Kampanya Bulucu

FIAT PUNTO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Fiat 2016 Punto İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Fiat ailesinin küçük hatchback sınıfında yerini almış olan Fiat 2016 Punto sizlere hem çeşitliliği hem de kaliteyi garanti ediyor. Fiat 2016 Punto modeli, Fiat Grande Punto ve Fiat Punto EVO olarak çeşitliliğini sürdürüyor. Her iki tasarım da güncellenerek yenilik kazanmış durumda. Yenilenen Fiat Punto modelinde opsiyonel olarak sunulan otomatik şanzıman sayesinde artık yollar size zor gelmeyecek! Yeni Fiat 2016 Punto pop, easy ve lounge isimli üç donanım seviyesiyle sizlere ulaşıyor. Fiat ailesinin ezberleri bozan tasarımlarından olan yeni Fiat 2016 Punto aracı birçok kullanışlı özellikten oluşuyor.

Öncelikle aracın dış tasarımına baktığımızda elektrik ayarlı gövde rengi dış dikiz aynaları ile birlikte kullanılan yine elektrik ayarlı ve buğu çözücülü gövde rengindeki dış dikiz aynaları tasarıma uygun şekilde entegre edilmiş. Yine tasarımın derinliğini ve bütünlüğünü bozmamak adına gövde rengi tamponlar ile gövde rengi kapı kolları tasarıma eklenmiş. Fiat 2016 Punto modelinde yenilenen bir özellik olarak ön farların koyu zemine monte edilmesi tasarımın kalitesini arttırmış. Aracın tasarımında 15″ alüminyum alaşımlı jantlar standart olarak sunulmakta. 16″ alüminyum alaşımlı jantlar ise premium paket dahilinde yer almaktadır. Bunun dışında skydome yani elektrikli cam tavan ve aracın dış tasarımındaki metalik boya sizlerin isteğine bağlı olarak sunulmaktadır. Fiat ailesinin klasiklerin olan eve kadar takip sistemli farlar, dış sıcaklık göstergesi ve sıkışma sensörlü elektrikli arka camlar da yine araçta standart olarak sunulmakta. Hız sabitleme sistemi, Start&Stop özelliği de yine tasarımda standart bir şekilde yerini almaktadır. Bunun dışında yağmur sensörü, park sensörü, otomatik kararan iç dikiz aynası, küçük boy yedek lastik premium paket dahilinde sizlere sunulur. Fakat araçta yine Fiat ailesinin klasiklerinden olan tam boy yedek lastik standart olarak bulunmaktadır.

Bu özelliklerin yanı sıra araçta Fiat markasının klasiklerinden ve sevilen özelliklerinden olan ABS (kilitlenme karşıtı frenleme sistemi), EBD (elektronik fren güç dağılımı), BAS (acil fren destek sistemi), DRL (gündüz sürüş farları) da bulunmaktadır ve herhangi bir paket sistemi içerisinde değildir. Aracın tasarımına viraj içini aydınlatan ön sis farları da standart olarak eklenmiştir. Bu özellikler haricinde araç dinamik kontrol sistemi paketi içinde bulunan özellikler olarak da; ESP (elektronik stabilite programı), ASR (çekiş kontrol sistemi), MSR (motor freni tork düzenleme sistemi) ve Hillholder yani yokuş kalkış destek sistemini sayabiliriz.

İç Donanım ve Tasarımı

Fiat Punto iç tasarım

Fiat 2016 Punto modelinin iç tasarımına baktığımızda yine kalite hissini yakalayabiliyoruz. Aracın eski modelinde yer alan klasik tip torpido ve iç tasarım güncellenerek yeni tip torpido ve iç tasarıma kavuşmuş. Ayrıca araçta bulunan aydınlatma ise estetik bir yapıda sunulmakta. Aracın mini deri paketi içinde sunulan direksiyon simidi ve vites topuzu ise standart olarak bulunan özelliklerden. Yine Fiat ailesinin klasikleşen özelliklerinden olan yol bilgisayarı bu araca da entegre edilmiş durumda. Bu sayede hangi hızla gittiğinizi ve ne kadar yakıt tükettiğinizi görerek kendi güvenliğinize odaklanabilirsiniz. Bunun yanı sıra logo baskı sistemli elektrikli açılabilir bagaj kapağı da yine aracın tasarımında standart olarak sunulan özelliklerdendir.

Fiat ailesinin araç tasarımlarında dikkat edilen konfor ise bu araçta da yine öne çıkmış durumda. Tamamen sizin konforunuz için tasarlanmış olan yükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklar ile yine yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon da standart olarak araçta bulunmaktadır. Dualdrive City fonksiyonlu elektrikli direksiyon ise şehir içi trafiğinde öne çıkan ve sizin güvenliğinizi sağlayan özellikleri olan bir sistem olarak tasarımda yer almıştır. Manuel klima da sizi hava koşullarına karşı dayanıklı kılacak şekilde tasarlanıp tasarıma entegre edilmiştir. Yine Fiat markasının geleneksel özelliklerinden olan polen filtresi de standart olarak sunulmuştur. Tek parça olarak katlanabilir arka koltuk ile 60/40 oranında katlanabilen arka koltuk sayesinde araçtaki yeriniz bir hayli artar. Sürücü koltuğunun yükseklik ayarlı olması da yine sizin konfor ve güvenliğiniz için tasarlanmıştır. Standart olarak sunulan bagaj içi aydınlatması da yine Fiat ailesinin gelenekselleşmiş özelliklerindendir.

