Kampanya Bulucu

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Engelli vatandaşlarımızın aldığı 2022 aylığı yani engelli maaşı diye tabir edilen aylık karşılığında kredi çekmeniz mümkündür. Bankalar gelir belgesini ispatlayan herkese kredi verirler. Birkaç yıl önce engelli vatandaşlarımızın kredi çekmesi çok zor iken günümüzde rahatlıkla kredi alabiliyorlar.

Ancak Engelli vatandaşlarımız için özel kampanyalar bankalar tarafından pek düzenlenmiyor. Bunun nedeni bu tür kredileri karlı bulmamalarıdır. Çünkü engelliler 3 ayda bir maaş alırlar. Maaş miktarı ise 1000 lira civarındadır. Bankalar bu maaşı baz alarak düşük miktarlı krediler verirler.

Engelli vatandaşlarımızın çekebileceği maksimum kredi tutarı aylıklarının3/1’inin vade sayısıyla çarpımı kadardır. Yani 900 lira aylığı olan biri aylık 300 lira ödeme yapabilir. 36 ay kredi çekse 36×300=  10800 lira kredi çekebilir. Tabi bu miktarı artırmak ve azaltmak bankaların inisiyatifindedir. Findeks Kredi Notu da kullanabileceğiniz kredinin azami miktarını belirleyen çok önemli bir faktördür

Engelli maaşına kredi veren bankalar

Engelli maaşına kredi veren birçok banka bulunmaktadır ancak, engellilere kredi kampanyası şeklinde ihtiyaç kredisi nadiren çıkarılıyor. Bunun yanında Koç Finans’ın engelli vatandaşlar için daimi sattığı bir kredi var Engelsiz Kredi adındaki bu kredinin faiz oranlarını öğrenmek için Koç Finans’a başvurmanız gerekiyor. Başvurunuz ortalama 10 dakika içerisinde sonuçlandırılıyor.

Eğer Koç Finans müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusunda bulunmuşsanız, dilerseniz kredi evraklarınız evinize kadar kuryeyle gönderiliyor. Detaylı bilgi için (0216) 556 0303 numaralı Koçfinans Müşteri Hizmetleri Hattı’nı arayabilirsiniz. Koç Finans Engelsiz Kredi çeken müşterileri isterse eğer Braille Alfabesi ile hazırlanmış sözleşme ve geri ödeme planını müşterilerine sunuyor.

Engelliler için Taşıt Kredisi

Engelliler için araba kredisi kampanyası düzenleyen banka şu an için yok ancak bankalarla fikir alışverişinde bulunmak kredi almanızı sağlayabilir. Bankalardan kredi kullanmadan önce mutlaka birkaç bankadan fiyat almanızı ve faiz oranlarını, yıllık maliyet oranlarını karşılaştırmanızı tavsiye ederiz. Engelli maaşınızı belirten gelir belgesi dışında tapu vb varsa bu belgeleri de yanınızda götürmeniz kredi konusunda her kapıyı size açacaktır.

Son olarak engelli maaşına kredi çekilmesiyle ilgili ‘’Engelli Maaşına Kredi Çekilir mi?’’ adlı haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Engelli vatandaşlarımıza yapılan tüm indirimlerden haberdar olmak için ”Engellilere Yapılan İndirimler” haberimizi okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. baycan dedi ki:

    burdankırdialmakistiyom