de anlaşmalı sağlık kuruluşlarından bu kart sayesinde indirimler alarak diğer tedavilerinizi de yaptırabilmeniz.

Acil tedavi gerektiren durumlar ya da diğer tedaviler dışında telefondan tıbbi danışmanlık hizmeti de ürün ile birlikte size verilecektir. Tıbbi danışmanlık servisi özel doktorlarca telefondan verilen bir sağlık destek sistemidir. Bu sadece bir destek hizmeti olarak düzenlenmiştir; hiçbir şekilde tedavi tavsiye edilmez ya da reçete düzenlenemez. Gerektiği takdirde hastaneye yönlendirilirsiniz.

Acil Tedavi Sigortası paketindeki diğer hizmet ise şu şekilde :

  • Doktorlu Kara Ambulansı Hizmeti: Sizin aramanız halinde bulunduğunuz yere acilen ambulans iletilir. Tedaviniz, gerekli donanıma sahip ambulanslarda doktorlar tarafından yapılır. Gerekli görülürse, uygun hastaneye ulaştırılır ve tedavinizin uygulanması sağlanır. Acil durumlarda kullanılan ilaç ve sarf malzemeleri bu hizmet dahilinde ücretsiz olarak karşılanır.
  • Medikal Bilgi Köprüsü ve Hastane Organizasyonu: Size ulaşım esnasında tedavi kurumu (hastane vb.), ambulans, hasta yakını veya doktoru arasında gerekli iletişim sağlanır ve bilgilendirmeler yapılır. Sağlık durumunuz belli donanıma sahip bir hastanede çözülmesi gereken özel bir durumdaysa, size ve yakınınıza bu konudaki alternatifler sunulur ve hastanedeki yerinizin önceden hazırlanmasını sağlanır.

Teminatlar

Acil tedavi gerektiren 27 durum dahilinde aşağıda yer alan teminatlardan yararlanabilirsiniz.

  • Acil Cerrahi Yatış Teminatı: Tanımlanan acil durum nedeni ile cerrahi müdahale veya yatış gerektiren durumlarda, cerrahi müdahale veya yatışa ilişkin ameliyathane, operatör, anestezist, asistans, narkoz ilaç ve sarf malzeme giderleri belirlenen yıllık limit dahilinde ödenir.
  • Acil Dahili Yatış Teminatı: Tanımlanan acil durumlarda hastanede yatmanızı gerektirmeyen cerrahi ve ortopedik müdahalelere ait konsültasyon ve doktor ücreti, oksijen, anestezi, alçı, dikiş uygulaması, kullanılması doktorca gerekli olan ortopedik destekleyiciler, bandaj, sargı vb. giderler, elektrokardiyografiler, röntgen, MR, laboratuar testleri hasta bakım hizmetleri giderleri belirlenen yıllık limit dahilinde ödenir.
  • Oda Yemek Teminatı: Tanımlanan acil durumlarda hastanede yattığınız her tam gün için oda-yemek ücreti (standart tek yataklı oda) ve hemşirelik hizmetlerine ait giderler belirlenen yıllık limit dahilinde ödenir.
  • Yoğun Bakım Teminatı: Tanımlanan acil durumlarda hastanede yoğun bakım ünitesinde geçirdiğiniz her tam gün için yoğun bakım hizmetleri ait giderler belirlenen yıllık limit dahilinde ödenir.

**Acil Tedavi Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

23.10.2013 tarihli 28.800 sayılı Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği’nde tarif edilen “Ömür boyu yenileme garantisi veya herhangi bir yenileme güvencesi”, bu üründe verilmemektedir.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.