Kampanya Bulucu

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Findeks; Türkiye’deki bankaların, müşterilerinin kredi notlarının öğrenildiği bir platformdur. Ülkemizin en büyük 9 bankasının katkısıyla kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. eliyle oluşumu tamamlanan Findeks,  Finansal analizlerin yapıldığı, finansal hesapların tutulduğu, kişilerin bankalar nazarındaki kredibilitesini puanlayan bir sistemdir.

Findeks; borçlarınızı düzenli ödeyip ödemediğinizi, kredilerinizi takip edip etmediğinizi inceler, sizin tüm finansal hareketlerinizin listesini yapar, risklerini belirler. Sonuç itibariyle bir kredi puanı oluşturur. Bu kredi puanı bankalardan kredi çekerken bakılan en önemli unsurdur. Findeks kredi puanı düşük olan bir tüketiciye bankalar kredi vermezler.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks Kredi notunu öğrenmek için https://www.findeks.com/bireysel adresinden üyelik açmanız gerekir. https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml adresinden Tc kimlik numaranız doğum tarihi bilgileriniz ve e posta adresinizle üye oluyorsunuz. Ardından karşınıza cep telefonu numaranız çıkıyor. Halen bu numarayı kullanıyorsanız o numaraya tik atıyorsunuz ve cep telefonunuza bir şifre geliyor. Gelen şifreyi sitede ilgili yere yazdıktan sonra üyeliğiniz onaylanmış oluyor.

Bundan sonra Findeks Kredi notu sekmesine tıklıyorsunuz. Çıkan sayfada ödeme seçenekleri yer alıyor. Burada risk raporumu da istiyorum seçeneğini seçip dilediğiniz ödeme seçeneğini kullanarak ödemenizi yapıyorsunuz. Ardından findeks kredi notunuz ekrana geliyor. Findeks kredi notunuzu öğrenmek için BKM Express ile ödeme yaparsanız %50 indirimli ödeme yapıyorsunuz. Findeks Kredi notu ‘’En Riskli, Az Riskli, Orta Riskli, İyi ve Çok İyi’’ şeklinde sıralanıyor.

Hangi Findeks kredi notunun ne anlama geldiğini incelediğimiz ve ayrıntılı bir şekilde yorumladığımız şu haberimizi mutlaka okumalısınız:

Hangi Findeks Notu Ne Anlama Gelir

Kredi notunuzun altında sizin hangi gruba girdiğiniz yazılıyor. Kredi notunuz iyi ya da çok iyi ise bankalardan kredi almanız kolaylaşıyor. Çünkü iyi bir kredi notuna sahip olmak demek, “Kredi çektiğinizde ödeyebilecek durumdasınız” demektir. Bu nedenle Findeks Kredi notunuzun yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Findeks kredi notunu yükseltmek için Findeks Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gökhan Turan dedi ki:

    yaşamın ucundayım.acil 30000tl.yeihtiyacım var.yardımcı olurmusunuz.