Kampanya Bulucu

CHEVROLET CRUZE LİMİTED FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Chevrolet Cruze Limited İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Chevrolet ailesinin tasarlamış olduğu Cruze Limited modeli yine tam sizin tarzınıza yakışacak şekilde oluşturulmuş. Aracın dış tasarımı oluşturulurken çok çeşitli seçeneklere de yer verilmiş. Örneğin aracın gövdesini Sedan, Hatchback ve Station Wagon tercihleri arasından seçebilir, tarzınıza en uygun otomobili yaratabilirsiniz. Yine Chevrolet ailesi aracı tasarlarken modern ve çağdaş yani Avrupai tarzda dizayn etmeyi ihmal etmemişler. Chevrolet Cruze Limited modelinin farları tasarlanırken bu farların daha çekik ve geniş olmasına özen gösterilmiş. Bunun yanı sıra artık Chevrolet ailesinin bir imzası haline gelmiş olan geniş ızgaralar aracın tasarımına entegre edilmiş durumda. Bu özellikler dışında tasarıma kıvrımlar ve çizgiler de yine birbirleriyle uyumlu bir şekilde eklenmiş. Araç tasarlanırken dikkat edilen diğer bir özellik ise hem Sedan, hem Hatchback hem de Station Wagon seçeneklerinin hepsinde tasarımın sportif görünmesi olmuş. Aracın gövdesi tasarlanır ve oluşturulurken bunun çelikten olmasına dikkat edilmiş. aracın dış tasarımının ön ve arka tarafında spor gövde kiti yer almakta. Ayrıca tasarımda arka spoyler ile 17″ alaşımlı jantlar da dikkat çeken özelliklerdir. Tüm bu özellikler dışında aracın tasarımında ışığa duyarlı biçimde oluşturulmuş otomatik olarak yanan farlar da mevcuttur.

İç Donanım ve Tasarımı

chevrolet cruze limited iç tasarımı

Chevrolet ailesinin efsane aracı Cruze Limited modelinin iç tasarımı da en az aracın dış tasarımı kadar etkileyici ve göz kamaştırıcı şekilde oluşturulmuş. Cruze Limited modelinin iç tasarım özelliklerine baktığımızda ise aracın yine sportifliğini ve dinamikliğini öne çıkaracak olan koltuk döşemeleri kullanılmıştır. Mavi siyah renklerinde dizayn edilmiş koltuk döşemeleri aracın dış tasarımına kusursuz bir şekilde uyum sağlamıştır. Chevrolet ailesinin klasikleşmiş araç özelliklerinden olan ESC olarak adlandırılan elektronik stabilite programı Chevrolet Cruze Limited modelinde de karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımında sekiz adet hava yastığı standart olarak sizlere sunulmakta. Ayrıca aracın iç tasarımı oluşturulurken en yüksek kalitedeki malzemelerin, ekipman ve donanımların kullanılmasına da dikkat edilmiş. Tüm bu özellikler dışında aracın iç tasarımına iklim kontrollü şekilde oluşturulmuş klima, yağmur sensörü, ışığa duyarlı şekilde oluşturulmuş ve otomatik kararan iç dikiz aynası da entegre edilmiştir. Bunun yanı sıra araçta bilgi ekranı da bulunmaktadır. Bu ekran tamamen sizlerin konfor ve güveni için araca eklenmiştir. Ayrıca araçta bulunan yan aynalar elektrikli ve ısıtmalı şekilde, ön ve arka taraftaki camlar ise yine elektrikli şekilde oluşturulmuş ve tasarıma eklenmiştir. Bunun yanı sıra müzik sisteminin direksiyondan kumandalı olması yine sizlerin konfor ve güvenliği için tasarıma eklenmiş.

Araçta bulunan uzaktan kumandalı şekilde oluşturulmuş merkezi kilit sistemi ise güvenliğinizi iyileştirmek için bulunmakta. Aracın iç tasarımında yer alan aux-in giriş ile altı adet hoparlör ise müzik zevkinizi doya doya yaşamanızı sağlayacak. Chevrolet ailesinin Cruze Limited modelinin iç tasarım özellikleri bunlarla sınırlı değildir. Tüm bu özellik ve donanımların yanı sıra araçta ABS olarak nitelendirilen ve tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici fren sistemi, TCS (çekiş kontrolü), EBD (elektronik fren gücü dağılımı) sistemleri de yine sizlerin güvenliğini maksimum düzeyde tutmak için bulunmakta. Bunun yanı sıra ISOFIX bağlantılı ve çocuk güvenliğini sağlayan ekipmanlar da aracın tasarımına eklenmiştir. Ayrıca üç noktadan gergili şekilde oluşturulmuş emniyet kemerleri yine güvenliğiniz içindir. Chevrolet ailesinin Cruze Limited modelinde 450 litre bagaj hacmi bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde aracınızda sadece size ve sevdiklerinize değil aynı zamanda tüm eşyalarınıza da yer olacak. Aracın tüm bu tasarım özellikleri haricinde bunun yanı sıra tavan taşıyıcısı, ışıklandırılmış şekilde oluşturulmuş kapı eşikleri, ayna kapakları, portbagaj, çeki demiri ve çamurluk özellikleri de bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

chevrolet cruze limited

Chevrolet ailesinin Cruze Limited modelinin iç ve dış tasarımı kadar teknik özellikleri de göz kamaştırıcı ve çok etkileyici.

