Kampanya Bulucu

Ev Hanımları Nasıl Kredi Kartı Alır

Bu yazımızda ev hanımlarının nasıl kredi kartı alabileceklerinden ve bunun için lazım olan birkaç ön koşuldan bahsedeceğiz. Kredi kartı sahibi olabilmek için gerekli olan bu koşulları maddeler halinde sıralayalım;

1-) Ev hanımlarının bankalardan kredi kartı alabilmesi için söz konusu kredi kartı kullanımı sonucu oluşan borcun ödenebilmesi adına bir teminat gösterilmesi gerekmektedir. Bunun için de kredi kartı almak isteyen ev hanımlarının teminat adına konut, arsa, iş yeri, araç vb. mal ve mülklere sahip olmaları önemlidir. Ayrıca bu mülklerin kiraya verilmesi ile elde edilen kira geliri de kredi kartı alımı konusunda bir avantajdır.

2-) Ev hanımları, eşleri üzerinden kredi kartı alabilirler. Bunun için söz konusu eşin sigortalı bir işte çalışması gerekmektedir. Sigortalı işte çalışan kişinin başvurusu ile düşük limitli kredi kartları çıkarttırılabilir.

3-) Bir ev hanımının bankalardan kredi kartı alabilmesi için öncesinde bankalar ile olan ilişiğinin olumlu olması gerekmektedir. Ayrıca bankalar dışında herhangi bir kuruma borçlu olmaması da söz konusu kişi için önem arz eder. Çünkü bankalar kredi ve kredi ürünleri kullanımında başvuran kişilerin son 5 yılını araştırmaktadırlar.

4-) Ev hanımları Findeks puanları vasıtası ile kredi kartı sahibi olabilirler. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kişilerin bankalar ve finansal kuruluşlar ile olan mali ilişkilerini göstermek adına oluşturmuş olduğu bir kurumdur. Findeks puanı ise bu ilişkilerin belirli dereceler düzeyinde puanlandırılmış biçimidir. 0 – 1900 değerlerine sahip Findeks puanı, kredi kartı alımında önemli bir etkendir. Findeks puanı yüksek olan ev hanımlarının bankalardan kredi kartı alabilmeleri daha kolaydır.

5-) Kredi kartı sahibi olmak isteyen ev hanımları, eğer bulunmuyorsa bir bankadan hesap açtırmaları onların lehine olacaktır. Açtırılan bu hesabın da aktif bir şekilde kullanılması Findeks puanını yükselteceğinden kredi kartı alımını kolaylaştıracaktır. EFT/Havale gibi para transfer işlemlerinin söz konusu hesapta düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

6-) Ev hanımlarının kredi kartı alımı konusunda bankaya kefil göstermeleri kredi kartı alımını kolaylaştırmaktadır. Ancak kefil gösterilecek kişinin sigortalı bir işte çalışıyor olması gerekmektedir. Ayrıca bu kişinin kredi ve kredi ürünleri kullanımına engel bir durumunun söz konusu olmaması gerekir. Böylelikle ev hanımları kredi kartı sahibi olabilirler.

7-) Ev hanımlarına kredi kartı verilmeyişinin asıl sebebi, söz konusu kredi kartı borcunun ödenemeyecek olmasıdır. Fakat söz konusu ev hanımı bir işte çalışmıyor olsa dahi belirli bir yerden sabit ve belgelenebilir bir geliri bulunuyorsa bunu bankaya kanıtlaması halinde kredi kartı sahibi olabilir.

Son olarak, yazımızla ilgili olduğunu düşündüğümüz şu konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

  1. Ev Hanımı Kredi Kartı Alabilir mi?

  2. Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

  3. Alışveriş İçin En İyi Kredi Kartı

  4. Findeks Nedir, Ne İşe Yarar?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.