Kampanya Bulucu

Findeks Kredi Notunuz Hesaplanamamıştır

Findeks kredi puanı, Kredi Kayıt Bürosu kurumu tarafından kayıt altına alınan bankalar ile finansal geçmiş sonrası oluşturulan bir karnedir. Bu puan Findeks üzerinden öğrenilebildiği gibi çeşitli birkaç mecra aracılığı ile de edinilebilir. Ancak bazı durumlarda Findeks sitesi üzerinden yapılan Findeks kredi puanı sorgulamalarında “Findeks kredi notunuz hesaplanamamıştır.” uyarısı alınabilmektedir.

Herkesin Findeks Kredi Notu Var mıdır?

Normal şartlarda son 5 yıl içerisinde herhangi bir banka veya finansal kuruluş ile ilişiği bulunan yani vadeli hesaba sahip olan her bireyin Findeks kredi puanı bulunmaktadır. Bu puan 0 ile 1900 arasında bulunan bir değer olup mutlaka var olmaktadır.

Ancak geçmişinde hiçbir şekilde bankalar ile ilişiği bulunmayıp hesap açtırmayan, kredi kardı kullanmayan vb. işlemleri gerçekleştirmeyen kişilerin Findeks kredi puanları ve risk raporları oluşturulmaz. Bu durumda bu kişiler Findeks kredi puanı sorgulattıklarında “Findeks kredi notunuz hesaplanamamıştır.” uyarısı ile karşılaşırlar.

Son 5 yıl içerisinde bankalar ile geçmişi bulunmamasına rağmen 5 yıldan daha önceki sürelerde finansal anlamda bankalar ile ilişiği bulunan kişilerin de kredi puanı bulunmayabilir. Fakat bu durumun olması için yapılan tüm işlemlerin 5 yıldan daha uzun bir süre önce gerçekleştirilmiş olması gerekir. Ayrıca açılan hesapların da kapatılma tarihleri 5 yıl öncesine ait olmalıdır.

“Findeks Kredi Notunuz Hesaplanamamıştır” Uyarısı İtirazı

Aktif olarak bankalar ile ilişiği bulunup kredi puanı oluşturulmuş kişiler, Findeks kredi notunu sorgulattıkları zaman bazı durumlarda  “Findeks kredi notunuz hesaplanamamıştır” uyarısı ile karşılaşabilmektedirler. Bu durumda sistemde bir hata olma olasılığı yüksektir. Bu sorunun düzeltilebilmesi için ilgili bankaya veya Kredi Kayıt Bürosu’na itiraz edilmesi gerekir.

Ayrıca www.findeks.com sitesi üzerinden Findeks müşteri hizmetleri ile de irtibata geçilebilir. Yapılan itiraz ile kredi puanı tekrar hesaplanıp söz konusu müşteriye iletilecektir. Findeks ile nasıl iletişime geçebileceğiniz hususunda ilgili konu başlığımızı inceleyebilirsiniz: ‘’ Findeks müşteri hizmetleri, iletişim’’

Son 5 yıl içerisinde bankalar ve finansal kuruluşlar ile aktif olarak ilişiği bulunan kişilerin de bazen Findeks kredi puanı sorgulamalarında “Findeks kredi notunuz hesaplanamamıştır” uyarısı gelebilir. Hata olmamakla birlikte ilgili raporda yasal bir süreç olabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.