Kampanya Bulucu

CİTROEN C4 PİCASSO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Citroen C4 Picasso İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Citroen ailesinin C4 Picasso modelinin iç ve dış tasarımı ile teknik özellikleri sizi daha ilk bakışta kendine hayran bırakacak. Aracın dış tasarımına baktığımızda; dikkatleri öncelikle araçta bulunan 17″ boyutundaki alüminyum alaşımlı özellikteki jantlar çekiyor. Citroen ailesinin klasik özelliklerinden olan bu jantlar C4 Picasso modeline de başarıyla uyum sağlamış. Bunun yanı sıra aracın ön tarafındaki tasarımında bulunan sis farları ise viraj aydınlatmalı özellikte oluşturulmuş. C4 Picasso modeli oluşturulurken teknolojinin maksimum düzeyde kullanıldığını ise diğer farlarda görebiliyoruz. Halojen farlar ve 3D özellikli LED farlar aracın şıklık ve sadeliğine mükemmel şekilde uyum sağlamış. Ayrıca gündüz sürüş farları da yine LED özellikli bir biçimde oluşturulmuş. Far özellikleri yalnızca bunlarla sabit değil. Bu özelliklerin yanı sıra aracın dış tasarımında Bi-Xenon farlar da kullanılmış. Aracın tüm bu özelliklerin yanı sıra dış tasarımda öne çıkan özelliklerden bir tanesi de karartılmış özellikteki arka camlar oluyor. Bunun yanı sıra atermik özelikli cam isteyenler için de Citroen ailesi bunu isteğe bağlı olarak sunmaktan kaçınmıyor. Araçtaki camlar aynı zamanda akustik bir yapıya sahip. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımında arka cam sileceği de bulunmaktadır.

Tasarımın bütünlüğünü ve zarifliğini bozmamak adına aracın tamponları ve çıtaları gövde renginde oluşturulmuş. Bunun yanı sıra Citroen ailesinin yine klasik özelliklerinden birisi olan krom kaplı şeritler ise yan camların alt kısımlarına yerleştirilmiştir. Aracın esas tasarımında cam tavan bulunmamakta. Fakat Citroen ailesi bu özelliği istemeniz taktirde bunu isteğe bağlı olarak sizlere sunmakta. Aracın dış tasarımında renk seçenekleri bir hayli fazla. Fakat metalik boyalı bir araç isterseniz yine isteğe bağlı olarak bu boyaya sahip olabilirsiniz. Bu özellikler dışında araçta iki ayrı paket bulunmakta. İlk paket güvenlik paket sistemi olarak geçiyor. Bu paketin içinde AFIL, aktif özellikteki hız düzenleme sistemi ve aktif emniyet kemerinin hıza duyarlı biçimde oluşturulması gibi özellikler bulunuyor. Bunun yanı sıra ikinci paket ise teknoloji paket sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu paketin içinde ise park yardım sistemi, xenon farlar, kör noktaları uyaran uyarı sistemi ve ön park sensörü yer alıyor. Her iki pakete de isteğe bağlı olarak sahip olabiliyorsunuz.

İç Donanım ve Tasarımı

citroen c4 picasso

Citroen C4 Picasso modelinin iç donanım ve tasarım özelliklerine baktığımızda; Citroen ailesinin klasik özelliklerinden olan ve çok sevilen stop ve start sistemi dikkatleri çekiyor. Ayrıca araca anahtarsız bir şekilde giriş yapabilme ve çalıştırabilme sistemi de tasarımda yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın vites kolu ile hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı direksiyondan kumandalı bir biçimde tasarıma entegre edilmiştir. Arka park sensörü de araçta standart olarak bulunan özelliklerdendir. Ön park sensörüne ise isteğe bağlı olarak sahip olabilme imkanınız bulunmakta. Citroen ailesinin yine klasik haline gelen ve sürücüler tarafında çok sevilen özelliklerinden olan geri görüş kamerası ile elektrikli park freni sistemi de Citroen C4 Picasso modelinde standart olarak sunulmakta. Aracın tasarımındaki park yardım sistemine ise yine isteğe bağlı olarak sahip olabilirsiniz.

