Kampanya Bulucu

CİTROEN C4 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Citroen C4 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Citroen markasının en konforlu araçlarından bir tanesi olan C4 modelinin tasarım ve teknik özellikleri ile yol tutuş performansını ve son olarak fiyat listesini sizlerle buluşturduk. Aslında Citroen C4 modeli diğer araçlardan teknolojik özellikleri sayesinde ayrılıyor ve öne çıkıyor. Aracın dış tasarımına baktığımız zaman çok farklı tasarım yapısına sahip olduğunu görebiliyoruz. Aslında araç tam olarak olmasa da hatchback araç yapısını andırır nitelikte. Bunun yanı sıra aracın ön tasarımına daha sert ve dinamik bir görüntü eklenmiş. Citroen markasının logosu diğer araçlara nazaran bu araçta çok daha fazla dikkat çekmekte. Yine tasarıma eklenen krom detaylar göz kamaştırıyor. Aslında Citroen C4 modelinde üç adet donanım paket seçeneği mevcut. Easy, confort ve exclusive olarak adlandırılan donanım paket seçeneklerinin içeriği ise değişmekte. Aracın jantlarına baktığımızda easy donanım seçeneğinde 15″, confort donanım seçeneğinde 16″ ve exclusive donanım seçeneğinde ise 17″ boyutuna sahip jantlar yer almakta. Citroen markasının klasiklerinden olan virajlarda aydınlatma sistemi aracın confort ve exclusive donanım seçeneğinde standart olarak sunulmakta. Bunun yanı sıra ön sis farları da yine aracın confort ve exclusive donanım seçeneğinde standart olarak bulunmakta.

Tasarımın bütünlüğünü ve derinliğini bozmamak adına ön ve arka tamponlar ile yan aynalar ve kapı kollarının gövde renginde oluşturulması da yine araçta standart olarak bulunan özelliklerdendir. Ön ve arka taraftaki krom özellikteki çıtalar ise aracın  confort ve exclusive donanım seçeneğinde bulunmakta. Arka tamponun alt kısmında bulunan krom çıta ise exclusive donanım seçeneğinde bulunan bir özelliktir. Arka spoiler ise aracın tüm donanım seçeneklerinde bulunmaktadır. Rengine baktığımızda ise easy ve confort donanım seçeneğinde mat siyah, exclusive donanım seçeneğinde ise parlak siyah olduğunu görebiliyoruz. Karartılmış arka cam özelliği ise yine aracın exclusive donanım seçeneğinde standart olarak bulunan bir özelliktir.

Tüm bu dış tasarım özellikleri haricinde araçta cam tavan ve metalik boya isterseniz, Citroen ailesi bu özellikleri size opsiyonel olarak sunmakta. Ayrıca aracın tasarımında bulunan far yükseklik ayarı her donanım seçeneğinde bulunan bir özelliktir. Bunun yanı sıra araçtaki hız göstergesi de dijital ve analog gibi seçenekleri olan özelliklerden birisidir.

İç Donanım ve Tasarımı

citroen c4

Citroen ailesinin C4 modelinin iç tasarımına baktığımızda en az dış tasarım özellikleri kadar etkileyici özelliklere sahip olduğunu görebiliyoruz. Öncelikle aracın iç tasarımında dikkatleri çeken ilk şey orta konsolun zarif bir biçimde tasarıma entegre edilmesi oluyor. Ayrıca bu orta konsol tamamen sürücünün konforu ve rahatlığı için tasarlanmış. Citroen C4 modelinde değişen özelliklerden olan direksiyon simidi ise sabit direksiyon olmaktan çıkmış ve bildiğimiz klasik direksiyon olmuş. Bu özellik Citroen ailesinin teknolojiyi etkili biçimde kullandığını bizlere yansıtıyor. Yine orta konsolun alt kısmında bulunan soğutma gözünde büyük bir kapak bulunmakta. Ayrıca vites kolunda da değişime gidilmiş ve kol olabildiğince küçültülmüş. Citoren ailesi her aracında olduğu gibi bu aracında da kaliteli malzeme kullanımını es geçmemiş. Konsolda ve kapı içlerinde yumuşak özellikte bir kaplama kullanmış. Ayrıca aracın tasarımında bulunan navigasyon sayesinde artık yolculuklar sizin için dert olmaktan çıkacak vaziyette. Araçta cam tavanın da bulunması iç mekanın hacmini ve ferahlığını arttırmış.

