Kampanya Bulucu

Galeriden Senetle Araba Almak

Senetle taksitli araba veren yerler, son zamanlarda artmaya başladı. Eskiden kredi kartı ve banka kredileri bu kadar yaygın değilken arabalar zaten senetle alınıp satılırdı. Krediler kolayca alınmaya başlanınca senet ve taksit işi de ortadan kalktı.

Ancak günümüzde taksitle araba satan galeriler, senetle otomobil satan galeriler tekrar çoğalmaya başladı bunun temel nedeni kolay yoldan para kazanmaktır diyebiliriz. Senetle araba satan yerler her açıdan kazançlı çıkar sizi sömürürler. O yüzden mümkün mertebe senetle araba satan yerlerden uzak durmakta fayda var!

Elbette insaflı galericiler de var. Ancak ne kadar insaflı da olsa aldığı riskten dolayı fahiş rakamlar ile yüksek faizler ile araç satarlar. Çünkü. Galericiler sizin adınıza kredi çeker. Bu krediyi de size satar böylece sizi taksitle araba sahibi yapar. Daha açık şekilde anlatacak olursak,

Galeriden beğendiğiniz aracı aldınız. Bunun için notere gittiniz galerici esnafı aracınıza rehin koydurdu. Sözleşmeyi imzaladınız. Ardından galerici anlaşmalı olduğu bankadan uygun rakamlarla kredi çekiyor. Sizin adınıza çekilmiyor. Çünkü sizin kredi siciliniz bozuk! Zaten kredi çekebiliyor olsanız galeriden senetle araba almazsınız.

Esnaf çektiği krediyi size yeniden faizlendirip aylık taksitlere bölüyor. Böylece senetle araba almış oluyorsunuz. Galerici de hem arabadan, hem de faizden yüksek rakamlar kazanıyor. Tecrübelerimize göre birçok galerici peşin satmaktansa senetle satmayı daha çok istiyor. Özellikle sağlam müşteri olduğunda senetle araba satmak, riski az, geliri yüksek bir işe dönüşüyor.

Senetle Araba veren galerileri saymaya kalksak bu siteye sığdıramayız. Galerilerden artık senetle araba almak çok yaygın iki galeriye girseniz bir tanesi size senetle araba satacaktır. Günümüzde hemen hemen bütün oto galericiler senetle taksitli araba satışı yapaktadır.

Senetle Araba Almak Riskli Mi?

Senetle araba almak çok risklidir. Arabayı aldınız borcun yarısını ödediniz diyelim geri kalan borcu ödeyemezseniz hem arabadan hem de ödediklerinizden olabilirsiniz. Burada, kanun araca rehin koydurandan yana olduğundan ve araç alırken sözleşme yaptığınızdan tüketicinin hakkı çok azdır. Tamamen satıcının vicdanına kaldınız demektir. Bunun için riskin farkında olun ve ona göre araba satın alın.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yavuz kolay dedi ki:

    4O.000 tl Kıredi kullanmak istiyorum şayet bu meblağı geri ödemesi kave mal oluyor ve kaç ay vadeyle geri ödeyeceğim bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinir ve memnun olurum hayırlı aksamlar