Kampanya Bulucu

En İyi, Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

Bu yazımızda; sizin için en uygun, en avantajlı kredi kartının hangisi olduğunu bulmanıza yardımcı olacağız. En iyi kredi kartlarını ihtiyacınıza göre; uçuş kartları, akaryakıt kartları, aidatsız kredi kartları, öğrenci kredi kartları ve genel kullanım amaçlı kredi kartları olarak gruplandırdık.

En Avantajlı Uçuş Kredi Kartları

Halkbank Parafly Kredi Kartı

Eğer çok uçuyorsanız, seyahat etmeyi seviyorsanız tercihiniz, Halkbank Parafly Kredi Kartı olmalıdır. Parafly Kredi Kartları uçuş kartları segmentinde başarılı bir karttır. Kart, sürekli kampanyalar yapmaktadır. 2-3 bin lira aylık geliri olan bir tüketici Parafly Kart ile yılda 200 Liraya kadar puan biriktirebilir. Bu puanları tatil ya da uçak bileti için 4 ya da 5 kata kadar kullanabilir. Bu anlamda eğer çok uçuş yapan birisi iseniz, tercihiniz kesinlikle Parafly Platinium olmalıdır.

“Her yer lounge” hizmeti ile hava alanlarında 50 Liraya kadar tüm gıda harcamaları ücretsizdir. Türkiye’de katsayısı en yüksek kredi kartı Parafly Kredi Kartı’dır.  Bilet alımları, tatiller ve araba kiralama gibi hizmetleri Setur firması aracılığı ile yürüten Parafly Kart ile 300 lira biriktirip 1500 Liralık Cruise gemisi tatili yapabilirsiniz. Kartın yıllık aidatı 65 lira olmasına rağmen kartı aktif olarak kullanıyorsanız, itiraz ettiğiniz takdirde kart ücreti iade ediliyor.

En Avantajlı Akaryakıt Kredi Kartları

TEB Total Kart

Eğer çok akaryakıt tüketiyorsanız sadece akaryakıt tüketimi için çıkarılmış kartlar vardır bu kartlar ile %5 ila %10 arasında indirimlerden faydalanabilirsiniz. TEB Total Kart, Total istasyonlarında anında %5 indirim sağlayan bir karttır. Ayrıca TEB Total Kartlar ile Bonus üye iş yerlerinde Bonus Puan kazanılmaya devam edebiliyorsunuz.

OPET World Card

OPET World Card ile 2 bin liraya kadar tüm alışverişlerinizde yakıtta %1.5 2 Bin Lira üstü yakıt alışverişlerinizde ise % 3 puan kazanıyorsunuz. Bu puanların dışında YKB ile anlaşmalı üye işyerlerinde yaptığınız alışverişlerden puan kazanmaya devam ediyorsunuz. Ancak bu kart ile ayda maksimum 50 lira yakıt puan kazanabiliyorsunuz.

Aidatsız Kredi Kartları

Eğer kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız. Aşağıda listelediğimiz aidatsız kredi kartlarından birini seçebilirsiniz.

 • Akbank Free  kredi kartı
 • HSBC HSBC Concept Kredi Kartı
 • HSBC Concept Advantage
 • Ing Bank Pegasus Plus Kart Kredi Kartı
 • Pegasus Plus Kart
 • Garanti Bankası Flexi Card Kredi Kartı
 • İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi Kartı
 • Finansbank Fix Card Kredi Kartı

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Herhangi bir geliri olmayan, 18-25 yaş arasında olan ve öğrenci olduğunu belgeleyebilenler için çıkarılmış kartlardır. Bu kartların limitleri genelde düşüktür. Bazılarında yıllık kart ücreti yoktur. Bu kartlara baktığımızda;

Bonus Genç

 • Yıllık kart ücreti yok
 • Alışveriş faiz oranı % 2.2
 • Aktif kampanyalar: Burger King’de Ödediğinin yarısı Bonus kampanyası var

İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın 18 yaş üstü öğrencilere sunduğu kredi kartıdır. Öğrenci kartları arasında en eski olan karttır.

