Kampanya Bulucu

CİTROEN DS4 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Citroen DS4 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Citroen ailesinin mükemmel tasarımlarından olan DS4 modeli, aslında Citroen markasının C4 üzerine güncellediği ve geliştirdiği bir model olarak karşımıza çıkıyor. Yenilenen tasarım artık çok daha şık bir biçimde araç piyasalarında yerini almış bulunmakta. Şıklığının yanı sıra araca eklenen çizgiler ve kıvrımlı yapı sayesinde kendine has spor duruşu kaybolmamış. Aracın dış tasarımına baktığımızda karşımıza değişik ve farklı olarak nitelendirebileceğimiz bir görüntü çıkıyor. Klasik otomobil tasarımlarından olmayan Citroen DS4 modelinde krom alaşımlar büyük bir yere sahip. Gündüz farlarının LED özellikli bir biçimde olması Citroen ailesinin teknolojiye verdiği önemi bizlere gösteriyor. Çizgilere baktığımızda ise; dışarıdaki çıkık çamurluklardan arka çamurluklara kadar devam ettiğini görebiliyoruz. Aracın tasarımı klasik olmadığından dolayı bu özgünlük arka tasarıma da yansımış durumda. Aracın dış tasarımındaki spoiler araca kesinlikle şıklık katıyor. Bunun yanı sıra tampon yapısının sporttif bir biçimde tasarlanmasına özen gösterilmiş. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta Citroen ailesinin klasikleşen özelliklerinden olan alaşımlı jantlar da 17″ ve 18″ boyutunda oluşturulmuş. Farklı donanım seçenekleriyle istediğiniz birisine rahatça ulaşmanız mümkün.

Teknolojiyi maksimum düzeyde verimli kullanan Citroen markası aracın tasarımına Xenon farları da eklemekten geri kalmamış. Bu farlar viraj aydınlatmalı özellikte oluşturulmuştur. LED özelliğine sahip olan gündüz sürüş farı da sizlerin güvenliği için tasarıma eklenen özelliklerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra ön sis farları ile virajlarda aydınlatma sistemi de tasarıma entegre edilen özelliklerden. Tasarımın bütünlüğünü bozmamak adına araçta bulunan ön ve arka tamponlar gövde renginde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra yine tasarımın şıklığına zarar vermemek adına aracın yan aynaları ile kapı kolları da aynı şekilde gövde renginde. Aracın dış tasarımında bulunan her iki ızgara da krom çerçeveli bir biçimde tasarıma entegre edilmiş. Yine Citroen ailesinin geleneksel özelliklerinden olan krom çıtalar bu kez kapı eşiklerinde, kapılarda ve yan tarafta bulunan camlarda yer almakta. Tasarıma entegre anten de eklenmiş durumdadır. Bunun yanı sıra karartılmış arka camlar ise sizlere standart olarak sunulan özelliklerden. Ayrıca eğer aracınızda metalik boya isterseniz Citroen ailesi bunu da isteğe bağlı olarak sizlere sunmakta.

İç Donanım ve Tasarımı

citroen ds4 iç tasarımı

Citroen markasının DS4 modelinin iç tasarımına baktığımızda dikkati çeken ilk şey özel olarak tasarlanmış deri döşemeli koltuklar oluyor. Bunun dışında aracın iç tasarımında sürücüler için büyük kolaylık sağlayan yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı özellikte oluşturulmuş hidrolik direksiyon, çift bölgeli otomatik klima, soğutmalı torpido gözü de bulunmaktadır. Ayrıca araçta yine Citroen markasının klasik hale gelmiş özelliklerinden olan uzanktan kumandalı merkezi kilit sistemi de yer almaktadır. Yan aynalar elektrikli ve ısıtmalı özelliktedir. Ayrıca gece yolculuklarını sevenler için Citroen DS4 modelinin tasarımına gece sürüş modunu da eklemiştir. Katlanabilir yan aynalara ayrıca eşik aydınlatma özelliği de eklenmiştir. Bunun yanı sıra ambiyans aydınlatma ile arka bölümde sevdikleriniz için LED özellikli okuma lambaları da bulunmaktadır. Aracın iç tasarımına eklenen kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ise sizlerin daha rahat sürüşler sergilemeniz adına bulunmaktadır.

