Kampanya Bulucu

CHEVROLET CAMARO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Chevrolet Camaro İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Chevrolet markasının efsaneleşmiş otomobillerden bir tanesi olan Camaro modelinin tasarım ve teknik özellikleri ile fiyat listesini sizlerle buluşturuyoruz. Chevrolet Camaro eski nesline göre bir hayli yenilenip güncellenmiş bir durumda piyasalarda yerini aldı. Aracın dış tasarımına baktığımızda tamamen Avrupai ve amerikan tarzında oluşturulduğunu görebiliyoruz. Bunun yanı sıra Chevrolet ailesinin önem verdiği bir diğer konulardan olan araçlarında ileri teknolojiyi kullanması bu aracında da öne çıkıyor. Chevrolet ailesi Camaro aracını tasarlarken kullandığı malzemeler ile aracın dış hatlarındaki çizgiler sayesinde onu tamamen spor bir araç haline getirmiş. Chevrolet Camaro modelinde yenilenen ve güncellenen özelliklerden bir tanesi ön tamponun V şeklinde tasarlanmış olmasıdır. Bunun dışında aracın ızgara kısmı da aynı biçimde tasarlanıp araca uygun şekilde entegre edilmiş. Araçta yenilenen bir diğer özellik ise 20″ boyutundaki özel alaşımlı jantlardır. Chevrolet ailesinin klasikleşen özelliklerinden olan Xenon farlar bu araçta da kullanılmıştır. Bunun yanı sıra farlara LED ışık halkaları da eklenmiştir. Aracın dış tasarımında bulunan stop farları da yine LED özellikli bir şekilde oluşturulmuştur. Aracın dış hatlarındaki çizgiler çok güçlü ve sağlam şekildedir. Chevrolet ailesinin Camaro modelinde yenilenen ve güncellenen bir diğer özellik ise aracın bir önceki modeline göre çok daha hafif olmasıdır. Doksan kilogram daha hafif olan Chevrolet Camaro sizi daha ilk görüşte etkileyecek dış hatlara sahip.

İç Donanım ve Tasarımı

chevrolet camaro iç tasarımı

Chevrolet ailesinin tasarlamış olduğu Camaro modelinin iç tasarımı da aracın en az dış tasarımı kadar güçlü, sağlam ve göz kamaştırıcı. Aracın iç tasarım özelliklerine baktığımızda; dikkatleri çeken ilk şey Chevrolet ailesinin nostalji ile antikayı çağdaşlıkla birleştirmesi olmuş. Eski ile yeninin mükemmel uyumu ile tasarlanan ve ortaya çıkan Camaro modeli sayesinde aracın içinde de kalitenizi ve farkınızı ortaya koyacaksınız. Aracın iç tasarımında yenilenen özelliklerden olan göstergelerin yuvarlak hatlara sahip olması onun antika ruhunu yansıtıyor. Aracın iç aydınlatması ise Chevrolet ailesinin geleneksel özelliklerinden olan buz mavisi rengindeki ışıkla tasarlanmış ve araca entegre edilmiş. Aracın iç tasarımında bulunan bir diğer özellik ise arka görüş kamerasının dikiz aynasına yerleştirilmiş olmasıdır. Bunun yanı sıra aracın dış tasarımındaki sportif ruhunu yansıtmak adına aracın koltukları da yine spor ve dinamik tarzda tasarlanmıştır. Araçta bulunan müzik sistemi de yine en kaliteli ve ileri teknolojik ürünler aracılığıyla oluşturulmuştur.

Chevrolet ailesinin yine klasik özelliklerinden olan ve çok sevilen gösterge ise akü voltajı, yağ sıcaklığı ve şanzıman yağ sıcaklığını size mükemmel bir aydınlatmayla gösterir. Chevrolet Camaro modelinde Convertible ve Coupe olmak üzere iki adet seçenek bulunmaktadır. İki araç seçeneğinin özellikleri birbirinden farklı olsa da yine de her iki seçenekte de kaliteyi, konforu, güvenliği ve huzuru hissedebilirsiniz. Bu özellikler haricinde Chevrolet Camaro modelinin üstü yirmi saniye gibi kısa bir sürede açılmaktadır. Bu özellik sayesinde hem havayı hem de rüzgarı sonuna kadar hissedebilirsiniz. Bunun yanı sıra aracın iç tasarımda bulunan arka camda buğulanmayı önleyici gelişmiş bir sistem bulunmaktadır. Bu sayede güvenliğiniz emin ellerdedir. Bu özelliklerin dışında araçta ESC olarak adlandırılan elektronik stabilite kontrol programı ve çekiş kontrolü sunan sistem standart olarak sizlere sunulmaktadır. Yine Chevrolet ailesinin klasikleşmiş özelliklerinden olan hava yastıkları çift kademeli biçimde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra boyun hava yastıkları da ön koltuğa entegre edilmiştir. Ve tüm bu güvenlik özelliklerinin yanı sıra ayrıca araçta sevdikleriniz için bulunan perde hava yastıkları da yer almaktadır. Chevrolet Camaro modelinin yenilenen özellikleri arasında direksiyon simidi, özel tasarlanmış kokpit ile ön konsol, klima sisteminin kontrol düğmeleri, tasarımın üst kısmı da bulunmakta. Yenilenen ve güncellenen kokpit sizleri daha yüksek konumda karşılamakta. Aracın tasarımına 8″ boyutundaki dokunmatik ekran da eklenmiştir.

