Kampanya Bulucu

DACİA SANDERO STEPWAY 2016 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Dacia Sandero Stepway 2016 İncelemesi

Tasarım Özellikleri ve Dış Donanımı

Sandero Stepway, Dacia’nın amiral gemisi olan otomobillerinden. Aslında Sandero’nun bir alt modeli olmasına rağmen, Sandero Stepway’e yapılan dokunuşlar ve geliştirmeler onun başlı başına bir konu olarak değerlendirilmesini sağlıyor. Türkiye pazarına 2010 yılında hızlı bir giriş yapan Sandero Stepway, 2016 yılına gelindiğinde hala pazardaki yerini koruyor. Sınıfına göre uygun fiyatlı olması ve Sandero’nun tüm özelliklerinin geliştirilmiş halini sunması, Sandero Stepway’a ayrıcalıklı bir yer sağlıyor. Dacia bu geliştirmelere öncelikle dış kasadan başlamış. Araca maceracı bir ruh vermesi açısından yerden yüksekliği arttırılmış ve bunun sonucunda aracın toplam yüksekliği 1.5 metreye ulaştırılmış. Ön tarafa eklenen özelliklerde bu ruha destek oluyor. Geniş ızgara ve daha büyük farlar araca karizmatik bir görünüm katıyor. Ayrıca Dacia, belki de büyümeye işaret olarak Sandero Stepway’de ön taraftaki logosunu daha büyük tutmuş. Tamponun en alt kısmının iki yanına yerleştirilen sis farları da ön taraftaki görsel şöleni tamamlayan detay olmuş. Yan tarafa bakıldığında ön taraftan arkaya uzanan marşpiyeller de aracın dinamik görüntüsünü taçlandırıyor. Üst tarafta bulunan taşıyıcı kızaklar ise esas amacının yanında Sandero Stepway’in bu akıcı görüntüsüne destek oluyor. Bunlara ek olarak 16” jantlar da araçta istenen maceracı ruhun bir yansıması. Ayrıca stil bütünlüğü düşünülerek metalik renk seçeneği de seçenekler arasına eklenmiş. Tüm bunlar aracın stil sahibi insanlar tarafından tercih edilmesi için birer etken.

Sandero Stepway

İç Donanım ve Tasarımı

2016 model Sandero Stepway’in iç tasarımı da aynı dış tasarımdaki estetik kaygıyla oluşturulmuş. 5 kişinin rahat ve konforlu bir yolculuk sürmesi için tasarlanan araç bu beklentiyi sonuna kadar karşılıyor. Modern tasarım iç tarafta da kendisini gösteriyor. Hemen hemen bütün Dacia arabalarında görmeye alışkın olduğumuz arka koltuğun tek tuşla 1/3 -2/3 katlanma özelliği Sandero Stepway’de de mevcut. Konfor açısından bakıldığında tüm koltuk başlarında yükseklik ayarı karşımıza çıkıyor. Aracın yaz kış istenilen sıcaklıkta olmasını sağlayan klima da mevcut. Bu sayede uzun yolculuklar daha çekilir hale getirilmiş. Araçta sürücü de unutulmamış ve sürücü kolaylaştıran teknolojilere yer verilmiş. Bunlar yol bilgisayarı ve park yapmayı y-kolaylaştıran park sensörü. İsteğe bağlı olarak Stepway’de arka görüş kamerası bile bulunuyor. Bu teknoloji çok dar yerlerde bile park işlemini kolaylaştırırken ayrıca arka tarafta tehlike yaratabilecek cisim veya canlıların görülmesini sağlıyor. Aracın ön konsolunda ise Media-Nav multimedya sistemini kullanıldığı görülüyor. 18 cm büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip olan bu multimedya sistemi Bluetooth® ve USB girişlerini kullanarak telefondan veya diğer cihazlardan müzik dinleme olanağı sağlıyor hem de Sandero Stepway’in kaliteli ve yüksek sesli hoparlörleriyle. Ayrıca artık kimse yollarda kaybolmasın diye navigasyon özelliğini de destekliyor. Navigasyon sistemi güncel Türkiye haritasıyla geliyor ve dokunmatik ekran sayesinde kolayca kontrol edilebiliyor. Sesli anlatım özelliği de sürücünün sürekli ekrana bakmasına gerek kalmadan yolu takip edebilmesini sağlıyor. Ayrıca sürücünün dikkatini dağıtmaması için bir çok özelliğin kumandası direksiyon üzerinde mevcut. Telefon veya tabletler Media-Nav’a bağlandıktan sonra eller serbest olarak arama yapılabiliyor. Tüm bu özellikler herhangi bir ek sisteme ihtiyaç duyulmadan kullanılabiliyor. 2016 model Sandero Stepway’in ayrıca isteğe göre araca yerleştirilen birçok aksesuarı da mevcut. Araca spor bir görünüm katan ‘krom görünümlü ön tampon spoyleri’, eşyaların istifini kolaylaştıran ‘bagaj taban filesi’, taşıma güvenliğini arttıran ve üst bagajın araca sıkı bir şekilde bağlanmasını sağlayan ‘enlemesine tavan barı’, su ve kir tutmayan ‘bagaj havuzu’, yağmurlu hava da az da olsa cam açma imkanı sağlayan ‘ön cam rüzgarlığı’, günlük hayattaki ufak darbelere karşı aracın yan kapılarını koruyan ‘koruma bantları’ ve ‘çeki demiri’ Sandero Stepway’i kişiselleştirmek ve işlevselliğini arttırmak isteyen tüm kullanıcılara hitap eden aksesuarlar.

Sandero Stepway İç Mekan

Teknik Özellikleri

2016 model Dacia Sandero Stepway iki farklı motor seçeneğiyle Türkiye pazarına sunulmuş durumda. Bunlar 1.5 dCi 90 bg ve Turbo 90 bg olarak adlandırılan motor. İlk model 1.5 dCi 90 bg, dizel yakıt seçeneğiyle gelirken diğer model benzinli yakıt seçeneğiyle geliyor. Karbondioksit emisyonu benzinli modelde 124 g/km iken diğer modelde bu değer sadece 90 g/km olarak ölçülüyor. Ayrıca her iki model de 50 litrelik bir yakıt tankıyla piyasaya sürülmüş. Benzinli model ‘karma çevrim yakıt tüketiminde’ 100 km’de 5.1 litre yakıt harcarken diğer motorda bu rakam 5.4 litreye ulaşıyor. Bunlara ek olarak yine her iki modelde de manuel ve ‘Easy-R’ olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneğiyle geliyor.

Performans ve Yol Tutuşu

Güvenlik konusunda da bir adım öne çıkmayı hedefleyen Dacia güvenlik için ekstra özellikler eklemiş. Elektronik denge programı vasıtasıyla (ESP) aracın yol tutuşunun geçici olarak kaybolduğu durumlarda araç hakimiyetinin kaybolmasının otomatik olarak önüne geçilmiş. Ayrıca ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme sistemi, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları da diğer güvenlik donanımlarından. Güvenliğe ek olarak Stepway’de performans da düşünülmüş. ‘Easy-R’ adı verilen ve özellikle şehir şartlarında sürüş konforunu arttıran yepyeni şanzıman teknolojisi burada kullanılmış.

Dacia Sandero Stepway 2016 Fiyat Tarifesi İçin TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.