Kampanya Bulucu

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Diğer adıyla borç transferi kredisi veren bankalarla ilgili bir araştırma yaptık ve 7 farklı bankanın borç kapatma kredisi verdiği bilgisine ulaştık. Bu yazımızda borç transferi kredisi veren bankaları, kredi koşullarını ve faiz oranlarını inceleyeceğiz ve bir karşılaştırma yapacağız. Bu 7 bankadan Halk Bank ve Akbank, konut kredisi taşıma kredisi veriyor. Vakıfbank Kredi kartı borcu kapatma kredisi veriyor. Diğer 4 banka ise ihtiyaç kredilerinizi kapatmanız için kredi veriyor.

HALKBANKASI DOST KREDİ

Halkbankası uygun faiz oranları ile konut kredilerini kendisine transfer ediyor. Konut kredisi kapatma kredisi olarak da adlandıracağımız bu kredinin adı “Dost Kredi” Dost kredinin koşulları ise şöyle

Halkbankası Konut Kredisi Transferi Koşulları

 • 100 bin liraya kadar kredi kullandırılıyor.
 • Ekspertiz ücreti olarak 500 lira alınıyor
 • İpotek tesisi ücreti 155 lira hayat sigortası 208 lira, DASK ise 113 lira olarak tahsil ediliyor.
 • Ayrıca 124 lira da konut sigortası ücreti alınıyor.

Halk bankası konut kredisi borç transferi Faiz ve ödeme tablosu

halkbankası konut transferi kredisi

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Akbank’ın borç transferi kredisi adı altında satmış olduğu bir ürün var ancak bu ürün adı borç transferi olsa da ihtiyaç kredilerini transfer etmek için değil, konut kredilerini transfer etmek için kullandırılıyor. Bu kredide maksimum miktar 100 bin lira, maksimum vade ise 120 ay olarak belirlenmiş. Kredinin yıllık maliyet oranı ise % 12,96

Akbank Konut Kredisi Transferi Faiz Ve Ödeme Tablosu

Akbank konut kredisi transferi yapmak istediğinizde 120 ay vade ile 100 bin lira kullandığınız zaman aylık 1,469 lira ödeme yapıyorsunuz.

Akbank Konut Kredisi Borç Transferi Kredisi Masraf Oranları

akbank konut kredisi transferi 2

Konut Kredisi Transferinde Akbank mı, Halk Bankası mı daha avantajlı?

Akbank ve Halkbank’ın konut kredisi transferi vermesinden dolayı bu iki krediyi kendi arasında karşılaştırmak doğru olacaktır. Akbank’ın hem masraf olarak hem de yıllık maliyet oranı olarak çok daha masraflı bir kredi olduğunu görüyoruz. Ziyaretçilerimize konut kredisi taşıma kredisi konusunda Halkbankası’nı tavsiye ediyoruz. Finansbank da konut kredisi transferi yapıyor ancak maliyet tablosu ve ödeme tablosuna ulaşamadık.

FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Finansbank, Borç Transferi kredisi ile 36 aya ulaşan vadelerle % 1,23 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Finansbank konut Kredisi transferi de yapıyor ancak bununla ilgili bilgilere Finansbank şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Finansbank, Borç Transferi kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı aslı
 • Adres güncel değilse telefon ya da elektrik vb faturası
 • Gelir belgesi

Finansbank, Borç Transferi kredisi Örnek Maliyet Tablosu

Aşağıda aynı oran ve vadelere farklı faiz oranlarının uygulandığını görüyorsunuz. Bunun nedeni Finansbank’ın kişinin kredi riskine/notuna göre faiz oranlarını değiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Kredi notu hakkında bilgi almak için ‘’Findeks kredi notu nedir, ne işe yarar?’’ haberimizi okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloya baktığımızda 5 bin lira  % 1,23 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak kredi kullanabileceğinizi, aylık 360 lira ödeme yapacağınızı görüyoruz. Yıllık maliyet oranı ise % 18,12… Bu rakamlar oldukça yüksek görünüyor.

finansbank borç transferi kredisi

DENİZBANK BORÇ TRANSFER İHTİYAÇ KREDİSİ

Denizbank 36 aya varan vadelerle En düşük % 1,47 faiz oranı ile Borç transferi kredisi veriyor.  Vade 36 aya çıktığında faiz oranı % 1,62 oluyor. Denizbank borç transferi kredisi ile birden fazla kredinizi Denizbank çatısı altında toplayabiliyorsunuz.

Denizbank Faiz ve Maliyet Tablosu

36 ay için 10 bin lira çekildiğini varsayarsak % 1,62 faiz oranı ile ayda 389 lira ödeme yapmanız gerekiyor. Yıllık maliyet oranı ise  %24,46 oluyor.

denizbank borç transferi kredisi

BURGAN BANK BORÇ TRANSFER İHTİYAÇ KREDİSİ

Burgan Bank 36 ay vade ile 10 bin liraya %1.43 faiz oranı uygulanıyor. Kampanya 31 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek.

