Kampanya Bulucu

Emekli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Emekli vatandaşlarımız bankalar için iyi müşteri sınıfındadırlar. Çünkü emeklilerin aldıkları kredilerin riski az, getirisi yüksektir. Bir de bankalar emekli maaşını kendi bankasına taşımayı başarırsa o emekli banka için bulunmaz nimet olur.

Emeklilerin durumu böyle olunca da birçok banka emekliler için kredi kampanyaları düzenliyor. Aşağıda emeklilere kredi veren bankaları ve onların kredilerini inceleyip karşılaştıracağız. Bu kredilerin büyük bir bölümünün ödemelerini 3 ayda bir yapabilirsiniz.

İNGBANK EMEKLİ KREDİ

İngbank Emekli Kredi Kampanya Koşulları

  • Bu kredi sadece 36 ay vadeli olarak kullanılabilir.
  • Faiz oranı % 1,39’dur.
  • %0,5 Kredi tahsis ücreti alınıyor
  • Emekli maaşını İNG’ye taşıyan emekliler 10 bin TL kredi çekmeleri koşuluyla 3 çeyrek altına çekilişsiz kurasız sahip oluyorlar

İng Emekli Kredi Ödeme Tablosu

ing bank emekli kredisi

İŞ BANKASI EMEKLİLER İÇİN KREDİ

İş Bankası emekliler için kredi adıyla sitesinde bir sayfa açmış ancak hesaplama yaptığımızda kamu çalışanları için krediyi hesaplıyor. Bu hesaplamaya göre bu kredinin çok da makul olmadığını görüyoruz. 10 bin lira için 36 ay vade ile kredi çektiğinizde yıllık maliyet oranı %20’nin üzerine çıkıyor.

Örnek Hesaplama Tablosu

iş bankası emekli kredisi

GARANTİ BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ

Garanti Bankası da emekliler için bir kredi ürünü hazırlamış. Kampanyaya baktığımızda 36 ay vade ile % 1,25 faiz oranıyla kredi kullandırıldığını görüyoruz. 10 bin lira için 36 ay vade ile kredi çektiğinizde yıllık maliyet oranı %19,08 oluyor. Bankaya giderken emekli tanıtım belgenizi unutmayınız.

Garanti Bankası Emeklilere Özel Kredi Örnek Ödeme Tablosu

garanti bankası emekli kredisi

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE KREDİ

Ziraat Bankası da emekliler için kredi kampanyaları düzenliyor. Ancak internet sitelerinde faiz oranı belirtmeyip, şubeye davet etmişler. Emekli kredisi kullanmak istiyorsanız Ziraat Bankası’ndan da mutlaka teklif alınız

MAAŞINI YAPI KREDİ’DEN ALAN EMEKLİ MÜŞTERİLERİMİZE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası emekli müşterileri için bir kredi kampanyası düzenlemiş bu kampanyaya göre 10 bin liraya 36 ay vade ile % 1,27 faiz oranıyla ayda 363 lira ödüyorsunuz. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise %18,72. Emekliler için gelirken maaş cüzdanın fotokopisi isteniyor

Yapı Kredi Emekli Kredisi Ödeme Hesaplama

yapıkredi emekli kredisi

VAKIFBANK EMEKLİLERE ÖZEL TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Vakıfbank gayet güzel bir kredi kampanyası düzenlemiş. Vakıfbank’ın emekliler için düzenlediği kredi kampanyasına baktığımızda 10 bin liraya kadar 36 ay vade ile kredi çekebiliyorsunuz. Yıllık maliyet oranı ise % 17, 64 olarak gerçekleşiyor. 105 lira tüm masraflar tutuyor. Üstelik kefil de istenmiyor.

Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi Örnek Faiz Hesaplama Tablosu

vakıfbank emekli kredisi

DEĞERLENDİRME VE SONUÇ

Yukarıda ön plana çıkan emekli kredilerini karşılaştırmaya çalıştık. Emekli kredilerinin yıllık maliyet oranlarını karşılaştırdığımızda. Vakıfbank’ın yapmış olduğu emekli kredisi kampanyasının en mantıklı kredi olduğunu görüyoruz. Zaten genellikle devlet bankaları kredi konusunda daha az masraflı oluyor.

Nisan ayında Halk Bankası bahar fırsatları adı altında emeklilere özel bir kampanya yapmıştı o kampanyada faizler daha düşük tutulmuştu. Üzerinden aylar geçti ancak Halk Bankası’nı da kredi çekmeden önce ziyaret etmek gerekli. Aynı zamanda Ziraat Bankası da uygun rakamlar verebilir.

O halde sonuç olarak yapmanız gereken şey; Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’na gidip kredi çekmek istediğinizi söylemeniz. Onlar size en uygun rakamları söyleyecektir. Pazarlık yapmayı unutmayınız.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.