Kampanya Bulucu

Türk Telekom, Turkcell, Vodafone Faturaya Ek Telefon Alma

Günümüzde faturaya ek telefon almak için Turkcell, Vodafone, Türk Telekom (Avea) gibi mobil GSM şirketlerinin çeşitli kampanyalarından faydalanılabilir. Bu GSM şirketleri çeşitli cihaz kampanyaları yaparak faturalı müşterilerine taksitli bir şekilde cep telefonu, tablet vb. cihazlar satmaktadır. Bu yöntemle mobil şirket müşterileri aydan aya ödeme yaparak faturalı hatta telefon alabilir, bu sayede cep telefonu sahibi olabilirler.

Fatura üzerine cep telefonu alabilmek için şirketlerin çeşitli koşulları vardır. Bu koşullar satın alınacak cihaza ve yapılan kampanyaya göre değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak mobil GSM şirketleri fatura üzerinden telefon almak isteyen kişilere 2 farklı yöntem sunar: Bunlardan 1.’si, faturalı hatta sahip olup bu hat üzerinden telefon almak; diğeri ise findeks puanı vasıtası ile kredi yöntemiyle faturanın oluşturulması ve cep telefonunun alınmasıdır. Bu koşulları sağlayanlar operatörlerin sağlamış olduğu Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone cihaz sorgulama işlemini gerçekleştirerek satın alabilecekleri telefonları öğrenebilirler.

Fatura üzerine telefon almadan önce şu konu başlığımızı okumanız faydanıza olacaktır: “Tarifeye Ek Cep Telefonu Almak Avantajlı mı?”

Fatura Üzerinden Nasıl Cep Telefonu Satın Alınır?

Fatura üzerinden cep telefonu satın alabilmek için öncelikle telefon satın almak isteyen kişinin bir süredir faturalı hat kullanıyor olması gereklidir. Bu süre şirketten şirkete göre değişiklik gösterse de ortalama 6 aydır. Bu 6 aylık süre zarfında faturalı hat kullanan ve aylık fatura ödemelerini geciktirmeyen kişiler faturaları üzerinden cep telefonu satın alabilirler. Bunun için tüm GSM operatörlerinin farklı cep telefonu modelleri için oluşturmuş oldukları kampanyaları vardır. Bu kampanyalar sürekli güncellenir.

Yapılan kampanyada bir fiyat paketi oluşturulur. Bu pakette faturanın özellikleri, faturaya ek cihaz ödemesi ve vade sayısı belirlenir. Oluşturulan her paketin kendi içinde ayrı özellikleri vardır. Örneğin, aylık 20 TL ödemesi olan bir pakete ek 25 TL cihaz fiyatı eklenir ve 24 aylık taahhüt yapılır ve cihaz müşteriye teslim edilir. Bundan sonra taahhüt süresi boyunca cihazı alan kişi ödemelerini gerçekleştirir. Bu ödemelerin düzenli olması oldukça önemlidir.

Şu konu başlığımızı mutlaka okumalısınız. Fatura üzerine Cep telefonu almaktan daha avantajlıdır: “Kredi Kartsız Taksitli Telefon Nasıl ve Nereden Alınır?”

Fatura Üzerine Telefon Alma Şartları Nelerdir?

Faturalı hatta telefon almak için operatörler tarafından gözetilen tek şart, başvuru sahibinin son altı ay boyunca cep telefonu faturası ödemelerini düzenli bir şekilde yapmış olması. Bunun yanı sıra operatörler fatura hat kullanıcısı olmayıp faturalı hatta geçerek telefon sahibi olmak isteyen müşterileri için de kolaylık sağlıyor. Bu durumda KKB sorgulaması yapılan kişinin kredi notu yüksekse telefon satın alması noktasında birtakım kolaylıklar söz konusu oluyor.