Burgan Bank Borç Transfer Kredisi Maliyet Tablosu

10 bin lira çekildiğinde aylık 375 lira ödeme yapmanız gerekiyor. Yıllık maliyet oranı ise % 20,59 olarak gerçekleşiyor. Aşağıda tahsis ücreti yazılmamış ancak kredinin % 0,5’i oranında kredi tahsis ücreti kullandırılıyor.

burgan bank borç kapatma kredisi

ŞEKER BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Şeker bank 100 bin liraya kadar kredi kullandırıyor. Faiz oranları is 03-12 Ay (%1.15) 13-36 Ay (%1.19) olarak belirlenmiş. Maksimum vade 36 ay.

Şeker Bank Borç Transferi Kredisi Maliyet Tablosu

şekerbank borç transferi kredisi

Şeker Bank Borç Transferi Kredisi Gerekli Evraklar

 • Nüfus cüzdanı aslı
 • Adres güncel değilse telefon ya da elektrik vb faturası
 • Gelir belgesi

VAKIFBANK KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Vakıfbank kredi kartı borçlarınızı bir yere toplamanız için size olanak sağlıyor. Kredi kartı borçlarınızı 18 ay vade ile 20 bin liraya kadar kapatabilirsiniz. İsterseniz ödemeye 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi Faiz Maliyeti Tablosu

20 bin lira için 18 ay vade ile kredi kullanabiliyorsunuz. Yıllık toplam maliyet % 20,38 olarak gerçekleşiyor.             Ayrıca 105 lira ve artı 35 lira masraf alınıyor

vakıfbank kredi kartı borcu kapatma kredisi

DEĞERLENDİRME

Hangi Borç Kapatma kredisini kullanmalıyım?

Konut kredisi transferi yaptırmak isteyenler için tavsiyemiz: Halk Bank Dost Kredi

İhtiyaç kredisi transferi yaptırmak isteyenler için tavsiyemiz: Şeker Bank ikinci alternatif ise Finansbank olacaktır.

Ancak bankaların şubelerde daha makul rakamlar verdiğini unutmayın. Ayrıca maaş aldığınız bir banka varsa oradan da fiyat almayı unutmayınız.

Son olarak; Borç transfer ya da diğer adıyla borç kapatma kredisinin nasıl kullanılacağı, nasıl başvurulacağı ve başvuru aşamaları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ilgili haberimizi ziyaret edebilirsiniz: ”Borç Transferi Nasıl Yapılır?”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 25 YORUM
 1. ismet bilir dedi ki:

  ben emekliyim 1650 tl emekli maaşım var icralık borşlarımı kapatmak için bana kredi verilmezmi kesintim yok maaşımdan ne yapmam lazım

  1. kampanyabulucu dedi ki:

   Merhaba İsmet Bey;
   İcralık borçlarınız kredi ve kredi kartı borçları mı acaba?

 2. şenol aydın dedi ki:

  ben emekliyim borlarımın dagınık olması sebebiyle ödemekte güclük cektigim icin icraılık oldum onun icin sizden borc kapama kredisi alabilirmiyim ister ipotekli isterse normal borcları kapatıp bir yere borcum olsun bu konuda yardımdımcı olursanız sevinirim tel 0536356….

  1. kampanyabulucu dedi ki:

   Merhaba Şenol Bey;
   Anladığımız kadarıyla, borçlarınızı geciktirmiş ve icralık olmuşsunuz. Bu durumda hiç bir bankanın size kredi vermek isteyeceğini zannetmiyoruz. Şu konu başlığını incelemek faydanıza olacaktır: https://www.kampanyabulucu.com/hangi-findeks-notu-ne-anlama-gelir/

 3. NEVZAT SAĞ dedi ki:

  merhaba orman ve su işlerı bakanlıgında calısmaktayım gecıken bır kredım var onu kapatmak ıstıyorum lutfen yardımcı olurmusunuız toplam lazım olan tutar 10,000 tl 36 ay vade ıle kulanmak ıstıyorum maaşım 2300 tl nevzat sağ tl 0533 218 …. ankara/sincan lutfen kısa bır zamanda haber beklıyom olumlu veya olumsuz cevap telefonuma msj olarak gelse cok sevınırım

  1. kampanyabulucu dedi ki:

   Merhaba Nevzat Bey;
   Sitemizin bankalarla herhangi bir organik bağlantısı bulunmamaktadır. İlgili bankaları bizzat ziyaret ederek yüz yüze görüşmeniz daha etkili olacaktır.

