Kampanya Bulucu

CİTROEN GRAND C4 PİCASSO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Citroen Grand C4 Picasso İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Citroen markası tarafından tasarlanan ve mükemmel, verimli, özgün ve dinamik bir araç olan Grand C4 Picasso modeli araç piyasalarında yerini alıyor. Aracın dış tasarım özelliklerine baktığımızda; Citroen ailesinin aracı tasarlarken teknolojiyi sonuna kadar kullandığını görebiliyoruz. Aracın far tasarımı herkesi ilk görüşte etkileyecek kadar ideal. Aracın ön sis farları viraj aydınlatmalı özellikte sunulmakta. Bunun yanı sıra farlar hem halojen yapıda hem de 3D LED far özelliğine sahipler. Ayrıca Citroen ailesi gündüz sürüş farlarını da yine LED özellikli biçimde oluşturmuş. Bunun yanı sıra aracın jant tercihlerini 17″ boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlardan kullanan Citroen ailesi bu yönünü gururla yansıtıyor. Ayrıca Bi-Xenon farlara da isteğe bağlı olarak sahip olabilmek mümkün.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın dış tasarımında kullanılan camlarda da yine teknolojinin imkanları verimli bir biçimde kullanılmış. Camlar hem atermik hem de akustik yapıda sunulmakta. Ayrıca aracın arka camları da karartılmış bir biçimde ve standart olarak tasarıma eklenen özelliklerden. Citroen Grand C4 Picasso modelinde arka cam sileceği de standart olarak sunulmakta. Ayrıca bunun yanı sıra Citroen ailesinin gelenekselleşmiş özelliklerinden olan krom şeritler bu araçta da yerini yan camların alt kısımlarında almış bulunmakta. Tampon ve çıtalar ise gövde renginde oluşturulduğundan tasarımın şıklığı ve zarifliği bozulmamış.

Aracın dış tasarımında tıpkı kardeşi Citroen C4 Picasso modelinde olduğu gibi cam tavan ve metalik boya bulunmuyor. Fakat bu özellikleri isteğe bağlı olarak Citroen markası tasarıma entegre edebiliyor. Citroen Grand C4 Picasso modelinde diğer araçlardan farklı olarak tavan barı da bulunmakta ve bu özellik sizlere standart olarak sunulan özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Araçta tıpkı kardeşi C4 Picasso gibi birtakım paket seçenekleri de söz konusu. İlk paket olan güvenlik paket sistemi içinde AFIL, aktif özellikteki hız düzenleme sistemi ile hıza duyarlı aktif emniyet kemeri gibi özellikler bulunuyor. Bunun yanı sıra ikinci paket olan lounge paket sisteminde ise yarı deri olan koltuk masaj işlevli biçimde sunuluyor. Ayrıca ön yolcu bölümünde ise ayak uzatma desteği gibi özellikler öne çıkıyor. Üçüncü paket olan teknoloji paket sisteminde ise park yardım sistemi, xenon farlar, kör noktalarda sürücüyü uyaran ikaz sistemi ve ön park sensörü gibi özellikler bulunmaktadır.

İç Donanım ve Tasarımı

citroen grand C4 picasso

Citroen ailesinin Grand C4 Picasso modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda ise; Citroen ailesinin gelenekselleşmiş özelliklerinden olan stop ve start sisteminin standart olarak sunulduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra araca anahtarsız bir şekilde giriş yapma ve çalıştırma özelliği de tasarımda bulunmaktadır. Ayrıca aracın vites kolu ile hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı direksiyondan kumandalı bir biçimde tasarıma uyum sağlar bir niteliktedir. Yine arka park sensörü de araçta standart olarak bulunan ve sevilen özelliklerden bir tanesidir. Ön park sensörüne ise isteğe bağlı olarak sahip olabilme imkanınız bulunmakta. Aracın çoğu özelliği zaten kardeşi Citroen C4 Picasso modeli ile benzerlik göstermekte. Citroen ailesinin yine geleneksel hale gelmiş ve sürücüler tarafından çok sevilen özelliklerinden olan geri görüş kamerası ile park freni sisteminin elektrikli olması Citroen Grand C4 Picasso modelinde yer alan özelliklerdendir. Aracın tasarımındaki park yardım sistemine ise yine isteğe bağlı olarak sahip olabilirsiniz.

