Kampanya Bulucu

CİTROEN C4 CACTUS FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Citroen C4 Cactus İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Citroen C4 Cactus modeli kendine özgü dış tasarımı aynı özgünlükteki iç tasarımı ve teknik özellikleri ile sürüş dinamikleri özellikleriyle kendini kanıtlayan araçlardan bir tanesi olarak araç piyasasında yerini alıyor. Aracın dış tasarım özelliklerine baktığımızda diğer araçlardan tamamen farklı bir görüntüsü olduğunu anında fark edebiliyoruz. Otomobilin yan tasarımında daha önce pek göremediğimiz air bump adındaki sistem yer almakta. Aracın dış tasarımında bulunan air bump sisteminin görevi ise aracı dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korumak. Air bump sisteminde yumuşak deri kumaşı kullanılmış. Bu sistem amotisör sistemi olarak araçta görev yapmakta. Araçtaki bu sistem darbe alırsa Citroen ailesi bunu sizler için çok kolay biçimde değiştirme imkanına sahip. Bu yüzden aracı park etme ya da dönüşler sırasında oluşabilecek istenmeyen durumlardan olan aracın çizilmesi gibi sorunlar ortadan kalkmış oluyor. Aracın dış tasarımındaki renk seçenekleri mevcut. Ayrıca air bump sisteminde kullanılan renklerde çeşitli bir biçimde sizlere sunuluyor. Dört adet renk seçeneğine sahip olan air bump sistemi sayesinde artık aracınızdaki ufak tefek çizikler ortadan kalkıyor.

Bu özellikler haricinde aracın tasarımında Citroen ailesinin klasiklerinden olan alüminyum alaşımlı özellikteki jantlar kullanılmış. Araçta feel ve shine olmak üzere iki adet donanım seçeneği mevcut. Bu jantlar feel donanım seçeneğinde 16″ boyutunda iken shine donanım seçeneğinde ise 17″ boyutunda standart olarak sunulan özelliklerden. Aracın tasarımındaki gündüz sürüş farları LED özellikli bir biçimde oluşturulmuş. Ayrıca tavan barları siyah ve çok parlak biçimde karşımıza çıkıyor. Yine Citroen ailesinin sevilen özelliklerinden olan ön sis farlarının viraj aydınlatma özelliği C4 Cactus modelinde de öne çıkan özelliklerden bir tanesi. Ayrıca tasarımda yer alan yan aynalar hem siyah renkte hem de elektrikli biçimde oluşturulmuş. Tüm bu özellikler aracın her iki donanım seçeneğinde de standart olarak sunulan özelliklerden. Aracın dış tasarımındaki renk seçeneklerinin fazla olduğunu söylemiştik. Bunun yanı sıra dış tasarımın metalik bir özellik göstermesi adına metalik boya isterseniz Citroen ailesi bu özelliği de sizlere sunmakta.

Bu özellikler haricinde tavan barının beyaz olması ve yan aynaların kırmızı ya da beyaz renkte olması aracın her iki donanım seçeneğinde de isteğe bağlı olarak sunulan özelliklerdendir. Ayrıca cam tavandaki izolasyon sistem özelliği ile park yardım paketi de aracın shine donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak sunulan özelliklerdendir.

İç Donanım ve Tasarımı

citroen c4 cactus

Citroen C4 Cactus modelinin iç tasarım özelliklerinde dikkati çeken ilk şey kullanılan malzemelerin kalitesi oluyor. Citroen ailesi aracı tasarlarken hem kaliteden hem de teknolojik özelliklerden yine ödün vermemiş. Araçta Citroen klasiklerinden olan stop & start sistemi ile yol bilgisayarı her iki donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerden. Bunun yanı sıra vites değişiminin direksiyondan kumandalı bir biçimde oluyor olması sürücüler açısından büyük bir avantaj. Ayrıca aracın iç tasarımında hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı ile 7” boyutunda dokunmatik tablet ekran da bulunmakta.

Citroen markasının sevilen özelliklerinden olan arka park sensörü ile geri görüş kamerasına ise aracın shine donanım seçeneğini seçmeniz halinde ulaşabiliyorsunuz. Deri direksiyon simidi araçta standart olarak bulunurken; 7” boyutundaki dokunmatik tablet ekran üzerinden ayarlı manuel klima ise feel donanım seçeneğinde standart olarak bulunmakta. Bunun yanı sıra 7” boyutundaki dokunmatik tablet ekran üzerinden ayarlı otomatik klimaya ise aracın shine donanım seçeneğini tercih eder ulaşabilirsiniz. Aracın iç tasarımında bulunan farların otomatik bir biçimde yanma özelliği, yağmur sensörü ve sürücü koltuğunun da yükseklik ayarlı olması gibi özellikler shine donanım seçeneğinde mevcut.