Aylık Fatura Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Fatura üzerinden satın alınan cihazlar için her ay bir fatura çıkar ve bunun belirli bir ödeme süresi vardır bu süre içerisinde çıkan faturaların her ay düzenli ödenmesi gerekir. Ödenmeyen faturalar için gecikme faizi uygulanır ve kişinin fatura içeriğinde bulunan hakları kısıtlanır. Eğer kişi 3 ay boyunca çıkan 3 faturayı da üst üste ödemezse kişinin hattı çift yönlü olarak kısıtlanır. Bu durumda kişi arama yapamaz, SMS atamaz ve internet paketini kullanamaz. Ayrıca karşı yönden gelen aramalara da telefonu kapatılır. 3 fatura sonunda 4. Faturanın da çıkma tarihinin gelmesi ile kişi ile GSM operatörü arasında imzalanan anlaşma fes olur. Anlaşmanın iptal olmasıyla cihazın indirim bedelleri iptal edilir ve cihazın tüm satış bedelinin kişi tarafından peşin olarak ödenmesi gerekir.  Bu ödeme yapılmaz ise kişi hakkında yasal süreç başlatılır.

Yapılan Taahhüt İptal Edilebilir mi?

Fatura üzerine cep telefonu alımlarında genel olarak 12 veya 24 aylık taahhüt yapılır. Taahhüt, müşteri için bir bağlılık sözüdür. Bu süre boyunca kişi fatura bedelini her ay olmak sureti ile ödemek zorundadır. Ve yapılan bu taahhüdün normal şartlarda iptali söz konusu değildir. Fakat bu taahhütnamenin imzalanması sırasında belgelerde yazılan maddeler taahhüdün geçerliliğini ifade eder. Eğer ki söz konusu GSM operatörü kullanıma sunmuş olduğu hizmeti belgelerde yazıldığı gibi gerçekleştirmezse bu durumda taahhüt iptal edilebilir. Fakat bu durum daha çok tüketici hakları vasıtası ile gerçekleşmektedir.

Taahhüt Ödemeleri Toplu Şekilde Yapılabilir mi?

Taahhüt yolu ile cep telefonu alımlarında taahhüt gereği GSM operatörüne her ay yapılması gereken ödemeler vardır. Bu ödemeleri müşteri istediği takdirde önceden toplu olarak tek seferde gerçekleştirebilir ve taahhütü bitirebilir. Fakat taahhüde belirtilen toplam bedelin tek seferde ödenmesi gerekir. Bunun dışında 3 aylık fatura ödemeleri gibi birkaç faturanın aynı anda önceden yatırılması mümkün değildir.

Taahhüt Ödemeleri Sabit midir?

Taahhüt ile cep telefonu satın alımlarında aylık belirtilen ödeme miktarları genel olarak sabittir. Fakat kişi aylık ödemesini geciktirirse, ödenecek miktara gecikme faiz bedeli eklenir.

Son olarak: Bu saydığımız koşullarda taksitle telefon almak istemiyorsanız senetle telefon almayı düşünebilirsiniz: “Senetle Telefon Alma”

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell.com.tr üzerinden GSM numaranız ve şifreniz ile giriş yapın daha sonra cihazlarım kısmına gelerek, cep telefon kısmından akıllı telefonlar kısmına giriş yapın. Aradığınız özel bir cihaz var ise arama butonu üzerinden aradığınız modeli yazın. Daha sonra kontratlı yani faturaya ek bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu şekilde Turkcell taksitli telefon alma işlemini gerçekleştirmiş olacağız.

Turkcell Cihaz Kampanyası Puan Nasıl Kazanılır?

Turkcell üzerinden akıllı cihaz aldıktan sonra ilk ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra 72 saat içerisinde puanınız sisteminize yansıyacaktır.

Turkcell Yeni Cihaz Taksit Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell’in resmi internet sayfası üzerindeki GSM numarası ile borç sorgulama ekranına gidin. Bu ekrana geldikten sonra telefonu aldığınız hattın numarasını ilgili kısma girdiğiniz taktirde borç sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Turkcell Cihaz Kampanyası Nasıl İptal Edilir?

Turkcell yetkili satış noktasına giderek durumu belirttiğiniz takdirde cihaz kampanyasının iptalini sağlayabilirsiniz. Taahhütnamenin iptali durumunda erken ödeme tutarı, söz konusu aykırılığın gerçekleştirildiği gün itibarıyla Financell cihaz finansman geri ödemelerinden kalan ana paranın, kalan vade ve aylık faizi üzerinden hesaplanır.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Vodafone.com üzerinden GSM numaranız ve şifreniz ile giriş yapın daha sonra cihazlarım kısmına gelerek, cep telefonu kısmından akıllı telefonlar kısmına giriş yapın. Aradığınız özel bir cihaz var ise arama butonu üzerinden aradığınız modeli yazın. Daha sonra kontratlı yani faturaya ek bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu şekilde Vodafone taksitli telefon alma işlemini gerçekleştirmiş olacağız.

