Kampanya Bulucu

FORD KUGA FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Tasarım Özellikleri ve Dış Donanımı

Kuga, Ford’un SUV sınıfındaki temsilcisi ve gerek dizaynı gerekse kullanılan teknolojileriyle sınıfında ayrıcalıklı bir yere sahip. Şehir şartlarında sunduğu konforu onu şehirli bir araba yaparken üstün performanslı motoru ve donanımları aynı zamanda arazi aracı olmasına olanak tanıyor. Kuga’nın 2016 modelinde dış tasarıma bir hayli önem verilmiş. Araca 4×4 bir arazi aracı olmasından dolayı kaslı bir görüntü hakim. Ön tarafa gelindiğinde Ford’un Kuga’da klasik trapezoid ön ızgaradan vazgeçip logoyu daha çok vurguladığını görülüyor. Yükseltilen ön tamponla beraber daha geniş farlar ve sis farları kullanılmış ve sofistike bir görünüm yakalanmış. Aracın yan tarafına gelindiğinde arkaya kadar kapı boyunca devam eden çizgi ve bu çizgiye paralel bulunan tavan rayları dikkati çekiyor. Bunlar araca önden arkaya bir dinamizm kazandırıyor. Bunların yanında 18” ve 19” lik jant seçenekleri aracın sahip olduğu gücü vurgular nitelikte. Arka tarafta ise çift egzoz ve krom difüzor araçta yaratılmaya çalışılan sert imajı destekliyor. Her kullanıcının farklı zevkleri olacağından 2016 model Kuga’da 8 farklı renk seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunulmuş durumda.

İç Donanım ve Tasarımı

SUV sınıfı bir araç olduğu için Kuga eşsiz bir iç tasarıma ve yüksek hacim değerlerine sahip. Ford, burada da ürettiği yüksek teknoloji ürünlerini kullanıcıların konforu ve güvenliği için kullanıyor. Aracın iç hacimleri boyutlarına yakışır şekilde tasarlanmış. 4.5 metre uzunluğa sahip olan araçta tüm koltuklar normal düzende bulunurken bile 406 litre bagaj hacmi bulunuyor. Bu sayı arkadaki yolcu koltukları yatırıldığında ise 1603 litreye çıkıyor. Bu teknik ayrıntıların yanında yolcular ve sürücü için bir çok estetik detayda göze çarpıyor. Araca isteğe göre açılabilir panoramik cam tavan eklenebiliyor. Bu cam tavan hem büyük boyutuyla hem de kolayca açılıp kapanabilmesi ile araca ayrı bir hava katıyor. Ayrıca dış yüzeyine uygulanan filtre sayesinde aracın güneş yüzünden fazla ısınmasının da önüne geçiliyor. Bunun yanında Kuga’nın iç aydınlatması aracın içini bir anda gündüze çevirebiliyor. Çift bölmeli klima özelliği de bulunan araçta yolcu ve sürücü kısımları arada 4 dereceden fazla fark olmadığı sürece değişik sıcaklıklarda tutulabiliyor. Ayrıca aracın bagaj kapısı için küçük ama faydalı bir özellik düşünülmüş. Ayağın tampon altına götürülmesiyle bagaj kapağını açabilen bu sistem eller doluyken kullanıcılara çok yardımcı olabiliyor. Sürücüsünü de düşünen Kuga’da anahtarsız giriş ve çalıştırma, zorlu kış koşullarına birebir olan ısıtmalı ön cam, yağmuru otomatik algılayıp şiddetine göre hızını ayarlayan silecekler, ışık yoğunluğuna göre otomatik yanabilen farlar, araç kapatıldığında kendiliğinden kapanan yan aynalar ve daha bir çok özellikle beraber Kuga, beklentileri sonuna kadar karşılayan bir araba olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Ford Kuga 2016 iç

Teknik Özellikleri

Kuga’nın 2016 modelinde kullanıcıya farklı özelliklere sahip 3 motor sunulmuş. Birinci motor 1.5 L EcoBoost 150 bg. Benzinle çalışan bu motorda, 4×2 çekiş sistemi ve 6 ileri manuel şanzıman seçeneği bulunuyor. Yakıt tüketim değerlerine bakıldığında ise 100 km’de şehir içinde 7.8 litre, şehir dışında 5.3 litre ve ortalamada 6.2 litre olarak ölçülmüş. Karbondioksit emisyonu ise 143 g/km. Bir diğer motor 1.5 L EcoBoost 182 bg de ise yakıt olarak yine benzin tercih edilmiş ancak bu sefer AWD ve 6 ileri otomatik şanzımanla piyasaya sürülmüş. Bu motor şehir içinde 9.3 litre tüketirken, şehir dışında 6.2 litre ve ortalamada 7.4 litre yakıt tüketiyor. Bu motoro bakıldığında ise 171 g/km gibi bir karbondioksit emisyonu ölçülöüş. Sonuncu motor ise 2.0 L Duratorq TDCi 180 bg. Dizel yakıtla çalışan bu motorda AWD ve 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor. Bu motorun 100 km’deki yakıt tüketimi ise şehir içinde 6.1 litre, şehir dışında 5.0 litre ve ortalamada 5.4 litre olarak ölçülmüş. Bu motor ise 140 g/km gibi bir karbondioksit emisyonuna sahip.

Performans ve Yol Tutuşu 

Ford Kuga’da, ‘4 tekerden akıllı çekiş’ (AWD) özelliği bulunuyor. Bu yüksek teknoloji özellik araca daimi bir 4 çeker özelliği sağlamaktansa sensörleri sayesinde aracın hangi tekerlerde daha çok güce ihtiyacı olduğunu saptıyor ve bu saptamalar sonucunda gücü tekerlere dağıtıyor. Ayrıca bu sistem sürekli çalışıp enerji tüketimini arttırmaktansa sadece ihtiyaç duyulan anlarda devreye giriyor. Böylece düz bir 4 çekere karşı çok daha tasarruflu bir şekilde yakıt tüketir. Tüm bu değerleri sürücüye gösterge panelinde grafiksel olarak da gösterebilmektedir. Ayrıca Ford’un bir çok aracında kullandığı ‘Powershift’ otomatik şanzıman aracın vites geçişlerini daha etkili ve hızlı yaparak yakıt tasarrufuna ve performansa ciddi katkılar yapıyor. Manuel vitesler içinse ‘vites arttırma ikazı’ aracın performansını arttırmak için en ideal vites değişim zamanını sürücüye bildiriyor. Aynı zamanda şehirli bir araba olduğu için ‘Start-Stop’ özelliğiyle %10’lara varan yakıt tasarrufu yapabiliyor. Yol tutuş konusunu da ciddiye alan Ford, Kuga’ya ‘elektronik denge sistemi (ESP)’ ve yokuş kalkış desteği gibi hayati öneme sahip özellikleri de eklemeyi unutmamış. ESP aracın virajlarda savrulmasını otomatik olarak engelliyor. Yokuş kalkış desteği araç yokuş yukarı kalkış yaparken 2.5 saniye kadar otomatik fren yapıyor ve fren pedalından gaz pedalına geçişte arabanın geriye kaymasının önüne geçiyor.

Ford Kuga Fiyat Tarifesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.