 • Yıllık kart ücreti yok
 • Alışveriş faizi %2.12
 • Aktif Kampanyalar: İşte Üniversiteli kartları müzekart olarak kullanılabiliyor. Vialand ödemelerinde %5 İndirim uygulanıyor. Gratis’te 100 liraya %10 puan veriliyor. Cinemaksimum’da ikinci bilet bedavaya geliyor. İş Kültür Yayınları’nda %20 indirim uygulanıyor. Teknosa’da 5 aya kadar taksit uygulanıyor. Numnum’da %5 puan veriliyor.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Axess Exi26

Akbank’ın 26 yaş altı öğrenciler için çıkardığı kredi kartıdır.

 • Alışveriş faiz oranı % 2.02’dir.
 • 2 yıl kart aidatı yok!
 • Aktif Kampanyaları: Her 10 Liraya BMW 1.16 kazanma fırsatı.

Ziraat Genç Kart

Ziraat Bankası’nın Maksimum özellikli kredi kartıdır. Kart 300 lira limitle açılıyor. Maksimum Kart’ın geçtiği her yerde kullanılıyor.

 • Yıllık kart aidatı yok
 • Alışveriş faizi %2.02
 • Aktif Kampanyalar: Yok

İGaranti Garanti Bankası

İgaranti, gençlere yönelik bir mobil uygulamadır. Bu uygulamanın en büyük özelliği çok sık yaptığı kampanyalardır. Özellikle internet ve teknoloji sektöründeki kampanyaları ile ön plana çıkan bir karttır.

”Öğrenciler için en ideal kredi kartı hangisidir?” Araştırmamızın sonucu: Yaptığımız araştırmalar sonucunda kampanyası en bol bu alandaki en eski kart olan İş’te üniversiteli kartı, öğrenciler için en ideal kart olarak ön plana çıkıyor.

Genel Kullanım İçin En İyi Kredi Kartları

Genel kullanıma yönelik kredi kartları arasında 4 kart ön plana çıkıyor. Bunlar: Yapı Kredi World kart, Garanti Bankası Bonus Kart, İş Bankası Maksimum Kart ve Akbank Axess Kart.

Yapı Kredi World Kart

Dünyanın en değerli 10 kredi kartından biri (2010) seçilen WORLD Kart taksitlendirme için % 1.60 faiz alıyor. Yıllık kart aidatı ise 76 lira. World Kart’ın güncel olarak 13 adet farklı kampanyası bulunuyor.

Garanti Bankası Bonus Kart

Garanti Bankası’nın çok tutulan kredi kartı Bonus Kart’ın faiz oranı % 2.02 olarak uygulanıyor. Yıllık kart ücreti ise 69 Lira olarak alınıyor. Bonus Kart’ın güncel kampanya sayısı şu anda 100’ü aşıyor.

Akbank Axess Kart

Axess Kart’ın yıllık aidat ücreti 8 Lira. Kart tipi değiştiğinde yıllık ücret de değişiyor. Faiz oranı ise % 2.02 olarak belirlenmiş. Axess Kart’ın aktif kampanyalarına baktığımızda şu anda 50 civarında aktif kampanyası olduğunu görüyoruz.

İş Bankası Maksimum Kredi Kartı

Faiz oranı olarak % 2.02  oranı uygulanıyor. Yıllık kart ücreti olarak 49 Lira alınıyor. Maksimum Kart’ın aktif kampanyası şu anda 100 civarında

KREDİ KARTI SEÇİMİNDE SON DEĞERLENDİRME:

 • Eğer mil puanı biriktirmek istiyorsanız en iyi kart Parafly Kart,
 • Eğer Yakıt kart alacaksanız en iyi kart TEB Total Kart,
 • Eğer öğrenci kartı almak istiyorsanız En iyi kart İş’te Üniversiteli Kart,
 • Eğer genel kullanım amaçlı kart almak istiyorsanız yukarıda anlattığımız 4 farklı bankanın kartını kullanabilirsiniz. Çünkü şartları birbirine çok yakın. Bu kartı seçerken maaş aldığınız bankanın kartını kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü maaş alınan bankalar EFT ve havale ücreti kesmezler. Ayrıca bankaya ulaşım kolaylığı da sizin için önemli bir faktör olmalıdır.

Bu belirttiğimiz hususların dışında kişisel istek ve ihtiyaçlarınız seçeceğiniz kredi kartını belirleyecektir. Son olarak kredi kartı kullanımı konusunda şu konu başlığımızı da mutlaka okuyunuz:

Kredi kartı kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.