Aracın iç tasarım özellikleri yalnızca bunlarla bitmiyor. Ayrıca araçtaki ön ve arka camlar hem elektrikli hem de sıkıştırma önleyicili özelliğe sahip olarak tasarımda yerini almış. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın iç tasarımında bulunan Bluetooth, USB bağlantısı ve MP3 çalar bağlantısı da standart olarak tasarıma entegre edilmiştir. Ve müzik sisteminin direksiyondan kumandalı olması sayesinde artık müzik dinlerken güvenliğinizi tehlikeye atma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Citroen Grand C4 Picasso modelinde bulunan navigasyon sistemi sayesinde de artık istediğiniz yere çok rahat biçimde gidebileceksiniz. Aracın iç tasarımında bulunan yan aynalarda ise hem elektrikli, ısıtmalı ve katlanabilir özellik hem de LED özellik ve sinyal lambalı özellik bulunmaktadır. Arka koltuklar katlanabilir nitelikte olduğundan, bu özellik aracın iç hacmini genişletir. Aracın yine iç tasarımında bulunan koltuk kafalıkları ise ayarlanabilir bir özellik taşır. Bu sayede hem sürücüler hem de yolcular rahat ve verimli bir yolculuk sağlamış olurlar. Citroen Grand C4 Picasso modelinin isteğe bağlı olarak sunulan bir diğer özelliği ise otomatik bagaj kapağıdır.

Aracın iç tasarım özellikleri içinde sürücüyü eve kadar takip sistemli olan follow me home farlar da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçtaki yağmur sensörü hıza duyarlı bir biçimde tasarlanmıştır. Bu özellikler Citroen Grand C4 Picasso modelinde standart olarak sunulan özelliklerdir. Otomatik yanan farlar ile hem ön tarafta hem de arka tarafta 12V değerinde priz de bulunmaktadır. Aracın direksiyonunu isehem yükseklik hem de derinlik ayarlıdır. Bu sayede çok fazla güç çaba sarf etmenize gerek kalmadan keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Araçta yokuş kalkış destek sistemi de yine standart olarak sunulan özelliklerden. Ayrıca 12 HD boyutunda panoramik ekran ile sürücünün tüm yol ve araç-yakıt özelliklerini takip edebileceği yol bilgisayarı da tasarıma entegre edilmiş. Citroen ailesinin klasikleşmiş donanımlarından olan 7″ boyutundaki dokunmatik ekran ise tasarımda bulunan özelliklerden. Ayrıca aracın iç tasarımında çift bölgeli otomatik klima da bulunmakta ve standart olarak sunulmaktadır. Aracın orta koltuğu katlanabilir niteliktedir. Bu sayede iç tasarım ve kısım ferah ve yaygın bir biçimde kullanılabilir.

Teknik Özellikleri

citroen grand c4 picasso

Citroen markasının Grand C4 Picasso modelinin teknik özellikleri de aracın iç ve dış tasarım özellikleri gibi aynı şekilde kusursuz şekilde dikkatleri çekmekte.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor tipi dizel motor, motor hacmi 1560 cc, maksimum güç 115 hp, maksimum tork 270 Nm, maksimum hız 189 km/sa, 0-100 km hızlanma 12,6 saniye, vites kutusu ise 6 ileri otomatik şekilde tasarlanmıştır.
  • Citroen C4 Picasso modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 4,5 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 3,8 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi 4,0 litre/100 km, yakıt deposu 55 litre, şehir içi menzil 1222 kilometre, şehir dışı menzil 1447 kilometre, CO2 emisyonu ise 105 g/km şeklindedir.
  • Aracın boyut özelliklerine bakarsak; aracın uzunluğu 4590 mm, genişliği 1800 mm, yüksekliği 1630 mm, boş ağırlığı 1320 kg ve bagaj hacmi ise 645 litre şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

Citroen Grand C4 Picasso modelinin yol tutuşuna baktığımızda; araçta ABS, ESP (Elektronik stabilite programı), ASR (Antipatinaj sistemi), EBA (Acil fren destek sistemi) gibi güvenlik özelliklerinin bulunması ve direksiyon sisteminin de elektrik destekli olması sayesinde aracın yol tutuşu ve performansı maks,mum düzeyde verim içerir. Bunun yanı sıra yol tutuşlarda güvenliğe gereken önemi veren Citroen ailesinin araca sürücü ve yolcu hava yastıkları ile yan ve perde hava yastıkları entegre ettiğini görebiliyoruz. Bu sayede aracın performansından kaynaklı herhangi bir kaza durumunda güvenliğiniz tamamen emniyet altında olacaktır. Ayrıca araçta buzlanma risk uyarı sistemi de standart olarak bulunduğundan böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda bu sistem gerektiği kadar size yardımcı olacaktır.

Citroen Grand C4 Picasso Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.