Kampanya Bulucu

Findeks Notu Güncelleme

Kişilere ait Findeks kredi notlarının güncellenmesi düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altında tutulan risk raporu her ay olmak şartı ile yeniden düzenlenir. Bu bilgiler bankaların ve çeşitli finansal kuruluşların genel müdürlüklerinde toplanmaktadır. Sonrasında söz konusu bankanın ve kuruluşun talebi ile kişiye veya kuruma ait Findeks kredi notuna ulaşılabilir.

Findeks Kredi Notunun Güncellenmemesi Durumu

Findeks kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından her ne kadar aylık olarak güncelleme altına alınsa dahi bazı durumlarda bazı kişi ve kurumların risk raporları güncellenmeyebilir veya belirli bilgilerin güncellenmesi eksik yapılmış olabilir. Bu durumda kişi ve kurumlara itiraz hakkı doğmaktadır. Söz konusu bu kişi ve kurumlar itirazlarını gerçekleştirerek Findeks kredi puanlarının güncellenip tekrardan hesaplanmasını gerçekleştirebilirler.

Ek olarak şu yazımızı okumanız faydanıza olacaktır: ”Findeks Notu Ne Zaman Güncellenir”

Findeks Kredi Notu Güncelleme İtirazı Nasıl Yapılır?

Findeks kredi notunun güncellenmemesi durumunda yapılacak olan itiraz ilgili bankanın bir şubesinden veya Findeks’in resmi sitesi üzerinden yapılabilir. Findeks sitesi üzerinde bulunan risk raporu itiraz kısmından güncelleme sorununa itiraz edilebilir. İtiraz oluşturulması esnasında 11 haneli rakamlardan ve harflerden oluşan referans numarası talep edilmektedir. Referans numarasını bilmeyenler, risk raporundan öğrenebilirler. Risk raporunun sağ üst köşesinde referans numarası yazmaktadır.  Bu numara vasıtası ile risk raporu güncelleme itirazı gerçekleştirilebilir. Risk raporundan ziyade belirli konularda da itiraz oluşturulması mümkündür.  Kredi Kayıt Bürosu ve Findeks ile alakalı tüm itiraz bilgilerine ulaşabilmek için “Kredi Kayıt Bürosu Findeks Raporu İtiraz adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yapılan İtirazın Kabul Olmaması Durumu

Findeks kredi puanı güncellenmeyip bunun itirazını yapan kişilerin itirazlarının kabul olmaması durumunun birden fazla sebebi olabilir. Öncelikle bunun sebebinin Findeks müşteri hizmetleri tarafından öğrenilmesi gerekmektedir. Findeks kredi notu olmasına rağmen bu puan güncellenmiyorsa söz konusu kişide veya kişinin hesaplarında yasal bir problem olabilir. Bu yasal problem banka ile görüşülerek öğrenilebilir. Bir diğer sebep ise kredi puanınızdaki hareketi sağlayacak hesaplarınızda veya kredi kartlarınızda problem bulunmasıdır. Bunun için de ilgili kredi ürünlerinizin ait olduğu banka ile irtibata geçerek konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.