Kampanya Bulucu

CİTROEN C ELYSEE FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Citroen C Elysee İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Citroen ailesinin B segmentinden olan ve sedan tasarımlı C Elysee modeli “sade güçlüdür” mottosuyla yola çıkıyor ve piyasalarda yerini alıyor. Diğer sınıf arkadaşlarından tasarım ve özellik olarak ayrılan Citroen C Elysee modeli karşımıza attraction, confort ve exclusive olarak üç farklı donanım seçeneğiyle çıkıyor. Aracın dış boyasında yine çeşitli renkler mevcut. Bununla beraber metalik bir boya yapısı isterseniz Citroen ailesi bunu da size sunmakta. Aracın ön alt tarafındaki ızgara krom çerçeveli şekilde oluşturulmuş. Aynı zamanda krom çıta yan cam altlarında bulunmakta. Bu iki özellik aracın exclusive donanım seçeneğinde standart olarak sunulmakta. Bunun yanı sıra gündüz sürüş farları her donanım seçeneğinde standart olarak sunulan özelliklerden. Aracın dış tasarımında bulunan ön sis farları hem confort hem de exclusive donanım seçeneğinde standart olarak sunulurken; alüminyum alaşımlı jantlar ise confort modunda isteğe bağlı olarak sunulurken exclusive donanım seçeneğinde standart olarak yer almakta. Aracın jant özellikleri ise şu şekilde; Attraction ve confort donanım seçeneklerinde 15″ boyutunda; exclusive donanım seçeneğinde ise 16″ boyutunda jantlar bulunmaktadır. İç kapı kollarının krom kaplı özellikli olması ile bagaj aydınlatması aracın confort ve exclusive donanım seçeneklerinde standart olarak sunulan özelliklerdendir. Arka bölümdeki aydınlatma ise aracın exclusive donanım seçeneğinde bulunan bir özelliktir.

İç Donanım ve Tasarımı

citroen c-elysee iç tasarımı

Citroen ailesinin C Elysee modelinin iç tasarımı en az dış tasarımı kadar etkileyici bir biçimde oluşturulmuş. Aracın öncelikle güvenlik özelliklerine bakacak olursak; araçta ABS, EBA (Acil Fren Destek Sistemi), EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı), ESP (Elektronik Stabilite Programı) sistem ve programları aracın üç donanım seçeneğinde de standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca araçta sürücü ve yolcu hava yastıkları da standart olarak sunulan özelliklerden bir tanesidir. Yan hava yastıkları ise aracın exclusive donanım seçeneğinde standart olarak bulunmakta. Aracın iç tasarımında bulunan emniyet kemerleri ise tüm koltuklarda 3 noktada sabitlenen özellik taşımaktadır. Bunun yanı sıra araç içerisinde ani frenlemede olduğunda otomatik yanan flaşörler de her üç donanım seçeneğinde standart olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra Immobilizer, sevdiklerinizin güvenliği için oluşturulmuş arka koltuklarda Isofix çocuk koltuğu bağlantıları ile araç hareket ettiği anda kapıların otomatik kilitlenme sistemi ve sürücü kemerini takmadığı taktirde onu uyaran sesli ikaz sistemi de standart olarak sunulmaktadır. Aracın ön bölümündeki elektrikli arka cam ise kilit sistemiyle koruma altındadır. Bu özellik aracın confort ve exclusive donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Ayrı göstergeli biçimde oluşturulmuş radyo ve yol bilgisayarı ise aracın attraction donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak, aracın diğer donanım seçeneklerinde ise standart olarak sunulmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçta hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı ile ükseklik ayarlı özellikli elektrik destekli direksiyon standart olarak sunulmaktadır. Aracın iç tasarımında bulunan deri direksiyon simidi ise aracın exclusive donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır. Araçta manuel klima, dijital klima ve dış sıcaklık göstergesi de standart olarak sunulan özelliklerdendir. Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ise aracın confort ve exclusive donanım seçeneğinde standart olarak yer almaktadır.

