Kampanya Bulucu

CHEVROLET MALİBU FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Chevrolet Malibu İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Chevrolet ailesinin artık klasikleşmiş olan Malibu modelinin incelemesini ve fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Altı kıtada ve yüz farklı ülkede satışan sunulan Chevrolet Malibu modelinin bu kadar tutulmasının nedeni hem dış donanım, iç donanım ve tasarımı hem de teknik özellikleri. Aracın dış tasarımına baktığımızda; dikkatleri çeken ilk şey otomobilin tamamen atletik ve dinamik bir yapıya sahip olması oluyor. Aracın yapısı aerodinamik üzerine kurulu bir sistemden oluşturulmuş. Chevrolet Malibu modeli sportif ve çevik bir yapıda. Aslında Malibu modelinin bu dinamikliği Chevrolet ailesinin diğer araçlarına benzer yapıda oluşturulmuş. Tasarıma arka spoyler de uyumlu bir şekilde eklenmiş. Bu özelliklerin yanı sıra Chevrolet ailesinin klasikleşmiş özelliklerinden olan ızgaralar yine çiftli şekilde tasarımda yerini almış vaziyette. Farlar yine HID şeklinde oluşturulmuş, bunun dışında arka taraftaki fren lambaları da yine çift şekilde. Bu lambalar oluşturulurken LED teknolojisinden yardım alınmış ve bu şekilde tasarlanmış.

Aracın lastik boyutları sizlerin isteğine göre sunulmakta ve 16″ ile 19″ arasında değişmekte. Bunun dışında 8.nesilde yer alan Chevrolet ailesinin Malibu modeli, tamamen çağdaş ve modern şekilde tasarlanmış. Spor olduğu kadar şıklığından da ödün vermemiş. Aracın dış tasarımında yine sağlam ve güçlü bir şekilde oluşturulup tasarıma entegre edilen üst kaput bulunmakta. Arka taraftaki farların yatık olarak dizayn edilmesi aracın sportif yönünü korumak bakımından olumlu bir özellik olarak yer almakta. Aracın stop lambalarına baktığımızda ise çift renkli olduğunu görebiliyoruz. Chevrolet Malibu modeli yere diğer sınıf arkadaşlarına nazaran biraz daha yakın konumda. Bu özellikler haricinde aracın gövde tarafı bir hayli bol ve makro tutulmuş. Tüm bu özellikler sayesinde araç tamamen kendinden emin görünüyor.

İç Donanım ve Tasarımı

chevrolet malibu iç tasarımı

Chevrolet ailesinin kusursuz araçlarından olan Malibu modelinin iç tasarımı da en az aracın dış tasarımı kadar göz kamaştırıcı şekilde oluşturulmuş. İç tasarımın özelliklerine baktığımızda; çok geniş, ferah ve adeta aydınlık olduğunu görebiliyoruz. İç tasarım tamamen sizi içinde olmanız için kendine doğru çekmekte. Aracın yenilenen özelliklerinden olan çift kokpit çift renkli şekilde tasarıma uyum sağlamış. Bu çift renkli kokpit sizlere çok geniş oturma alanı yaratmakta. Sadece oturma alanıyla kalmayıp aynı zamanda baş ve omuz mesafelerini de genişletmiştir. Aracın iç tasarımı oluşturulurken kullanılan renk tercihleri daha çok metalik tonlar ile buz mavisi şeklindeki aydınlatmayla sağlanmış. Bu renk tercihleri yine aracın spordan şıklığa kaymasını da sağlamış. Bu özellikler dışında aracın ön panelinde, kapılar ve direksiyonun üzerinde ise kullanılan malzemeler metal, krom ve ahşap şeklinde aracın tasarımına entegre edilmiştir. Aydınlatmanın buz mavisi olarak kullanılması tüm gösterge panelini çok rahat bir şekilde görmenizi sağlar.

Aracın koltuk yüzleri yumuşak dikişlerden oluşmuştur. Bu özellik aracın kalitesini ve içinde oturan kişilere verdiği hazzı bir hayli arttırır. Bu özellikler dışında yine Chevrolet ailesinin klasikleşmiş özelliklerinden olan kaliteli malzemeler Malibu modelinde de kullanılmıştır. Bu sayede dışarıdaki trafik, rüzgar ya da bunun gibi sesler aracın içine temas etmez. Bunun dışında yine aracın iç tasarımında bulunan kontrol düğmeleri kullanışlılığı arttırmak adına direksiyona entegre edilmiştir. Ayrıca gösterge paneli net ve yalın şekilde oluşturulmuştur. Aracın koltuklarında bel destekleri de bulunur. Bunun yanı sıra aracı anahtarsız bir şekilde giriş yapabilir ve onu çalıştırabilirsiniz. Aracın iç tasarımındaki ön cam renkli bir biçimde tasarıma entegre edilmiştir. Bu özelliklerin yanı sıra araçla ilerlerken gaza bastığınız zaman hidrolik park freni ile arka park sensörleri sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan devre dışı kalacaktır. Bu özellikler aslında yol tutuşu ve performansı maksimum seviyeye çıkarmak için de kullanılır.

