Kampanya Bulucu

Ford Focus 1.6 TDCI Titanium İncelemesi

Tasarımda Dinamik Hatlar

Ford markası, yıllardan beri en sağlam ve donanımlı araçları üretirken tasarım konusunda donanımı karşılayacak özellikler kullanmayarak rakiplerinin gerisinde kalıyordu. Fakat Ford, 2015 yılında devrim niteliğinde bir değişikliğe başvurarak tasarımda daha dinamik, canlı ve keskin hatları ile ön plana çıkacak araçlar üretmeye başladı.

Ford Focus 1.5 TDCI ise, 2015 yılında piyasaya sürülen yeni tasarıma sahip araçlardan birisi. Özellikle arabanın ön kısmındaki dizaynda bir önceki modellere göre oldukça büyük bir değişikliğe gidilmiş. Daha keskin ve güçlü duran Ford Focus’un stop lambaları da küçük bir değişikliğe uğramış. Aynı şekilde aracın jantları da önceki modellerden farklı bir değişikliğe uğrayarak küçültülmüş. Fakat açıkçası söylemeliyiz ki yeni jantların küçük olması tasarımı olumsuz yönde etkileyen unsurlardan.

Önceki senelerde tasarım hatları açısından eleştiri alan Ford Focus, yeni görünümüyle bir hayli beğeni toplayacak.

 Ford Focus’a Özel Yeni İç Mekân

 Ford, yeni tasarımı yalnızca dış mekânda değil aracın iç bölümünde de fazlasıyla kullanarak önemli bir değişiklik yapmış. Direksiyonun üç kollu oluşu ve birçok fonksiyon barındırması, sürüş kolaylığını bir hayli artırmış durumda. Ayrıca yeni multimedya desteği ile de müzik sistemi geliştirilmiş.

Aracın iç bölümünün malzeme kalitesi ise Ford markasına yakışır düzeyde dizayn edilmiş. Fakat ne yazık ki rakiplerinin sunmuş olduğu konfor bu araçta çok fazla mevcut değil. Bunun sebebi ise, plastik malzemelerde sert plastiğin yumuşak plastiğe oranla daha fazla kullanılmış olması.

Yeni Ford Focus’un sürücü hacmi bir önceki modellere göre genişletilmiş. Bu da daha rahat ve konforlu bir sürüş keyfi vaat ediyor. Fakat bagaj hacmi konusunda Focus modeli rakiplerinin bir hayli gerisinde kalıyor. Oysaki yeni modellerin çoğunda konfor ön planda tutularak bagaj hacmi genişletilmişti.

1.6 TDCI ile Güçlü Performans

Ford Focus 1.6 TDCI Titanium

Ford Focus 2015 modelinde kullanılan 1.5 dizel motor, birçok araç modelinden bildiğimiz güçlü bir motor olma özelliği taşıyor. Fakat Ford Focus’un yeni tasarımında araç boyut olarak biraz küçültüldüğü için bu motor, aracın ara hızlanmalarını daha seri bir şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor. Ford Focus, maksimum 195 km/s hıza ulaşırken 100 km/s hıza da 10,9 saniyede ulaşıyor.

Aracın ara hızlanmaları ve motor performansı iyi olsa da yeni Ford Focus, yakıt tasarrufu konusunda ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kalıyor. Bu yüzden şehir içi kullanımda çok da fazla tavsiye etmediğimiz araçlardan birisi Ford Focus.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ahmet unal dedi ki:

    Araba almaya düşünüyorum abi engelli%90 alabiliryimm..tesekkur ederim