Teknik Özellikleri

chevrolet camaro

Chevrolet markasının Camaro modelinin iç ve dış tasarımı kadar teknik özellikleri de bir hayli göz kamaştırıcı ve etkileyici.

  • Aracın kapı sayısı 2, koltuk sayısı 4 şeklinde oluşturulmuş. Dingil mesafesi ve aks aralığına baktığımızda ise; dingil mesafesi 2852 mm, ön tekerlek izi 1618 mm (milimetre), arka tekerlek izi 1618 mm (milimetre) şeklindedir.
  • Aracın uzunluğu 4837 mm (milimetre), genişliği 1917 mm (milimetre) ve yüksekliği ise 1360 mm (milimetre) biçimde tasarlanmıştır. Minimum bagaj kapasitesi 364 l (litre) iken maksimum bagaj kapasitesi ise 384 l (litre) şeklindedir.
  • Bu özellikler haricinde yüksüz yani boş ağırlığı 1795 kg, maksimum ağırlığı ise 2200 kg şeklindedir. Aracın motor özelliklerine baktığımızda; motor 6.2 (432 Hp) otomatik, yakıt tipi benzin, yakıt sistemi çok noktalı enjeksiyon, motor pozisyonu ön, enine, motor hacmi 6162 cm3, sıkıştırma oranı 10.40:1, silindir sayısı 8, silindir başına düşen valf sayısı 2, valf yapısı DOHC, silindir çapı 103.25 mm, silindir pozisyonu V motor, silindir içi vuruş 92 mm şeklindedir.
  • Aracın maksimum gücü 432 bg, maksimum güç devri 5900 dev/dak, maksimum tork 556 N/m, maksimum tork devri 4300 dev/dak, çekiş arkadan, vites sayısı 6, 0-100 hızlanma 5.4 saniye, maksimum hız ise 250 km/sa şeklindedir.
  • Aracın yakıt tüketimi özelliklerine baktığımızda ise; şehir içi yakıt tüketimi 18.9 litre/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi 9.7 litre/100 km, ortalama yakıt tüketimi ise 13.1 litre/100 km şeklindedir.
  • Aracın ön frenleri hava soğutmalı disklerden oluşmuştur.
  • Tüm bu özellikler dışında direksiyon tipi direksiyon kutusu, direksiyon elektrik direksiyon, en az dönüş açısı 11.6 m, lastik boyutu 245/45Z R20 103Y; 275/40Z R20 106Y ve jant boyutu ise 8J X 20; 9J X 20 şeklinde tasarlanmıştır.

Sürüş Dinamikleri

2016 Chevrolet Camaro

Chevrolet markasının Camaro modelinin sürüş dinamikleri, yol tutuşu ve performansı teknik özelliklerinden kaynaklanan birtakım verilerden dolayı çok verimlidir ve sizi kesinlikle tatmin eder. Aracın gövde seçeneği olarak Convertible ve Coupe olamk üzere iki farklı tercihten oluştuğunu söylemiştik. Bunun yanı sıra araçta 6.2 litrelik V8 motoruyla beraber 6 ileri düz vitesli seçeneğini de bulunmaktadır. Aracın beygir gücünün maksimum düzeyde olmasından dolayı yol tutuşu ve performansı da bir hayli güçlü ve verimlidir. Araçta bulunan hız ölçme sistemi ile denge sensör sistemleri sayesinde artık kendi güvenliğinizi kontrol altına almanız çok daha kolay. Bu özellikler sayesinde hangi yol yüzey ve koşullarında olursanız olun kendinizi ve aracınızı çok sağlam bir biçimde ilerletebilme imkanınız bulunmakta. Bunun yanı sıra araçta dört pistonlu şekilde biçimlendirilmiş Brembo fren sistemleri kullanıldığından dolayı yine ani duruşlar sergilemeniz gerektiğinde bunu çok rahat bir biçimde yapabilirsiniz. Aracın tasarımında 6 ileri manuel şanzıman kullanılmıştır. Bu özellik sayesinde ani ve hızlı kalkışlarda bile herhangi bir sorun yaşamaz; istediğiniz hızda kalkış sergileyebilirsiniz. Tüm bu özellikler haricinde Chevrolet ailesinin Camaro modelinde Magnetic Ride olarak adlandırılan ve yol durum analizini sizler için gerçekleştirip sunan bir sistem de tasarlanmış ve araca entegre edilmiştir. Bu sistem yine Chevrolet ailesinin sizin güvenliğinize bir hayli önem verdiğini göstermektedir. Araçta tüm bu özellikler dışında denge kontrol sisteminin olması sayesinde yoldaki istenmeyen durumlardan olan bozuk yol yüzeylerinde aracın kayması ya da sarsılması gibi durumlar kesinlikle yaşanmaz.

Siz de bu mükemmel ve benzersiz araca sahip olmak isterseniz

Chevrolet Camaro Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.