Tablet ekrandan kumanda edilen MP3 çalar ve müzik sistemi aracın her iki donanım seçeneğinde standart olarak bulunan özelliklerden. Ayrıca aracın feel donanım seçeneğinde dört adet ve shine donanım seçeneğinde ise altı adet hoparlör de bulunmakta. USB bağlantı noktası ve elleriniz serbest biçimde kullanabileceğiniz Bluetooth özellikli telefon kiti de standart olarak tasarımında yerini almış. Bu özelliklerin yanı sıra yine Citroen ailesinin sevilen özelliklerinden olan merkezi kilit sisteminin uzaktan kumandalı olması ve ön camların elektrik kumandalı olması da tasarımda yer alan özelliklerden olmuş. Aracın ön bölümünde bulunan 12 volt değerindeki güç soketi de sürücülerin konforu adına tasarıma eklenmiş. Aynı zamanda eşyalarınız da unutulmamış ve tasarıma eşya saklama cepleri entegre edilmiş.

Teknik Özellikleri

citroen c4 cactus

Citroen C4 Cactus modelinin teknik özelliklerine baktığımızda tıpkı iç ve dış tasarım özellikleri kadar etkileyici olduğunu görüyoruz.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor tipi benzinli motor, motor hacmi 1199 cc, maksimum güç 82 hp, maksimum tork 116 Nm, maksimum hız 172 km/sa, 0-100 km hızlanma 15,0 saniye, vites kutusu ise 5 ileri otomatik şeklinde tasarlanmıştır.
  • Citroen C4 Cactus modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 5,1 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 3,9 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi 4,3 litre/100 km, yakıt deposu 50 litre, şehir içi menzil 980 kilometre, şehir dışı menzil 1282 kilometre, CO2 emisyonu ise 100 g/km şeklindedir.
  • Aracın boyut özelliklerine bakarsak; aracın uzunluğu 4157 mm, genişliği 1729 mm, yüksekliği 1530mm, boş ağırlığı 975 kg ve bagaj hacmi ise 358 litre şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

Aracın yol tutuşuna, performansına ve sürüş dinamiklerine baktığımız zaman teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı yol tutuşunun da bu özelliklere bağlı olarak sürücüyü etkilediğini görebiliyoruz. Citroen C4 Cactus modelinde bulunan motor özellikleri sağlam bir yapıda oluşturulmuş. Şanzıman ise 6 ileri otomatik bir yapıda olduğundan aslında bu araçla sürüş çok rahat ve keyifli. Ayrıca yakıt tüketiminin de bir hayli az olmasından dolayı araçta hem keyifli yolculuklar yapabilir; hem de bütçenize zarar vermezsiniz. Araçta bulunan güvenlik özelliklerinin de maksimum seviyede iyi olması sürücüler için ekstra bir avantaj sağlamakta. Öncelikle araçta ABS, EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı), EBA (Acil Fren Destek Sistemi), ESP (Elektronik Stabilite Programı) ve ASR gibi sistemler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Hill Holder olarak bilinen yokuşlu yolların çıkışında tam bir destek sağlayan yokuş kalkış destek sistemi de aracın her iki donanım seçeneğinde de standart olarak bulunan özelliklerdendir. Hava yastıklarına da gereken önemi veren Citroen ailesi araca sürücüler ve yolcular için hava yastığı ile yan hava yastığı ve perde hava yastığı gibi sistemleri de entegre etmiş. Emniyet kemerlerinin üç noktada sabitlenen bir sisteme oturtulmuş olması da yine aracın yol tutuşuna olumlu yönde etki eden durumlardan bir tanesidir. Yolda ilerlerken ani bir fren yapmanız durumunda ise flaşörler otomatik biçimde yanmaktadır.

Citroen C4 Cactus modeli aslında hem şehir içi yollarda hem de şehir dışı dediğimiz otoyollarda çok verimli bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Camların kalitesini ise hangi yol yüzeyi ve koşulu olursa olsun aracın içine ses geçirmemesinden anlayabiliyoruz. Citroen ailesinin yine klasikleşmiş ve sevilen özelliklerinden olan süspansiyon sisteminin yumuşak biçimde olması ise yine sürüşü ve yol tutuşu konforlu hale getiren özelliklerden. Ayrıca araçta lastik basınç sensörü de standart olarak bulunduğundan yine yol tutuş ve performansta kesinlikle güvenliği ve konforu yakalayabilirsiniz.

Citroen C4 Cactus Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.