Kampanya Bulucu

BMW X5 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

BMW 2016 X5 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

Doğayla baş başa kalmayı seven ve şehir hayatında da doğadaki sağlam adımları hissetmek isteyen; kendisini maceraperest safına koyan herkes için tasarlanan BMW 2016 X5 incelemesini sizlerle buluşturuyoruz!

İlk bakışta dikkat çeken BMW 2016 X5, BMW tarafından üretilmiş olan SUV tarzı bir araçtır ve gücünüze güç, kişiliğinize kişilik katar. İlk kez 1990’lı yıllarda oluşturulan ve tanıtılan model üçüncü nesli ile aramızda yerini alıyor. İlk neslinde daha kaba ve sert bir tasarıma sahip olan X5 ikinci neslinde daha yumuşak bir otomobile dönüşüyor. X5 üçüncü neslinde ilk nesle göndermede bulunuyor ve eski sertliğini geri kazanıyor. Ön tarafıma baktığımızda artık BMW markasının imzası olarak kabul edilen böbrek formlu radyatör ızgarası hemen gözümüze çarpıyor. X5 ilk nesne gönderme yapsa da yeni tasarım özellikleri otomobile eklenmiş durumda. Yenilenmiş tasarımın en önemli unsurlarından bir tanesi olan aerodinamikler özellikle motor gücünü artırmak, hava direncinden kaynaklanan kayıpları en aza indirmek için devreye girerler. Aracın şekli, biçimi ve tasarımının fonksiyonluğu; ön tasarım, arka tasarım ve yanlardaki mükemmel ögelerle kusursuz şekilde uyum sağlar. Modeli yandan inceliğimizde alışılmış BMW markasının uzun motor kaputu gözümüze çarpar.

Tasarımdaki bir diğer yenilik ise rahat ve yaygın hava girişleri, ön rüzgarlıkta bulunan hava perdesi, ön çamurluk davlumbazlarında havalandırmalardır. Eklenen yeni tasarımlarla BMW 2016 X5’in sportif performansı göz doldururken, bir yandan da yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu maksimum seviyede azaltılır. Yenilenen tasarımda bulunan aerodinamik şekiller aracın arka tasarımına kadar uzanır. Otomobilin D sütununda Hava Kanadı yer alır. Yer alan bu hava kanadı sayesinde araç geniş bir görünüş kazanır. Bunun yanı sıra ortamdaki hava akınını iyileştirir. BMW markasının alışılmış, bilindik ve klasik böbrek ızgaraları ve farları bir araya gelerek tek bir ünite görünüşü açığa çıkarır ve aracın iz genişliğine anlam kazandırır. 2006’da tork dönüş momenti ve dört çekerli sürüş sistemi dahil edilmiş olan ve E-70 kodu ile bilinen aracın ikinci nesli otomatik vites olarak piyasa sürülmüştü. Bunu takiben BMW 2016 X5 de A kolonu ve ön aksın arasındaki kısa aralık, aracın görünüş olarak odak noktasını ileri doğru taşır. Böylece ikinci nesilde olduğu gibi dört çeker sürüşü vurgular. Ön çamurlukların arkasındaki hava çıkışı ve kapı altlarındaki kat izleri şık bir bütünlük oluşturur. Arka tasarımın en temel özelliklerinden bir tanesini oluşturan LED teknolojisiyle oluşturulmuş ve desteklenmiş stop lambaları ani ve bilinen duruşlarda size güveni garanti eder.

BMW 2016 X5

İç Donanım ve Tasarımı

Aracın iç tasarımına baktığımızda iç mekanın diğer BMW markası modellerini andırdığını rahatlıkla görebiliyoruz. Yüksek kaliteli malzemelerle oluşturulan iç mekanda direksiyonun altında yer alan ve ön konsolu boydan boya geçen metal görünümlü kaplama hem şık hem spor bir görüntü oluşturur. En üst kaliteyle aracın iç mekanına döşenmiş deri, uygun şekilde dizayn edilmiş yüzeyler, ortam ışığı ve üst düzey rahatlıkla beraber kendini gösteren BMW 2016 X5’in iç tasarımı size kendinizi özel hissettirir. Ayrıca orta konsolun en üstünde bulunan geniş ekranla aracınızın durumunu rahatlıkla görebilirsiniz. Aracın ön koltuklarında bulunan yan destekler size yolun hakimiyetinin sizde olduğunun garantisini verir. Soğuk kış günlerinde en çok istenilen ısıtma fonksiyonunun yanı sıra sıcak yaz günleri için de aynı şekilde soğutma sistemi mevcuttur. Sürücü koltuğundaki oldukça geniş alan sayesinde kullanıcı kendini ferah hisseder. Aracın bagajına baktığımızda ise çift açılır bagaj kapağının olduğunu görüyoruz. Yükleme konusunda hiçbir sorun yaşatmayacak olan BMW 2016 X5 ile artık en uzun yolculuklara bile rahatlıkla çıkabilirsiniz. Sürücü ve ön yolcu için elektronik şekilde ayarlanabilen rahat ve güvenli koltuklar sayesinde yorgunluk nedir bilmeden kilometrelerce gidebilirsiniz.