Aracın iç tasarımının kalitesini arttıran bir diğer özellik ise sportif koltuklar ve bu koltuklara uygun olarak hazırlanmış döşemelerdir. Hem bu koltuklar ve döşemeler hem de eşya gözlü ön kolçak standart olarak sizlere sunulmaktadır. Fiat markasının klasik hale gelen özelliklerinden olan ve Fiat 2016 Punto modeline de eklenen bir diğer özellik olan çift kademeli ve smart 2 sistemi ile uyumlaştırılmış sürücü ve yolcu ön hava yastıkları ise yine tamamen size ve sevdiklerinize güven sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu özelliklerin yanı sıra ISOFIX bağlantılı şekilde oluşturulmuş arka koltukta bulunan çocuk koltuğu kancaları sayesinde sadece kendinizin değil, sevdiklerinizin de güvenliğini sağlayabilirsiniz. Aracın tasarımında bulunan perde hava yastıkları da yine standart olarak sunulmaktadır. Bunların dışında direksiyondan kumandalı şekilde oluşturulmuş radyo ve CD MP3 çalarla birlikte yolculuklarınızda istediğiniz ve sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir; yolculuğunuzu daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yine aracın tasarımında bulunan ve standart olarak sunulan bluetooth tarafından sağlanan telefon bağlantısı ile aracınızda telefonla konuşurken bile güvenliğinizi riske atmazsınız.

Teknik Özellikleri

Fiat Punto

Yeni Fiat 2016 Punto aracının teknik özellikleri en az aracın iç ve dış tasarımı kadar dikkat çekici.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; silindir sayısı 4, Çap x Strok 72.0 x 84.0, Silindir Hacmi(cc) 1368, Sıkıştırma Oranı 11,1:1, Maksimum Güç (hp/dd) 77 / 6000, Maksimum tork (Nm/dd) 115 / 3250, Yakıt besleme Elektronik çok nokta enjeksiyon MPI, sıra fazlı ateşlemeye entegre sistem şeklinde oluşturulmuştur.
  • Aracın direksiyon sistemi özelliklerine baktığımızda ise; Direksiyon tipi Elektrikli Dualdrive şeklinde ve Dönüş çapı (m) ise 10.9 şeklindedir.
  • Aracın fren özelliklerine bakarsak; Ön (Çap / Tip) 257 mm / Hava Kanallı Disk, Arka (Çap / Tip) 203 mm / Kampana olduğunu görüyoruz.
  • Aracın süspansiyon sistemi özelliklerine baktığımızda; Ön tarafta Mc Pherson tipi bağımsız tekerlekler, teleskopik amortisör, stabilazör bar, arka tarafta ise Tork çubuğu ile bağlantılı tekerlekler, teleskopik hidrolik amortisörler kullanılmıştır.
  • Aracın boyutlarına ve ağırlığına baktığımızda ise; Dingil mesafesi (mm) 2510, Ön / Arka iz genişliği (mm) 1473/1466, Uzunluk / Genişlik / Yükseklik (mm) 4065 / 1687 / 1490, Bagaj kapasitesi (L) 275/1030, Boş ağırlık DIN (kg) 1040, Maksimum yüklü ağırlık (kg) 1600, Yakıt deposu (litre) 45 şeklindedir.
  • Son olarak aracın performansına ve yakıt tüketimine baktığımızda ise; Azami hız (km/s) 165, 0-100 km/s hızlanma (sn) 13.2 şeklindedir. Şehir içi Tüketim 7,4 Şehir dışı Tüketim 4,7, Ortalama Tüketim ise 5,7 şeklindedir. Karma CO2 Emisyon Değeri (g/km) ise 132’dir.

Sürüş Dinamikleri

Aracın en merak edilen özelliklerinden olan yol tutuşu, performansı ve sürüş dinamiklerine baktığımızda yine dikkatlerimizi çeken sonuçlarla karşılaşıyoruz. Fiat 2016 Punto size özellikle şehir içinde ve günlük kullanımda hem ekonomik hem rahat bir sürüş sağlıyor. Aracın süper ekonomikliği haricinde yakıt tüketimine nazaran sizlere yüksek performans da sağlayabilecek tasarıma sahiptir. Aracın tasarımında bulunan direksiyon standart direksiyonlara oranla size daha yakın bir şekilde konumlanmıştır. Bu özellik sayesinde ilerlediğiniz yola hakim olma hissi daha da artmaktadır. Fiat 2016 Punto modelini yalnızca şehir içi ve düz yollarda değil; aynı zamanda bozuk yol koşullarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Araçta bulunan güvenlik önlemleri sayesinde bu tarz yol koşullarında ilerlerken araçta sarsma ya da kayma gibi istenmeyen durumlar oluşmayacaktır.

Fiat 2016 Punto Fiyat Tarifesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.