Chevrolet ailesinin Malibu modelinde iç tasarım özellikleri bununla da sınırlı değildir. 7″ dokunmatik ekranlı radyo tamamen sizlerin bilgilenmesi ve eğlenmesi amacıyla tasarıma entegre edilmiştir. Bu ekranla beraber radyoya, USB bağlantısına, fotoğraflarınıza, bluetooth bağlantısına ve bunun yanı sıra navigasyon sistemine de ulaşabilirsiniz. Bu özellikler dışında yine Chevrolet ailesinin geleneksel özelliklerinden depolama alanı, Malibu modelinde de karşımıza çıkmakta. İç tasarımda birçok saklama alanı bulunmakta. Bu özellikler dışında aracın bir de güvenlik özellikleri de bulunmaktadır. Chevrolet markasının bir hayli önem verdiği güvenlik sistemleri Malibu modelinde de sizlerin ve sevdiklerinizin güvenliği için ön plana çıkmakta. Öncelikle aracın güvenlik özelliklerinde sürücü ve yolcu hava yastıkları, yine sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları ve devrilme esnasında koruyucu özellikte oluşturulmuş tavan hava yastığı bulunmakta. Bu özellikler dışında araçta arka park sensörü, arka görüş kamera sistemi, ABS olarak bilinen kilitlenmeyen fren sistemi, TC (çekiş kontrol sistemi), ESC (elektronik stabilite kontrolü), CBC (köşe fren kontrolü) ile elektronik fren kuvvetini dağıtım sistemi ve fren destek sistemi yine sizlerin güvenliğini sağlamak adına araca en uygun şekilde entegre edilmiştir.

Teknik Özellikleri

chevrolet malibu

Chevrolet ailesinin Malibu modelinin iç ve dış tasarımı kadar teknik özellikleri de bir hayli etkileyici. Aracın kaoser tipi sedan, kapı sayısı 4, koltuk sayısı 5 şeklinde oluşturulmuş.

  • Dingil mesafesi ve aks aralığına baktığımızda ise; 2737.00 mm (milimetre), 8.98 ft (ayak), 107.76 inç (inç), 2.7370 m (metre) olduğunu görüyoruz. Ön iz 1583.00 mm (milimetre), 5.19 ft (ayak), 62.32 inç (inç), 1.5830 m (metre) iken arka iz 1585.00 mm (milimetre), 5.20 ft (ayak), 62.40 inç (inç), 1.5850 m (metre) şeklindedir.
  • Aracın uzunluğu 4865.00 mm (milimetre), 15.96 ft (ayak), 191.54 inç (inç), 4.8650 m (metre), genişliği 1855.00 mm (milimetre), 6.09 ft (ayak), 73.03 inç (inç),1.8550 m (metre) ve yüksekliği ise 1465.00 mm (milimetre), 4.81 ft (ayak), 57.68 inç (inç), 1.4650 m (metre) şeklindedir.
  • Minimum bagaj kapasitesi 545.0 l (litre), yüksüz yani boş ağırlığı 1520 kg, maksimum ağırlığı ise 2100 kg şeklindedir. Aracın yakıt tankı kapasitesi ise 73 litredir.
  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; yakıt tipi A-95 (95 oktan benzin), motor pozisyonu ön, çapraz, motor hacmi 2384 cm3, sıkıştırma oranı 10.40:1, silindir sayısı 4, silindir çapı 88 mm şeklindedir. Aracın maksimum gücü 167 bg, maksimum güç devri 5800 dev/dak, maksimum tork 225 N/m, maksimum tork devri 4600 dev/dak, 0-100 hızlanma 9.50 saniye, maksimum hız ise 204 km/sa şeklindedir.
  • Aracın yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 10.8 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 6.0 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi ise 7.8 litre/100 km şeklindedir.

Sürüş Dinamikleri

Chevrolet ailesinin kusursuz teknik özellikli Malibu modeli, bu özellikleri yol tutuşunda tamamen kullanıyor. Aracın sürüş dinamikleri oluşturulurken birçok farklı yol yüzey ve koşullarında denemeler yapılmış, bunun sonucunda çıkan sonuçlar en iyi şekilde değerlendirilerek tasarıma entegre edilmiştir. Aracın hassas bir şekilde yer alan ayarlar sistemi, araç kontrolünün fazlasıyla dinamik olması, ayrıca aracın gövdesinin  de sağlam duruşlu olması sayesinde herhangi bir yol yüzeyinde sizi sürüş anlamında kesinlikle tatmin eder. Bu özellikleri direksiyonun hassas olması da etkilemektedir. Arka süspansiyonların McPherson oluşu yol mesafelerini maksimum düzeyde ayarlamaktadır. Bunun yanı sıra ön ve arka disk frenlerin havalandırmalı oluşundan dolayı aracınızla yol boyunca ilerlerken herhangi bir gürültü, sarsılma ya da kayma gibi istenmeyen durumlar olmaz. Direksiyonun hidrolik olması ise yakıt tüketiminizi bir hayli azaltacaktır.

Chevrolet Malibu Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.