Kampanya Bulucu

Findeks Nedir, Ne İşe Yarar

Findeks 9 büyük bankanın kurduğu Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’nin bir ürünüdür. İnternet üzerinden yayın yapan kredi riski derecelendirme kuruluşudur. Bireysel ve ticari müşterilerin kredi risklerini hesaplar. Bu hesaplamalar; bireysel ve ticari müşterilerin, bankalara kredi başvurusunda bulunurken müracaat ettikleri en önemli kaynaktır. Findeks Kredi notu hesaplanırken birçok etken göz önüne alınır.

Findeks Kredi Notu- Risk Raporu- Hangi bilgileri içerir?

Faktöring ve Leasing şirketlerinden yapmış olduğunuz nakit ve gayri nakdi işlemlerin riskleri, kredi, kredili mevduat ve kredi kartı ödemeleri, Findeks Kredi notunu belirleyen ana unsurlardır. Kredilerini zamanında ödeyen, kredi kartı borcu olmayan ya da ödemesini zamanında yapan müşterilerin Findeks Kredi Notu oldukça yüksek çıkar. Aynı şekilde şirketlerin zamanında yapmış olduğu ödemeler o şirketlere çok iyi krediler çıkmasını sağlayabilir.

Findeks Kredi puanı normal vatandaşlar için de çok önemlidir. Çünkü bankaya gidip kredi başvurusunda bulunan bir bireyin kredi alabilmesi için ilk bakılacak şey kredi notudur. Findeks bu kredi notunun ne olduğunu henüz kredi başvurusu yapmadan bize bildiren bir sistemdir. Bunun için https://www.findeks.com/ a üye olmanız yeterlidir. Findeks’ten kredi notu nasıl öğrenilir merak ediyorsanız, Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Findeks Kredi notu; 5 yıl içinde kredi kartı kullanmış, kredi çekmiş, ticari faaliyette bulunmuş herkesin notunu hesaplar. Yalnız bazı durumlarda Findeks kredi puanı herkes için oluşmayabilir. Banka kartınızın olması Findeks Kredi puanı oluşması için yeterli değildir. Mutlaka kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat kullanmanız şarttır. 5 yıl önceki finansal hareketler kredi notu kapsamına alınmaz ancak takipte olan kredileriniz varsa 5 yıldan eski dahi olsa kredi notunuzu etkileyecektir.

Findeks Kredi Notunuzu yüksek tuttuğunuz takdirde kredi için bankaya başvurduğunuzda eli boş dönmezsiniz. Alacağınız kredinin limiti ise Findeks Kredi Notunuzun kaç olmasıyla alakalıdır. Findeks notunuzun ne anlama geldiğini öğrenmek için ilgili şu haberimizi mutlaka okumalısınız:

Hangi Findeks Notu Ne Anlama Gelir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa kaypak dedi ki:

    finans banktan diğer bankaların k kartı ve ihtiyaç kredisi borçları ödemek için kredi kullanmak istiyorum