Aracın iç tasarımında bu özellikler dışında vites değişim göstergesi, yol bilgisayarı ve manuel klima da bulunmaktadır. Ayrıca direksiyon sisteminin yükseklik ve derinlik ayarlı olması ve hidrolik bir özelliğe sahip olması sayesinde sürücüler artık çok daha rahat edecek. Aracın iç tasarımında standart olarak sunulan özelliklerden olan soğutmalı torpido gözü, merkezi kilit sisteminin uzaktan kumandalı bir yapıda olması yan aynaların ise elektrikli ve ısıtmalı olması yine tamamen sürücü ve yolcuların konforu için tasarlanmıştır. Citroen ailesinin klasik özelliklerinden olan gece sürüş modu ise bu aracın tasarımında da yerini almıştır.

Bu özelliklerin yanı sıra yan aynaların eşik aydınlatmalı ve katlanabilir özellikte olması, iç dikiz aynasının kendiliğinden kararması il yağmur sensörü ve farların otomatik bir biçimde yanması gibi özellikler ise aracın exclusive donanım seçeneğinde standart olarak sunulan özelliklerdendir. Ayrıca araçta hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı sistemi ile deri direksiyon simidi ve el freni de standart olarak sunulan özelliklerdendir. Bunun yanı sıra Mp3 uyumlu biçimde oluşturulmuş CD çalar ile müzik sisteminin direksiyondan kumandalı olması ve altı adet hoparlör sayesinde en sevdiğiniz müziklerden hiç ayrı kalmazsınız. Hem sürücü koltuğu hem de yolcu koltuğu yükseklik ayarlı biçimde oluşturulmuştur. Ayrıca ön koltukların masaj işlevi ve bel desteği de bulunmaktadır. Aracın iç tasarımında bulunan kafalıklar ise eğim ayarlıdır. Bu özellik yine sürücü ve yolcuların konforu için oluşturulmuştur. Ayrıca hem ön camların hem de arka camların elektrik kumandalı olması yine konforunuz içindir. Araçta ön park sensörü ile arka park sensörü de bulunmaktadır. Park yeri ölçüm sistemi sizin için en uygun nitelikteki park yerini bulur. Follow me home özellikli farlar ise geç söneceği için sizi evinize kadar bırakmış olur.

Teknik Özellikleri

citroen c4

Citroen ailesinin C4 modelinin teknik özellikleri de tıpkı iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici ve verimli.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor tipi benzinli motor, motor hacmi 1397 cc, maksimum güç 95 hp, maksimum tork 135 Nm, maksimum hız 182 km/sa, 0-100 km hızlanma 11,9 saniye, vites kutusu ise 5 ileri manuel şeklinde tasarlanmıştır.
  • Citroen C5 modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 8,2 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 4,9 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi 6,1 litre/100 km, yakıt deposu 60 litre, şehir içi menzil 731 kilometre, şehir dışı menzil 1224 kilometre, CO2 emisyonu ise 140 g/km şeklindedir.
  • Aracın boyut özelliklerine bakarsak; aracın uzunluğu 4329 mm, genişliği 1789 mm, yüksekliği 1523 mm, boş ağırlığı 1205 kg ve bagaj hacmi ise 380 litre şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

Citroen C4 modelinin yol tutuşuna baktığımız zaman ise oldukça konforlu ve rahat olduğunu görebiliyoruz. İç mekana kesinlikle mutlak bir sessizlik hakim. Dışarıdan gelen rüzgar ve trafik sesi aracın içine temas etmiyor. C4 modelinde güvenlik donanımları da maksimum düzeyde. Aracın tasarımında ABS, EBA (Acil fren destek sistemi), EBD (Elektronik fren güç dağılımı), ESP (Elektronik stabilite programı),ASR (Antipatinaj sistemi) ve yokuş kalkış destek sistemi (Hill Holder) standart olarak bulunan özelliklerden. Aynı zamanda sürücü ve yolcu hava yastıkları ile yan ve perde hava yastıkları da tasarıma entegre edilmiş. Aynı zamanda araçta SAM olarak bilinen kör nokta uyarı sistemi de bulunmaktadır. Bu sistem siz aracınızda sinyal verdiğinizde hangi yönde araç geliyorsa araçta bulunan lamba yanıp sönüyor ve sizi ikaz ediyor. Citroen ailesinin klasik özelliklerinden olan ani bir fren yaptığınız zaman otomatik bir şekilde yanan flaşörler de yine tasarımda yerini almış durumda. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta ımmobilizer ile sevdiklerinizin güvenliği için Isofıx çocuk koltuğu bağlantıları da bulunmaktadır.

Siz de bu mükemmel araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız

Citroen C4 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.