Aracın iç tasarım özellikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Ayrıca araçtaki ön ve arka camlar hem elektrikli hem de sıkıştırma önleyicili özellikte tasarlanmış. Hill holder olarak bilinen yokuş kalkış destek sistemi de araçta standart olarak bulunmakta. Bunun yanı sıra 12 HD boyutunda panoramik ekran da tasarımda yerini alıyor. Citroen markasının sevilen özelliklerinden olan 7″ boyutundaki dokunmatik ekran ise işlevli bir biçimde tasarımda bulunmakta. Eve kadar takip sistemi olan farlar da tasarımda yine standart olarak bulunan özelliklerden. Ayrıca araçta bulunan yağmur sensörü hıza duyarlı bir biçimde tasarlanmıştır. Otomatik yanan farlar ile hem ön tarafta hem de arka tarafta 12V değerinde priz de bulunmaktadır. Aracın direksiyonunun yükseklik ve derinlik ayarlı olması sayesinde yolculuklarınız daha rahat ve konforlu geçer. Bunun yanı sıra hangi hava koşullarında olursanız olun, araçtaki çift bölgeli otomatik klima ile çok rahat edebilirsiniz. Arka koltuklarda yolculuk yapan bireylerin rahatlığı için tasarlanan masalar da ön koltuk sırtlarına yerleştirilmiştir. Orta koltuğun katlanabilir nitelikte olması ise aracın iç hacmini genişletecektir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra aracın iç tasarımında Bluetooth, USB bağlantısı ve MP3 çalar bağlantısı da standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca müzik sisteminin direksiyondan kumandalı olması müzik dinlemeyi çok daha rahat ve keyifli hale getirecektir. Araçta navigasyon sistemi de bulunmaktadır. Bu sayede yollarda kaybolmak artık sizin için tarihe karışıyor.

Araçta bulunan yan aynalar ise hem elektrikli, ısıtmalı ve katlanabilir özellikte hem de LED özellikli ve sinyal lambalı biçimdedir. Arka koltukların da ön koltuk gibi bağımsız bir biçimde katlanabilir olması yine aracın iç hacmini arttıran unsurlardandır. Aracın tasarımında bulunan koltuk kafalıklarının ayarlanabilir nitelikte olması hem sürücüler için hem de yolcular için ideal bir yolculuk sağlar. Otomatik bagaj kapağı ise isteğe bağlı olarak sunulan bir özellik olarak tasarımda yerini alır.

Teknik Özellikleri

citroen c4 picasso

Citroen ailesinin C4 Picasso modelinin teknik özellikleri de tıpkı aracın iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici biçimde karşımıza çıkıyor.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor tipi dizel motor, motor hacmi 1560 cc, maksimum güç 115 hp, maksimum tork 270 Nm, maksimum hız 189 km/sa, 0-100 km hızlanma 12,3 saniye, vites kutusu ise 6 ileri otomatik şekilde tasarlanmıştır.
  • Citroen C4 Picasso modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 4,5 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 3,8 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi 4,0 litre/100 km, yakıt deposu 55 litre, şehir içi menzil 1222 kilometre, şehir dışı menzil 1447 kilometre, CO2 emisyonu ise 105 g/km şeklindedir.
  • Aracın boyut özelliklerine bakarsak; aracın uzunluğu 4428 mm, genişliği 1826 mm, yüksekliği 1625 mm, boş ağırlığı 1295 kg ve bagaj hacmi ise 537 litre şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna ve performansına baktığımızda ise yine göz kamaştırıcı unsurların var olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle Citroen ailesinin C4 Picasso modelinde süspansiyon sistemi gayet yumuşak olarak tasarlanmış. Bu özellik sayesinde çok rahat ve konforlu bir sürüş elde edilmekte. C4 Picasso modeli aslında her yol zeminine ve koşuluna uygun nitelikte tasarlanmış bir araç. Araçta buzlanma gibi durumlarda sizi uyaran bir sistem bulunuyor. Bu sayede kendi güvenliğinizi kontrol altına alabiliyorsunuz. Ayrıca yolda kayma gibi istenmeyen bir durum gerçekleştiğinde araçta bulunan ESP yani elektronik stabilite programı hemen aracı topluyor ve yolunuza güvenli bir biçimde devam edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra araçta ABS, ASR (antipatinaj sistemi) ve EBA yani acil fren destek sistemi de bulunmakta. Bu sayede de yolculuklarınız çok rahat ve güvenli bir biçimde geçiyor. Bunun yanı sıra direksiyonun elektrik destekli olması sayesinde yolculuklarınızda çok fazla yorulmuyorsunuz. Hava yastıklarına da gereken önemi veren Citroen ailesi yine istenmeyen durumlardan olan kaza gibi bir durum söz konusu olma ihtimalini de göz önüne alarak araca hem sürücü için hem de yolcular için hava yastıkları eklemiş. Tüm bu özellikler dışında ise yolda ani bir frenleme yaptığınız taktirde otomatik olarak yanan flaşörler de eklenmiş durumda.

Citroen C4 Picasso Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.