Kampanya Bulucu

Findeks Şikayet

Findeks şikayet: Findeks ülkemizdeki bankaların hemen hemen hepsinin katılımı ile oluşturulmuş, kredi riski izleme bürosudur. Tüm bankalar ve bazı şirketler Findeks’e üye olurlar, bilgi paylaşıp, istihbarat edinirler. Böylece müşterilerinin kredi risklerini öğrenerek, çok riskli müşterilere kredi vermekten kurtulurlar.

Findeks’in kredi alıp verme konusundaki bu öneminden dolayı gerek bireysel müşterilerden gerek ticari müşterilerden sık sık şikayet gelebilmektedir. Çünkü kredi riski bulunmayan bir vatandaş Findeks tarafından yanlış değerlendirildiğini görebilir. Ya da kredi borçlarını kapattığı halde Findeks raporlarında hala borçlu, dolayısıyla kredi puanı düşük görünebilir. Hiç kredi kartı olmayan birinin üzerinde kredi kartı görülebilir.

Findeks’i Nereye Şikayet Edebilirim?

1-) 444 4 552 nolu telefon ile Findeks müşteri hizmetlerine,

2-) [email protected] adlı mail adresine,

3-) Kredi Kayıt Bürosu İletişim sayfasındaki iletişim sayfasına.

Sizinle yeterince ilgilenilmediğini ve sorununuza çözüm bulunamadığını düşünüyorsanız aşağıdaki kanalları kullanarak şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz.

1-) Şikayet sitelerine,

2-) Sosyal medya ve sözlüklere.

Findeksi Nasıl Şikâyet Ederim?

Yukarıda saydığımız sorunların çözümü için öncelikle Findeks müşteri hizmetlerine başvuru yapmanız gerekir. Findeks iletişim numarası 444 4 552’dir. Bu numara ile müşteri hizmetlerine şikâyetinizi bildirebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm yolları denemenize rağmen sorununuz çözülmüyorsa internette farklı mecralarda sorunlarınıza çözüm arayabilirsiniz. İnternette yaptığımız araştırmalara göre Findeks şikâyetleri arasında en çok göze çarpanlar aşağıda sıraladık.

Findeks şikayetleri genellikle sitenin nasıl kullanılacağının bilinmemesinden kaynaklanıyor. Bunun dışında Findeks kredi risk puanlarının gerçeği yansıtmadığı durumlar, müşteri hizmetlerinin ve danışmanların ilgisizliği, ücretle ilgili sorunlar en önemli Findeks şikayetleri arasında sayılabilir.

Başlıca Findeks Şikayetleri

1-) Findeks İtiraz Raporu Oluşturamama.

2-) Findeks Rapor Düzeltme Sorunu.

3-) Findeks KKB Sistemindeki Puanlama Sorunu.

4-) Findeks KBB Not Güncellemesi.

5-) Findeks Notunu bankaların kabul etmemesi.

6-) Findeks rapor alamama.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ferit cankurt dedi ki:

    hiç bir bankaya borcum yok icra kesintim yok kıredi notum düşük kıredi alamıyorum.kredimi yükseltmek için kredi kartı kullanmam söyleniyor kıredi kartıda vermiyorlar böyle bir sistem olurmu maaş bordrosunda borcu olmayan herkez kredi çekebilmeli.bu sistemi çıkaranı allah bildiği gibi yapsın