Kampanya Bulucu

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Findeks notu kaç olmalı? Findeks, kredi çekerken sizin güvenilir bir müşteri olup olmadığınızı belirleyen bir puanlama sistemidir. Bu sistemde Türkiye’nin en büyük 9 bankası başta olmak üzere tüm üye bankalardan gelen finansal raporlarınız sisteme yüklenir.

Bu finansal raporlar içinde kredi kartı kullanım alışkanlıklarınız, çektiğiniz krediler ve bu kredileri nasıl ödediğiniz, faturalarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz, tasarruf hesabınızın olup olmadığı gibi birçok faktör yer alır. Bu faktörlerin tamamı bir algoritma ile hesaplanır. Böylece ortaya Findeks kredi notunuz çıkar. Peki Findeks Kredi Notu ne olmalı?

Findeks Kredi Puanı Kaç Olmalı

Findeks Kredi puanı 0 ile 2000 arasında bir skala ile puanlanır. 0 en düşük, 2000 en yüksek puandır. Bu puanlar da bölümlere ayrılmıştır. Bu puanlar En riskli, Az Riskli, Orta Riskli, İyi ve Çok iyi şeklinde yorumlanmaktadır.

Puanınız iyi ve çok iyi skalasında ise kredi çekmek istediğinizde olumlu cevap almanız çok yüksek olasılıktır. Ancak Az riskli ve En riskli adı ile yorumlanan puanlara sahipseniz kredi almanız %90 ihtimalle mümkün değildir.

Peki Findeks kredi puanınız kaç olmalı: Findeks kredi puanınız 1500 ve üzerinde olursa kredi çekmek istediğinizde eli boş dönmezsiniz. Hatta HSBC gibi bankalar kredi notu yüksek müşterileri için ekstra faiz indirimi yapmaktadır. Bu nedenle Findeks Kredi notunuzun yüksek olması son derece önemlidir.

Daha önce hangi Findeks notunun ne anlama geldiğine dair çok ayrıntılı bir dosya paylaşmıştık. Hangi Findeks notu ne anlama geliyor adlı dosyamıza aşağıdaki başlıktan ulaşabilirsiniz:

Hangi Findeks Notu Ne Anlama Gelir

Findeks Kredi notunuzu yükseltmek için sitemizde bazı tavsiyeler paylaştık. Bu yöntemleri uygulayarak kısa sürede Findeks kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün. Bunun için şu başlıktaki yazımızı inceleyebilirsiniz:

Findeks Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Findeks ile ilgili aklınıza gelen bütün soru ve sorunların çözümlerine sitemizden ulaşmanız mümkün. Cevap bulamadığınız sorularınız için lütfen yorum kısmını kullanınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.