Vodafone Cihaz Kampanyası Puan Nasıl Kazanılır?

Vodafone üzerinden akıllı cihaz aldıktan sonra ilk ödeme işlemini gerçekleştirmenizin ardından 72 saat içerisinde puanınız sisteminize yansıyacaktır.

Vodafone Yeni Cihaz Taksit Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone’in resmi internet sayfası üzerindeki GSM numarası ile borç sorgulama ekranına gidin. Bu ekrana geldikten sonra telefonu aldığınız hattın numarasını ilgili kısma girdiğiniz taktirde borç sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Vodafone Cihaz Kampanyası Nasıl İptal Edilir?

Vodafone yetkili satış noktasına giderek durumu belirttiğiniz takdirde cihaz kampanyasının iptalini sağlayabilirsiniz. Taahhütnamenin iptali durumunda erken ödeme tutarı, söz konusu aykırılığın gerçekleştirildiği gün itibarıyla Vodafone cihaz finansman geri ödemelerinden kalan ana paranın, kalan vade ve aylık faizi üzerinden hesaplanır.

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Fatura üstüne telefon almak hemen her operatör için aynı prosedürde işler. Fakat Türk Telekom’un diğer operatörlere göre çok sayıda cihaz seçeneği mevcuttur. Türk Telekom, eski adıyla ifade etmek gerekirse Avea üzerinden faturaya ek cep telefonu almak oldukça kolay. Bunun için Türk Telekom kullanıcılarının, operatörün belirlemiş olduğu fatura şartlarını sağlaması yeterli. Eğer operatörün belirlemiş olduğu şartları sağlıyorsanız herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek cep telefonu satın alma talebinizi bayideki yetkili kişiye iletebilir ya da Türk Telekom online hizmetler üzerinden ilgili akıllı cihaz kampanyalarının yer aldığı sayfa aracılığıyla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Kampanyası Puan Nasıl Kazanılır?

Türk Telekom üzerinden cihaz satın aldıysanız, yaptığınız ilk ödemenin ardından 72 saat sonra puanınız sisteme yansıyacaktır.

Türk Telekom Yeni Cihaz Taksit Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’un resmi internet adresinde yer alan GSM numarasıyla borç sorgulama işleminin yapıldığı ekrana giriş yapın. Bu ekrana giriş yaptıktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirdiğin hat numarasını ilgili kısma girdikten sonra borç sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

Türk Telekom Cihaz Kampanyası Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom yetkili satış bayilerine gidip cihaz kampanyanızı iptal etmek istediğinizi belirttiğiniz takdirde işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Operatörünüzle yaptığınız taahhütnamenin şartlarına göre Türk Telekom cihaz finansman geri ödemelerinden kalan ana para, kalen vade ve aylık faiz üzerinden hesaplanır.

Faturaya Ek Telefon Puan Sorgulama

Turkcell Faturaya Ek Telefon Puan Sorgulama

Turkcell’in faturaya ek telefon almak için puanının uygun olup olmadığını sorgulamak isteyen müşterileri için ücretli bir servisi bulunuyor. Turkcell’in “Kredi Öğren” ismini verdiği bu servis aracılığıyla müşteriler, kredi tercihlerine uygun faiz oranlarını inceleyebilir, kredi oranlarını karşılaştırabilirler. Bu servisin ücretinin aylık 28 TL olduğunu hatırlatalım. Servise üye olmak ve diğer detaylar hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turkcell Kredi Öğren servisine abone olarak Turkcell puan sorgulama işlemini gerçekleştirmek için TIKLAYINIZ!

Vodafone Faturaya Ek Telefon Puan Sorgulama

Vodafone kullanıcıları, herhangi bir satış merkezine gitmeden faturaya ek telefon puan sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Telefon (cihaz) kampanya puan sorgulaması nasıl yaparım diyen Vodafone kullanıcıları, Vodafone’un resmi internet adresine bağlı ilgili sayfa üzerinden sorgulama yapabilir.

