Kampanya Bulucu

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda faizsiz kredi veren bankaların kredi ürünlerini ve kredi kullandırım şartlarını anlatmaya çalışacağız. Şu anda faizsiz kredi veren dört adet banka ön plana çıkıyor: Garanti Bankası, Finansbank, Denizbank ve Halkbank. KOSGEP iş kurma kredilerini de bunlara ekleyebiliriz.

2016 yılında düzenlenen tüm kredi kampanyalarına ulaşmak için ilgili konu başlığımızı inceleyebilirsiniz: “2016 Kredi Kampanyaları”

Garanti Bankası’ndan Bedavalı Kredi

Garanti Bankası’ndan destek kredisi alan kişiler almış oldukları kredi miktarının maksimum % 20’si olmak kaydı ile  % 0 faizli ve tahsis ücretsiz kredi imkânından faydalanabilirler. Alınan kredinin 2000 TL’ye kadar olan kısmına faiz uygulanmaz. Fakat bu krediye banka tarafından yapılan vade sayısı en fazla 5 olmaktadır. Bu süre içerisinde ödenmeyen krediler % 0 faiz kampanyasından çıkar.

Finansbank % 0 Faizli Maaş Kredisi

Finansbank, belirli bir iş üzerinden personel çalıştıran iş sahiplerine faizsiz maaş kredisi vermektedir. Bu krediye göre personelinin maaşlarını Finansbank üzerinden ödeyen iş sahipleri, maaş ödeme hesaplarında para bulunmasa dahi faizsiz ve masrafsız olarak personellerin maaşları Finansbank tarafından ödenir.

  • Bu kredi imkânından yalnızca Finansbank müşterileri yararlanabilir.
  • Kredi anlaşmasında iş sahibi kişi maaş miktarlarını ve verilecek tarihleri bankaya bildirmek zorundadır.
  • Banka tarafından ödenen personel maaşlarının 3 gün içerisinde hesap sahibi tarafından bankaya ödemesi gerekir. Bu süre boyunca ödeme yapılmazsa söz konusu tutarlara faiz işletilir.
  • Bankaya geri ödeme süresi maksimum 30 gündür. Bu süre içerisinde bankaya olan borcun tamamının faizler de dahil olmak üzere kapatılması gerekir.

Denizbank Faizsiz Kredi Fırsatı

Denizbank müşterileri, 2 adet otomatik fatura talimatı vermeleri durumunda banka tarafından verilen % 0 faizli 1000 TL kredi imkânından yararlanabilirler. Bu kredinin vade sayısı ise 12 aya kadar çıkabilir. 2 adet fatura talimatının yanında Kredili Mevduat Hesabım Güvende Yıllık Hayat Sigortası yaptıran müşterilere ise 1500 TL kredi veriliyor.

KOSGEB Faizsiz İş Kurma Kredisi

Yeni bir iş kurma fikrine sahip olup iş kurmak isteyen veya mevcut işini geliştirmek isteyen kişilere KOSGEB tarafından 50 TL’ye kadar hibe 100.000 TL’ye kadar faizsiz destek kredisi verilmektedir. Bu kredi ve hibe hizmetlerinden yararlanabilmek için öncelikle KOSGEB tarafından ücretsiz olarak verilen girişimcilik programına katılmak ve program sonrası girişimcilik sertifikası edinmek gerekmektedir.

Bu kurum dışında başka resmi bir kurumdan alınan girişimcilik sertifikaları da KOSGEB tarafından sayılmaktadır. Bu kurum tarafından hibe faizsiz kredi almak için bir iş planı oluşturulmalı ve bunun kurulca kabul görmesi gerekir. Sonrasında yapılan işe dair edinen masraflar faturalandırılır ve KOSGEB’e gönderilir. İncelemeler sonrası KOSGEB tarafından söz konusu kişiye hibe ve faizsiz kredi verilir. Verilen bu kredinin ilk 2 yıl ödemesi bulunmamaktadır.

KOSGEP kredileri hakkında daha detaylı bilgi için ilgili konu başlığımızı inceleyebilirsiniz: “KOSGEB Kredisi Nedir, Nasıl Alınır”

Halkbank Kobi Sıfır Faizli Kredi İmkânları

Halkbank bünyesinde kurulan Halkbank Kobi, esnaf ve sanatkârları destekleyerek ülke gelişimine katkı sağlamak amacıyla % 0 faiz oranıyla çeşitli kredi hizmetleri sunmaktadır.

1-) 30.000 TL’ye Kadar Sıfır Faizli Kredi

Söz konusu işinde makine ve ekipman alımında, yapılacak işe yönelik iş yeri düzenlemelerinde ve hammadde alımlarında kullanılmak üzere esnaf ve sanatkârlara Halkbank tarafından faizsiz kredi verilmektedir. Verilen bu kredi maksimum 30.000 TL olmakla birlikte bir defaya mahsus alınabilir. Bu krediyi kullanmak isteyen kişiler başvuru esnasında kullanım amaçlarını yazılı olarak beyan etmek zorundadır. Bu krediyi alabilmek için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Fakat hazine destekli esnaf kredisi alan kişiler ile KOSGEB desteği alanlar bu kredi imkânından yararlanamazlar.

2-) Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Kredi

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde beyan edilen meslek kollarının icra edilmesine yönelik yapılan işlere % 0 faiz imkânı ile kredi verilebilmektedir. Bu işler arasında genel olarak; el dokuma işleri, çinicilik, bakır işletmeciliği, çömlek yapımı,  ahşam oyma işleri, oyacılık, semercilik, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oldu taş işçiliği, kaşıkçılık, bastonculuk gibi işler yer almaktadır.  Bu meslek kolları kültürden gelip sanat değeri taşımakta ve günümüzde kaybolmaya yüz tutmaktadır. Halkbank Kobi, bu meslek dallarının canlanmasını sağlamak amacıyla % 100 faiz indirimli krediler vermektedir. Bu kredi imkânlarından faydalanabilmek için esnaf vergi muafiyet belgesinin olması zorunludur. Verilecek kredi, talebe ve yapılacak işin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

3-) Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

KOSGEB ile işbirliği içerisinde verilen bu krediyi alabilmek için KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitiminin tamamlanmış olması ve program sonunda verilen sertifikanın alınmış olması gerekir. KOSGEB tarafından onaylanan projelerin bankaya sunulması dahilinde banka tarafından söz konusu ve kişi veya kişilere 100.000 TL’ye kadar % 0 faizli kredi verilebilir. Fakat bu kişilerin krediyi kullanabilmeleri için KOSGEB’den herhangi bir şekilde kredi veya hibe almamaları gerekmektedir. Ayrıca hazine destekli esnaf kredisi alan kişiler de bu programdan yararlanamazlar.

4-) Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkârlara Kredi

Herhangi bir meslek kolunda en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve bu mesleğe ilişkin kendi adına kurmuş olduğu en az 1 yıllık bir işyeri bulunan kişiler ustalıklarını ve işletme durumlarını belgeledikleri takdirde % 0 faizli kredi imkânından yararlanabilirler. Bu krediden KOSGEB’den hibe desteği alan kişiler yararlanamazlar.

Son olarak; şu konu başlığımız da ilginizi çekebilir: “İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar” incelemeniz faydanıza olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.