Kampanya Bulucu

dd Mortgage Konut Kredisi Nedir

dd Mortgage Nedir?

Türkiye’nin ilk konut finansman şirketi olarak kurulan dd Mortgage, Deutsche Bank ve Doğan Grubu ortaklığında oluşturulmuş bir mortgage sistemidir. Mortgage konut kredisi sistemine yeni bir anlayış getiren dd Mortgage, sunmuş olduğu kişiye özel konut kredisi hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır.

dd Mortgage Kredisinin Avantajları Nelerdir?

1-) dd Mortgage konut kredisi sistemini diğer sistemlerden ayıran en büyük özellik, konut kredisi hizmetinde kişiye özel çözümler sunmasıdır. dd Mortgage, sabit bir kredi anlayışından ziyade her bütçeye ve her talebe yönelik çeşitli konut kredisi hizmetleri sağlar.

2-) dd Mortgage sisteminin gelişmiş müşteri temsilci ağı sayesinde her müşteri ile birebir iletişim ve sorun çözümü gerçekleştirilmektedir. Şirket bünyesinde çalışan müşteri temsilcileri alanında uzman ve eğitimli kişi kadrosundan oluşmaktadır.

3-) dd Mortgage, kişiye özel sunmuş olduğu avantajlı konut kredisi imkânları ile müşterilerini sıkmaz ve onlara uygun bir ödeme planı oluşturur. Yapılan bu ödeme planı müşterinin talepleri doğrultusunda yapılanır.

dd Mortgage Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

dd Mortgage konut kredisi kullanmak için dd Mortgage’ın resmi sitesi olan www.ddm.com.tr üzerinde bulunan ön başvuru formunun doldurulması gerekir. Bu kısa formun doldurulması ile müşterinin başvurusu değerlendirme sürecine alınır.

Yapılan ön başvuru uygun görülürse dd Mortgage yetkilileri müşteri ile iletişime geçerek başvuru koşulları, ürün ve hizmetler, gerekli belgeler gibi önemli konularda bilgilendirme sağlar. Müşteri, talep edilen belgeleri hazırladıktan sonra başvurusunu yapabilir. Başvuru sonrası 1 iş günü içerisinde yapılan başvuru sonuçlanır ve müşteri detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Başvurunun kabul edilmesi ile birlikte konut kredisi kullanımı için sigorta, ekspertiz ve ipotek gibi krediye ait işlemlere başlanır.

dd Mortgage Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

1-) Satın alınacak konutun en az kat irtifakı tapusuna sahip olması gerekmektedir.

2-) Teminat gösterilecek evin tapusunun fotokopisi ile başvuru gerçekleştirilebilir.

3-) Konut kredisi kullanarak satın alınacak evin inşaatının en az % 80 oranında tamamlanmış olması gerekmektedir. Şirketin anlaşmalı olduğu konut firmalarından satın alınacak dairelerde bu şart aranmamaktadır.

4-) dd Mortgage konut kredisi sisteminden 18 yaşından büyükler yararlanabilir.

dd Mortgage Başvuru İçin Gerekli Belgeler

1-) Nüfus cüzdanı

2-) Satın alınması istenilen konutun tapu fotokopisi. (Satın alınacak konut, konut projesi kapsamında ise gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi tapu fotokopisi yerine geçerli olmaktadır.)

3-) Gelir belgesi

4-) Ücretli çalışanlar için; maaş bordrosu veya maaş yazısı ve imza sirküleri

5-) Şirket sahibi veya ortağı olanlar için; vergi levhası

6-) Serbest çalışanlar için; işyeri sahibinden alınmış gelir yazısı veya geliri ispatlayan herhangi bir belge

7-) Yatırım geliri elde edenler için; tapu ve kira kontratı veya kira alındığını ispatlayan bir belge

8.) Emekliler için; emekli maaşının yer aldığı banka hesap cüzdanı

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Gerekli Belgeler

1-) Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi

2-) Vergi kimlik numarası kartı

Son olarak; Konut kredisi kullanmadan önce şu konu başlığımızı mutlaka incelemelisiniz: “Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.