 4. yılmaz sürgüt dedi ki:

  merhaba odeabanka borcum var toplam 3150 tl 2 taksit yatırdım borç kapama istiyom yardımcı olacak varmı 5000 tl kullanmak istiyom 0537489…. ıstanbuldayım

 5. murat kaplan dedi ki:

  mrb benim toplam 10.000milyar kıredi borcum var bankalara başvurdum en az 6 ay sıgortalı olman gerek diyorlar sıgortam yok aylık gelirim 1000tl bundan bende yararlana bilirmiyim internete fazla giremiyorum bana bu numaradan ulaşa bilirsiniz 0545 332 72 49

 6. satılmış taş dedi ki:

  mrb lar ben emekli memurum ziraat bankasına 3 tane kredi taksidi oduyorum biri 90 ay biri 60 ay digeri 36 ay toplam 44000 tl cektim kredi kartlarımla bunları 36 ay vadeli olarak kapatabilirmiyim banada biraz para kalmak şartıyla bilgi verirseniz memnun olurum 1515 tl maaşım var

 7. fatmagül ertekın dedi ki:

  ben halkbankasından 30mılyar keredıcektım sımdı15mılyar var ama kızım bana kefil oldu sızın bankadan borc transefer yapmak ıstıyom50.000kızımın adresımılyar kulmak ıstıyom bana yardımcı olurmusunuz1.70emeklı masım

 8. levent oven dedi ki:

  merhaba ben cesıtlı bankalardan kullandıgım kredı ve kredı kartlarından toplam 12000 tl borcum kaldı 1208 tl maasım var ve ev kırası alıyorum 800 aca ba bu borclarımdann kurtulup tek bır yere borclanabılırmıyım acaba bır kac banka banka takıbıne alındım her hangı banka tarafından ıcralık durumda degılım

 9. necati erkuş dedi ki:

  Benim 3 tane kiredim var yardimcı olurmusun

 10. NuriAtaş dedi ki:

  3 aygecikmis kredi ve kart borcum var toplam 12.000 tl.bunu nasil kaptabilirim.bankalar kredi vermiyor . Ne yapmalıyım?..

 11. Hüseyin yürik dedi ki:

  Merhabalar benim üç veya dört bankalara borcum var bunları bir araya nasıl toplarız sadece bir ay geciktirdim cep 05326771487 ararsanız sevinirim

 12. Orhan dedi ki:

  Slm benım sıgortam yok ama serbest calısıyorum bır karttan avukatlık oldum kredı cekmeme engel tabı ama besbın tl kredı ıstıyorum veren varmı numaram bu 0539794….

 13. Adem özcan dedi ki:

  Zirata garantiye borcumu tek bankada kapatmak istiyorum

 14. Enginmeyveci dedi ki:

  Borc odemem isyiyoru

 15. ramazan gamlı dedi ki:

  ben icralık durumdayım borç kapama kredisinden yararlanabilirmiyim

 16. yusuf becermen dedi ki:

  İyi akşamlar benim kredi ve kredi katlarına dağınık bankalarda borcum var ödemekte sıkıntı yaşıyorum bu borclarimin tek bir bankada toplanmasını istiyorum lütfen icralik olmadan bana yardımcı olursanız sevinirim.tl0546….

 17. yusuf becermen dedi ki:

  İyi akşamlar benim kredi ve kredi katlarına dağınık bankalarda borcum var ödemekte sıkıntı yaşıyorum bu borclarimin tek bir bankada toplanmasını istiyorum lütfen icralik olmadan bana yardımcı olursanız sevinirim.tl0546….

 18. sevgi dedi ki:

  MRHB
  Benim 2 bankadan kredim var 12,000 ,6000 ve2000 tl kapama kredisi alabilirmiyim.

 19. FATİH ATAKUL dedi ki:

  2.KREDİ BORÇ VAR

 20. Gülşah Gül dedi ki:

  Merhaba 2 kredimi ve 2 kredi kartı borcumu tek bir yerde toplayıp borç kapatmak istiyorum .Odemelerim de gecikme yok .Fakat miktarlar yüksek oluyor farklı yerlerde olduğu için. Maaşımda ise bir dava nedeni ile Avukat harcı ödeme kesintisi var.Kredi gecikmesi değil. Borç gecikmesi yaşamamak için toplamak ve makul bir tutar ile ödemek istiyorum.Nasil bir yol izlemem gerekiyor.

 21. Gülşah Gül dedi ki:

  Merhaba 2 banka kredim ve 2 kredi kartı borcumu tek bir yerde toplayıp borç kapatmak istiyorum. Odemelerim aylık fazla arttı biraraya toplayıp daha uygun bir tutara getirmem lazım. Maaşımda bir dava nedeni ile Avukat harcı ödeme kesintisi var.Kredi gecikmesi değil. Kredi alabiliyormuyum

 22. unal dedi ki:

  ÜNAL

  Slm benim kredi kartı borcum 8000 tl fakat yasal takipte bana borcumu kapatmak için 8000 tl dahil toplam 30000 tl kredi almam lazım borç transferi kredisinden yararlanabilirmiyim yararlanma şansım olduğunda borcumun olduğu bankamdan faydalanama şansım var mı yardımcı olabilirmisiniz