  • Aracın nesil tipi cruze sedan, kapı sayısı 4, koltuk sayısı 5 şeklinde oluşturulmuş.
  • Aracın motoru 1.6 16V (124 Hp) gücünde, maksimum güç devri 124 bg /6400 dev/dak, maksimum hız ise 190 km/saat şeklindedir. 0-100 hızlanma 10.9 saniye, yakıt deposu hacmi 60 litre şeklinde oluşturulmuştur. Aracın uzunluğu 4597 mm, genişliği 1788 mm ve yüksekliği ise 1477 mm şeklindedir.
  • Aracın dingil mesafesi 2685 mm, ön tekerlek izi 1544 mm, arka tekerlek izi 1558 mm, bagaj hacmi en az 450 litredir. Bunun yanı sıra motor pozisyonu ön, enine şekilde oluşturulmuştur.
  • Aracın motor hacmi 1598 cm3, tork 153 Nm /4200 dev/dak, yakıt sistemi çok noktalı enjeksiyon, valf yapısı DOHC, silindir pozisyonu Inline, silindir adedi 4, silindir çapı 79 mm, silindir içi vuruş 81.5 mm, sıkıştırma oranı 10.8 şeklindedir.
  • Tüm bu teknik özellikler dışında aracın silindir başına düşen valf sayısı 4, yakıt tipi benzin, çekiş şekli önden, vites sayısı (manuel şanzıman olarak) 5, ön süspansiyon McPherson, arka süspansiyon bükülme, ön frenler hava soğutmalı diskler, arka frenler davlumbaz, direksiyon özelliği hidrolik direksiyon, en az dönüş açısı 10.9 m şeklindedir.
  • Chevrolet Cruze Limited modelinin yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 8.8 Lt/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 5.1 Lt/100 km, ortalama yakıt tüketimi 6.5 Lt/100 km şeklinde olduğunu görüyoruz.
  • Aracın emisyon standardı EURO V, en hafif yani yüksüz ağırlığı 1285 kg iken en ağır yani yüklü ağırlığı ise 1788 kg şeklindedir. Bunun yanı sıra aracın jant boyutları ise R16 şeklinde tasarlanmış ve araca entegre edilmiştir.

Sürüş Dinamikleri

chevrolet cruze limited

Chevrolet Cruze Limited modeli araç piyasalarında tam bir aile arabası olarak geçmekte. Motor tercihlerinin yeterince uygun ve ekonomik olması bu özelliğini desteklemekte. Motor tercihleri tamamen size bırakılmış durumda. İsterseniz düz isterseniz de otomatik şanzıman sistemi ile aracınızı kullanabilirsiniz. Bu özellikleri sayesinde aracın yol tutuşu ve performansı tabii ki maksimum düzeye çıkıyor. Chevrolet ailesinin Cruze Limited modeli yakıt tüketimi konusunda da sizleri fazla üzmüyor. Araç hem şehir içindeki trafiklerde hem de şehir dışındaki uzun yol ve otoyollarda yüksek verim, performans, konfor ve güvenlik sağlıyor. Aslında bir otomobilden ne bekliyorsanız Chevrolet Cruze Limited onu size vermek için tasarlanmış. Aracın tasarımındaki üstün ve hassas ön ve arka süspansiyonlar sayesinde yollarda oluşacak olan rüzgar ve diğer araçların gürültüsü kesinlikle sizlerle temas etmez. Aracın içinde mutlak bir sessizlik hakimdir.

Aracın tasarımında bulunan ve Chevrolet ailesinin bir hayli önem verdiği güvenlik özellikleri sayesinde ise araçta tamamen dengeli bir sürüş yapısı bulunmakta. Bu dengeli sürüş sistemi yollarda oluşabilecek ve istenmeyen durumlardan olan kaza gibi olayları engeller. Aracın iç tasarımında bulunan derinlik ayarlı direksiyon da süspansiyonlardan dolayı bir hayli hassas bir yapıda oluşturulmuş. Bu özellikteki direksiyon sayesinde viraj içi dönüşleriniz ve yol tutuşlarınız da çok rahat, verimli, tasarruflu ve konforlu olacaktır. Yine süspansiyon sistemi sayesinde vites geçişleri hassas ve yumuşak şekilde olmaktadır. Bu özellik sayesinde araçta kayma ya da sarsılma gibi istenmeyen durumlar oluşmayacaktır. Aracın tasarımında kullanılan amortisörler de yine tasarıma uygun entegre edildiğinden sizlere bozuk yol koşullarında ve yüzeylerinde herhangi bir rahatsızlık vermeyecektir.

Siz de bu benzersiz araca sahip olmak istiyor; fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız

Chevrolet Cruse Limited Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.