Citroen ailesinin geleneksel özelliklerinden olan ve sürücüler tarafından çok sevilen yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, deri direksiyon simidi ile el freni DS4 modelinin tasarımına entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra MP3 uyumlu radyo ve CD çalar sayesinde ise sevdiğiniz tüm müzikleri sürekli dinleyebilirsiniz. Ayrıca aracın ses ve müzik sistemleri de maksimum kalitede oluşturulmuştur. Araçta altı adet hoparlör bulunmaktadır. Direksiyondan kumandalı müzik sistemi sayesinde ise güvenliğinizi tehlikeye atmadan istediğiniz ve sevdiğiniz müzikleri dilediğiniz gibi dinleyebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın iç tasarımındaki sürücü ve yolcu koltukları yükseklik ayarlıdır. Ön koltukların altında bulunan çekmece sayesinde ise küçük eşyalarınız artık kaybolmayacak. Yine ön koltuklarda özellikle sürücünün yorgunluğunu azaltmak adına masaj fonksiyonu bulunmaktadır. Bunun dışında ön ve arka park sensörleri aracın tasarımında standart olarak bulunan özelliklerdendir.

Aracın güvenlik özellik ve donanımlarına baktığımızda ise Citroen ailesinin farkını ortaya koyduğunu görebiliyoruz. Araçta ABS, EBA (acil fren destek sistemi), EBD (elektronik fren güç dağılımı), ESP (elektronik stabilite programı), ASR yani antipatinaj sistemi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hill holder olarak bilinen yokuş kalkış destek sistemi de yine sizlere sunulan özelliklerden. Güvenliğinizi maksimum seviyede tutmak adına aracın tasarımına sürücü ve yolcu hava yastıkları ile yan ve perde hava yastıkları da entegre edilmiştir. Ön tarafta bulunan emniyet kemerlerinin aktif gergili, güç sınırlayıcılı ve yükseklik olması yine sürücüler tarafından sevilen bir özelliktir. Ani bir fren yaptığınızda otomatik olarak yanan flaşörler ile immobilizer aracın tasarımında standart olarak bulunmakta. Bunun yanı sevdiklerinizin güvenliği için tasarıma ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları da eklenmiştir. Ayrıca sürücünün kemerini takmadığı durumlarda onu uyaran bir ikaz sistemi de yine güvenliğiniz için tasarıma eklenmiştir. Bunun yanı sıra STT olarak bilinen start ve stop sistemleri de tasarımda yerini almış durumdadır.

Teknik Özellikleri

citroen ds4

Citroen ailesinin DS4 modelinin teknik özellikleri de tıpkı iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici ve tatmin edici.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor tipi dizel motor, motor hacmi 1560 cc, maksimum güç 115 hp, maksimum tork 270 Nm, maksimum hız 190 km/sa, 0-100 km hızlanma 11,3 saniye, vites kutusu ise 6 ileri otomatik şekilden tasarlanmıştır.
  • Citroen C5 modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 4,8 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 4,1 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi 4,4 litre/100 km, yakıt deposu 60 litre, şehir içi menzil 1250 kilometre, şehir dışı menzil 1463 kilometre, CO2 emisyonu ise 114 g/km şeklindedir.
  • Aracın boyut özelliklerine bakarsak; aracın uzunluğu 4275 mm, genişliği 1810 mm, yüksekliği 1526 mm, boş ağırlığı 1300 kg ve bagaj hacmi ise 359 litre şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna ve performansına baktığımızda ise 1.6 litrelik dizel motorun ve 6 aşamalı şanzımanın aracın yol tutuşunu olumlu yönde etkilediğini görebiliyoruz. Aracın iç tasarımında bulunan start ve stop özelliğinden bahsetmiştik. Bu özellik aslında sürüş dinamiklerinde kendini gösteriyor ve yakıt tüketimini en aza indirmek adına göre yapıyor. Şehir içi trafiğinde ilerlerken bir anda durmanız gerekirse bu sistem aracın motorunu kapatıyor ve yola tekrar devam ettiğiniz anda tekrar çalışıyor. Bunun yanı sıra aracın yine iç tasarımında bulunan yol bilgisayarı sayesinde ne kadar yakıt tasarrufu ettiğinizi de görebilirsiniz. Ani bir şekilde hızlanmanız gerektiği taktirde ise araçtaki tork bunu size sağlıyor. Citroen ailesi DS4 modelinde aslında sessizlik hüküm sürüyor durumda. Bozuk yol koşullarında ya da rüzgarlı havalarda bile bu sessizlik hiç bozulmuyor. Direksiyon sisteminin hem hidrolik hem de yükseklik ve derinlik ayarlı olması sayesinde yolculuklar rahat geçiyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra DS4 modelinin frenleri oldukça verimli bir biçimde tasarlanmış. Bu sayede ani duruşlarınızda bile sizlere tam bir güven ve koruma sağlıyor. Aracın tasarımına eklenen viraj farları yine sürüş dinamiklerinde de karşımıza çıkıyor ve yine sizlerin güvenliği için görev yapıyor.

Siz de bu mükemmel otomobile sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınız bilemiyorsanız,

Citroen DS4 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.