Kampanya Bulucu

Emekli Maaşına Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Bankaların emeklileri kendi bünyelerine çekmek için uyguladıkları sistemlerden birisi olan emekli maaşına promosyon miktarları artmaya başladı. Maaşını taşıyan emekliye promosyon uygulaması birkaç yıldır sürüyor. Emekli banka promosyonu son dakika haberleri yazının devamında.

Emeklilerin banka seçimi yapabilmesi ile gündeme gelen bu uygulama bankalar için de bir kapı oluşturdu. Daha fazla müşteri kazanmak için emeklileri bünyelerine katmak isteyen bankalar promosyon uygulamasına hız kesmeden devam ediyorlar. Emekli banka promosyonu 2019 yılında da emeklilere ek gelir getirecek gibi görünüyor.

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Promosyon miktarları ile birlikte emeklilere sunulan diğer ayrıcalıklar emekli maaşını hangi bankadan almak avantajlı sorusunun da yanıtı. Bazı bankalar promosyon ile birlikte emeklilerin yaptıkları işlemlerden daha az masraf alma yönünde hareket ediyorlar. Hangi banka ne kadar promosyon veriyor 2019 yılında da emeklilerin en çok merak ettiği konulardan birisi olacak gibi görünüyor. İşte bazı bankaların promosyon miktarları:

1. Akbank

Akbank emeklilere 45 TL’ye varan miktarlarda promosyon veriyor. Promosyon yanında bütün bankaların ATM’lerinden ay içerisinde 2 sefer ücretsiz para çekme imkanı sağlarken, emeklilerden havale ve EFT ücreti almıyor. Ayrıca emekli müşterileri için daha uygun kredi faizi olanağı da mevcut.

2. Denizbank

Denizbank’ın da promosyon tutarı 450 TL’ye kadar yükseliyor. Bankanın bir başka uygulaması ise emeklinin bir başka emekliyi getirmesi durumunda 100 TL daha alması. Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda ise 3 ay boyunca doğal gaz faturalarında yüzde 10 indirim alınabiliyor.

3. Garanti

Garanti Bankası için emekli promosyonu 2019 seçenekleri biraz daha geniş. Banka verdiği promosyon yanında 150 TL bonus tanımlaması fırsatı da sunuyor. Kredilerde faiz indirimi, mevduatlarda özel faiz oranları ve paramatiklerden kolay para çekme özellikleri de var. Emekliden hesap işletim ücreti de alınmıyor. En yüksek promosyon miktarı ise 450 TL.

4. Şekerbank

450 TL’ye kadar promosyon veren banka aynı zamanda 2 otomatik ödeme talimatı için 150 lira daha promosyon alma imkanı sunuyor. Havale ve EFT işlemlerinden ücret almıyor, hesap işletim ücreti ise emekliden kesilmiyor.  Emeklilerin şubelerde işlem önceliği bulunuyor ve şubeye gidemeyecek emeklililer için maaşları evlerine getiriliyor.

5. ING

Emekliye maksimum 450  TL promosyon, emekli yakınını banka müşterisi yapana da 100 lira nakit veren bankanın emekliler için olan uygulamaları bununla sınırlı değil. Hesap işletim ücreti alınmazken, kredilerde de özel faiz uygulaması var. Banka emeklilere telefon bankacılığında da ayrıcalık tanıyor. Doğrudan müşteri temsilcisine bağlanma ve ücretsiz tıbbi danışmanlık, ambulans gibi emeklilerin ihtiyacı olan diğer konular da düşünülmüş.

6. TEB

450 TL’ye kadar promosyon uygulamasının yanında emekli yakınını bankaya getirenler 100 TL elde ediyor. Emekliler için 5.000 TL’ye kadar olan kredilerde özel faiz imkanı var. Ayrıca kredinin üç ay taksit erteleme özelliğinden de faydalanmak mümkün.

7. Fibabanka

Fibabanka’nın promosyon oranları 330, 415 ve 500 lira olarak değişiyor. Tüm ATM’lerden maaşlar ücretsiz çekilebiliyor. Kredi ve mevduat faizlerinde ise özel oranlar sunulurken, emeklilerden hesap işletim ücreti alınmıyor.

8. İş Bankası

İş Bankası 450 TL’ye varan promosyon miktarı yanında kredi kartlarından yıllık ücreti de muaf tutuyor. Özel faiz oranları, EFT ve havale işlemlerinden ücret alınmaması gibi ayrıcalıklar da emeklileri bekliyor.

9. Ziraat Bankası

Emekliye promosyon Ziraat Bankası tarafından da veriliyor. Maaş miktarına göre 300, 375 ve 450 TL aralığında promosyon alma şansı var. Bankanın sitesi üzerinden de emekli promosyon sorgulama yapılabiliyor.

10. QNB Finansbank

Emekli maaşınızı QNB Finansbank’a taşıyanlar 450 TL’ye kadar promosyon alabiliyorlar. Ayda iki kere ise diğer bankaların ATM’lerini kullanarak ücretsiz para çekilebiliyor. İnternet bankacılığından yapılan havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmıyor.

11. Vakıfbank

450 TL’ye kadar promosyon ödemesi veren banka maaş hesabınıza bağlı HGS etiketini de ücretsiz veriyor. Kredi kartından aidat, maaş hesabından da işletim ücreti almıyor. Bankanın promosyon miktarı maaş miktarına göre değişiklik gösteriyor.

12. Halkbank

1.000 TL altında kalan maaşlara 300 TL, 1.000 TL ile 2.000 TL arasındaki maaşlara 375 TL, 2.000 TL üzerindeki maaşlara ise 450 TL promosyon ödemesi var. Halkbank emekli hattından, internet şubesinden, Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvurular yapılabiliyor.

Promosyon Şartları Neler?

Emekli promosyonunu alabilmek için bazı şartlar var. Belirli bir süre emeklinin maaşının o bankada kalması gerekiyor. Peki emekli banka promosyonu kaç yılda bir alınır? Emekli banka promosyonu 3 yılda bir alınabilir. Üç yıl öncesinde bankadan ayrılmak istenilmesi durumunda promosyonun bir miktarı bankaya iade edilir. Üç yılı dolan emekli ise dilediği gibi bankasını değiştirebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.