 • Vodafone tarifeye ek telefon puan sorgulama işlemi öncelikle aşağıda paylaştığımız bağlantıya tıklayın.

 • Aşağıdaki bağlantı sizi yukarıdaki ekran görüntüsünde örneğini gördüğünüz sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki cihazları incelene butonuna tıkladığınız geçiş yapacağınız sayfa aşağıdaki gibi olacak.

 • Bu sayfanın sağ alt köşesindeki kutucukta “Tarifenize ek ödeme ile alabileceğiniz ürünleri görebilmek için giriş yapın” yazıyor olacak. Burada giriş yapın yazısına tıkladıktan sonra giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Kişisel bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra Vodafone puan öğrenme işlemini tamamlamış olacak, puanınıza tarifenize ek olarak satın alabileceğiniz cihazları göreceksiniz.

Vodafone telefon almak için puan sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Puan Sorgulama

Türk Telefom faturanız üzerinden tarifenize ek telefon almak istiyorsanız; operatörün eski ismi belirtmek gerekirse Avea faturaya ek telefon sorgulama işlemini gerçekleştirmek için herhangi bir Türk Telekom satış merkezine giderek Türk Telekom puan sorgulama işlemi yaparak puanınızı öğrenmek istediğinizi yetkili personele iletebilir, mevcut puanınız üzerinden hangi telefonları satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Türk Telekom cihaz sorgulama işleminin ardından vade sayısı vb. değişkenlere göre ödeme planınızı oluşturup telefon faturanızın üzerinde telefon satın alabilirsiniz.

Findeks Puanı ile Cep Telefonu Nasıl Satın Alınır?

Faturalı bir hat kullanmayan veya fatura süresi cep telefonu almak için yeterli puanı olmayan kişiler de yeni bir fatura çıkartarak cep telefonu satın alabilirler. Hat üstüne telefon almaktan farklı şekilde prosedürleri bulunan bu telefon satın alma şeklinin gerçekleşmesi için kişi adına bir bankadan kredi açılır. Bu kredinin açılabilmesi için de kişinin findeks puanının yeterli olması gerekir.

Öncelikle faturalı hattı olmayıp da fatura üzerinden taksitle cep telefonu almak isteyen kişiler findeks puanını kontrol ettirmelidir. Bu kontrol işlemi herhangi bir GSM operatöründen ücretsiz olarak yapılabilir.

Satın alınacak her cihaz için talep edilen findeks puanı ayrıdır. Bu yüzden şubede satın alınmak istenilen cihaza özel findeks sorgulaması yaptırılmalıdır. Findeks sorgulaması sonucu kişinin puanı ilgili cep telefonunu satın almaya yetiyorsa kişinin onayı ile kişi adına fatura oluşturulur ve kişiye faturalı bir hat açılır. Bundan sonra kişi mevcut paketlerden istediğini seçerek cihaz kampanyasını kullanmaya başlayabilir.

Faturaya Ek Telefonlar Hangileri? Nasıl Öğrenirim?

Operatörlerin faturaya ek olarak kullanıcıları için satışa sunduğu telefonlar, dönemsel olarak farklılık gösterir. Telefonların yeni modellerinin piyasaya sürülmesi ile birlikte fatura üzerinden satın alınacak telefonların listesi de güncellenir. Bu sebeple “Faturama ek olarak hangi telefonu alabilirim?” sorunuzun cevabı için sabit bir telefon grubundan bahsetmek doğru olmaz. Hangi telefonları satın alabileceğinizi operatörlerin ilgili internet sayfalarından, müşteri hizmetlerinden ya da satış merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Sezai dedi ki:

  Evde internet kullanıyorum bir yıl oldu bi kaç kez gecikme olsu telefon almak istiyorum hat uzerinden

 2. Karahan dedi ki:

  Merhaba, eski hattıma borcum var yeni hattımıda 1 senedir düzenli ödemek kaydıyla faturaları yatırıyorum bu şekilde cihaz alabilir miyim

  1. analiz ekibi dedi ki:

   Bir yıl gayet iyi bir süre. Operatörünüzün bir bayisine giderek ya da yukarıdaki yöntemler ile hangi cihazı alabileceğinizi sorgulayabilirsiniz.