Kampanya Bulucu

Ev Hanımı Kredi Kartı Alabilir mi

Normal şartlarda kredi kartı alabilmek için herhangi bir yerde sigortalı çalışılıyor olunması gerekmektedir. Fakat kredi kartlarının düşük limitlere sahip oluşu ve daha çok alışveriş esnasında kullanılıyor oluşu gibi sebepler, kredi kartlarını kredilerden ayırmaktadır. Bu yüzden bankalar kredi kartı verme hususunda, kredi verme gibi katı şartlar koşmamaktadırlar.

Ev hanımları da öğrenciler de çalışmamalarına rağmen kredi kartı kullanabilirler. Fakat her banka çalışmayan ev hanımlarına ne yazık ki kredi kartı vermemektedir. Bankalar dönem dönem yaptıkları kampanyalar ile ev hanımlarına kredi kartı imkânı sunabilmektedirler. Bu fırsatlardan yararlanmak için bankaları takip etmek gerekir.

Bankalardan Kredi Kartı Alabilmek İçin Gerekli Olan Şeyler

1-) Çalışmayan bir ev hanımının bankalardan kredi kartı alabilmesi için öncelikle geçmişinde bankalarla herhangi bir kötü ilişiğinin bulunmaması gerekir. Yani finansal açıdan temiz bir sicil kaydına sahip olmak kredi kartı alımında önemlidir.

2-) Bir kişinin ev, araba, arsa, iş yeri gibi herhangi bir taşınmaza sahip olması, o kişinin bankanın hizmetlerinden yararlanabilmesi konusunda etkilidir. Ayrıca bu taşınmazların kiraya verilip üzerinden kira gelirinin de elde edilmesi bankalar açısından önemlidir.  Bu kira gelirinin belgelendirilmesi ile bankalardan kredi kartı başvurusu yapılabilir.

3-) Bankalar, kredi kartı verirken ilgili kişinin yeterli ödeme gücünün olup olmadığını hesaba katarak vermektedirler. Bu durumda bir ev hanımı maaşlı bir işte çalışmasa dahi herhangi bir yerden gelir elde ediyorsa kredi kartı alımı kolaylaşır. Kira geliri, nafaka vb. birçok durum bu gelirlere dahildir. Fakat kişinin bankaya sunabilmesi için elde ettiği geliri belgelendirmesi gerekmektedir.

4-) Banka hesaplarının aktif kullanılması ve hesapta sürekli para akışının bulunması kredi kartı alımını kolaylaştırmaktadır.

5-) Bir bankadan kredi kartı alımında kefil göstermek de oldukça etkili bir yöntemdir. Eğer ki çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan bir ev hanımı iseniz geliri olan bir kefil bulmanız ve bu kefil aracılığı ile kredi kartı başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz. Fakat burada önemli olan husus kefil gösterilecek kişinin kredi kartı alımında herhangi bir engelinin bulunmamasıdır.

Son olarak; bazı bankalar ev hanımlarına ya da gelir belgesi olmayanlara diğer bankalara nazaran daha kolay kredi kartı verebilmektedirler. Ayrıntılı bilgi için ‘’Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar‘’ başlıklı haberimizi okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.