Araçta ayrıca radyo, CD, MP3 çalar ile direksiyondan kumandalı müzik sistemi de bulunmaktadır. MP3 çalar her donanım seçeneğinde standart olarak bulunurken, direksiyondan kumandalı müzik sistemi attraction donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak fakat diğer donanım seçeneklerinde standart olarak yer almaktadır. Müzik sisteminde bulunan haporlör sayıları ise attraction donanım seçeneğinde iki, confort ve exclusive donanım seçeneklerinde ise dört adettir. Tüm bu özellikler dışında aracın tasarımında bulunan MP3 çalar bağlantı soketi, USB bağlantı noktası ve Bluetooth (Telefon Kiti) sistemleri ise attraction donanım seçeneğinde isteğe bağlı olarak, confort ve exclusive donanım seçeneklerinde ise standart olarak sunulmaktadır. Araçta bulunan arka park sensörü ise aracın exclusive modelinde standart olarak bulunmaktadır. Bu özellikler dışında aracın orta konsolunda iki adet bardak tutacağı bulunmaktadır. Ayrıca krom butonlu el freni ve krom başlıklı vites topuzu, yükseklik ayarlı ön koltuk kafalıkları, ön bölümde 12 volt değerinde güç soketi de bulunmaktadır. Ve bu özellikler aracın her donanım seçeneğinde standart olarak sunulmaktadır. Aracın iç tasarımında bulunan diğer özelliklerden olan 2/3 ve 1/3 oranında katlanabilen arka koltuk ve ön koltuk arkasındaki cepler ise aracın confort ve exclusive donanım seçeneğinde standart olarak yer almaktadır. Bu özellikler dışında ark bölümdeki aydınlatma sistemi ise aracın exclusive donanım seçeneğinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bagajın içeriden açma düğmesi ise aracın her donanım seçeneğinde standart olarak bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

citroen c-elysee

Citroen ailesinin C Elysee modelinin teknik özellikleri de aynı iç ve dış tasarım özellikleri kadar göz kamaştırıcı, tatmin edici ve etkileyici.

  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor tipi benzinli motor, motor hacmi 1199 cc, maksimum güç 72 hp, maksimum tork 110 Nm, maksimum hız 160 km/sa, 0-100 km hızlanma 14,2 saniye, vites kutusu ise 5 ileri manuel şekilden tasarlanmıştır.
  • Citroen C5 modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 7,0 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 4,3 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi 5,3 litre/100 km, yakıt deposu 50 litre, şehir içi menzil 714 kilometre, şehir dışı menzil 1162 kilometre, CO2 emisyonu ise 124 g/km şeklindedir.
  • Aracın boyut özelliklerine bakarsak; aracın uzunluğu 4427 mm, genişliği 1748 mm, yüksekliği 1466 mm, boş ağırlığı 980 kg ve bagaj hacmi ise 506 litre şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

Citroen ailesinin C Elysee modelinin sürüş dinamiklerine, yol tutuşuna ve performansına baktığımızda ise teknik özelliklerinin maksimum düzeyde iyi olmasından dolayı yol tutuşunun da bir hayli iyi olduğunu görebiliyoruz. Aracın tasarımına eklenen dingil mesafesi uzun olduğundan dolayı sürüşleriniz tamamen güvenli bir biçimde olmaktadır. Bunun yanı sıra aracın ön ve arka taraf tasarımları geniş olarak tasarlandığından hem şehir içi yollarda hem de otoyollarda sizlere kaliteli ve rahat bir sürüş şekli sağlamaktadır. Dış tasarımı bir çelik kadar güçlü olduğundan ve araçta stabilite programı bulunduğundan, istenmeyen durumlardan olan kaza gibi bir olay gerçekleştiğinde güvenliğiniz Citroen ailesi tarafından koruma altındadır. Citroen ailesinin önem verdiği özelliklerden olan teknolojik malzemeler Citoren C Elysee modelinde de kullanılmıştır. Bu teknolojik malzemeler sayesinde ise yol yüzeyi ne kadar bozuk olursa olsun, araçta tamamen bir konfor, güvenlik ve sessizlik söz konusu olmaktadır.

Citroen ailesinin C Elysee modelinin tasarımına entegre edilen hız sabitleyici ve hız sınırlandırıcı sayesinde ise büyük bir kolaylık elde edersiniz. Özellikle hız sınırlandırıcı özelliğinde geçmemeniz gereken bir hız limiti belirleyebilir; güvenliğinizi sağlamak adına bu sistemi devreye sokabilirsiniz. Ayrıca gaza yüklenmediğiniz sürece bu sınır kesinlikle aşılmayacaktır. Tüm bu sürüş dinamiklerinin yanı sıra aracın süpansiyon sistemi tamamen konfor odaklı bir biçimde oluşturulmuştur. Bu özellik sayesinde bozuk yollardaki istenmeyen durumlar sizi etkilemez. Ses yalıtımı da unutulmayan özelliklerden bir tanesi. Bu yalıtım sayesinde aracın dışındaki trafik ve rüzgar sizi etkilemeyecektir. Virajlardaki dinamiklik ve atiklik de yine aracın teknik özelliklerinden dolayı maksimum düzeyde iyi durumda. Aracınızda yüksek hızla giderken herhangi bir kayma gibi bir durum yaşarsanız ise aracın tasarımında bulunan ESP programı sayesinde tamamen güvende olursunuz.

Citroen C Elysee Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.