Kampanya Bulucu

Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu kurumu tarafından oluşturulan Findeks oluşumu aracılığı ile öğrenilebilmektedir. Findeks’in resmi sitesi üzerinden sorgulama yapılabildiği gibi çeştili kuruluşlar vasıtası ile de yine Findeks üzerinden findeks kredi notu sorgulaması yapılabilir. Bu yöntemlerden bazıları ücretliyken bazıları ise ücretsizdir.

Findeks üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Findeks’in resmi sitesi olan www.findeks.com sitesi üzerinden findeks kredi notu kolaylıkla öğrebilebilir. Bu site üzerinde Kredi Kayıt Bürosu verilerine göre düzenlenen pek çok da hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler paket halinde aylık ödemeler ile de üyelik yoluyla satın alınabilir. Findeks üzerinden sorgulama ile anında kredi notu öğrenmenin bedeli 4 TL + KDV’dir. Bu ücret tek seferlik sorgulama bedelidir. Bunun yanı sıra Findeks üzerinden; çek raporu, risk raporu, not danışmanı, çek endeksi, takipçi, izleme, uyarı hizmeti, teminat mektubu durum sorgulama gibi hizmetler de satın alınabilir.

Akbank Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Akbank’ın çıkarmış olduğu Akbank Direkt Mobil uygulaması ile findeks puanı öğrebilebilir. Öncelikle uygulamanın indirilmeli, başvuru ve nakit ihtiyaçlarım menüsüne girilmesi ve risk raporu(KKB) butonuna tıklanmalıdır. Bu yöntem ile findeks kredi puanı kolaylıkla öğrenilebilir. Bu işlem Akbank müşterilerine ücretsiz olarak sunulur.

Turkcell Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Turkcell’in bir servisi olan Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi ile findeks kredi puanı öğrenilebilir. TC numarası yazılıp bir boşluk bırakılmalı ve doğum yılı yazılmalıdır. Bu mesaj 1122’ye gönderilten sonra gelen SMS’te findeks kredi puanı bilgileri yer alır. Bu servisin tek kullanımlık ücreti KDV dahil 9 TL’dir.

Türk Telekom Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Türk Telekom üzerinden de tıpkı Turkcell üzerinden öğrenilebildiği gibi findeks kredi puanı SMS yolu ile sorgulanabilir. Türk Telekom ve Turkcell şirketleri, bu serviste aynı SMS platformunu kullanıklarından dolayı findeks kredi puanı öğrenirken de yapılması gerekenler aynıdır. TC numarası yazılıp bir boşluk bırakılmalı ve doğum yılı yazılmalıdır. Bu mesaj 1122’ye gönderilten sonra gelen SMS’te findeks kredi puanı bilgileri yer alır. Bu servisin tek kullanımlık ücreti KDV dahil 9 TL’dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.