ışık tasarımı

Işık Tasarımı

Size sunulan Aydınlatma Paketi, yeni tasarımla beraber otomobilin hem içinde hem de dışında daha fazla rahatlık ve güven için çeşitli biçimdeki LED ışık referanslarını içinde barındırır. Aracın içinde bulunan ve tamamen “karşılama” tasarımına sahip olan ortam ışığı etkileyici bir tavırdadır.  Aracın aydınlatması beyaz, turuncu ve mavi olarak üç renkli LED’lerden oluşur. Işık referansları, ön kısımda merkez konsolda yer alan saklama bölümü, tamamiyle tüm kapı bölmeleri, kaplama öğeleri ve kapı çıkış alanı gibi merkezlere monte edilmiştir. Ayrıca makyaj aynası, ön ve arka ayak dayaması ve tavan çizgisi, ön koltukların sırtlıkları ve kaplama çubuğu gibi yerlerde bulunan LED ışıkları hayatınızı kolaylaştırır. Aracın hızına, yol durumuna ve direksiyonun açısının durumuna göre ışık dağıtımını kendiliğinden gerçekleştiren Adaptif LED Farlar yine son teknolojiyle oluşturulmuştur. LED ışıklarının dağılımı otomatik olarak hıza ve direksiyonun durumuna adapte olur. Bilhassa gün ışığına benzeyen parlak ışık yolu aynı biçimde aydınlatarak görüş yeteneğini üst düzeye çıkarır. Bu sayede otomobili kullanırken çok daha az yorulursunuz.

Teknik Özellikleri

Aracın göz dolduran ve onu diğerlerinden ayıran teknik özellikleri ise şu şekilde: Ağırlığa baktığımızda yüksüz ağırlık 2115 kg, izin verilen toplam ağırlık 2795 kg, aracın yük kapasitesi 715 kg, izin verilen ön/arka aks yükü ise 1250/1570 kg’dır. Aracın motor özelliklerine göz attığımızda; silindir/valf 4/4, silindir hacmi 1995 cm3, Strok/çap  90/84 mm, Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 231/4400, Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 500/2000, Kompresyon oranı : 1 16.5 olduğunu görüyoruz. Aracın performans durumu; Maksimum hız km/sa 220, 0-100 km/sa hızlanma 7.7’dir. Yakıt tüketimi ise; Şehir içi (lt/100 km) 6.2, Şehir dışı (lt/100 km) 5.2, Ortalama (lt/100 km) 5.6, CO2 emisyonu (gr/km) 146, Depo hacmi (lt) 85. Aracın jant özelliklerini incelediğimizde ise; Ön lastik 255/55 R18 109V XL, arka lastik 255/55 R18 109V XL, ön jant 8,5J x 18 LM, arka jant ise 8,5J x 18 LM’dir.

Sürüş Dinamikleri

BMW, X5’in boyutuna rağmen sahip olduğu yol tutuş becerilerini vurgulamak amacıyla X5’i SUV yerine SAV( Spor Aktivite Aracı) olarak markalaştırdı. Motorun gücü firma tarafından geliştirilen sekiz kademeli otomatik şanzımanla tekerleklere iletiliyor. Şanzıman tork konventörlü olduğu için aracın performansını törpülemiyor ve yakıt tüketimini arttırmıyor. Tasarlanırken faydası ön planda tutulan BMW 2016 X5’in materyalleri ve direksiyonu bütün gidiş-gelişlerde, tüm hızlarda ve tüm yolculuklarda keyifli bir sürüş özelliği sağlamaktadır. Özellikle dönüşü ve aşılması zor olan dar virajlarda Sürücü Destek sistemleri hangi yolda ve hangi hızda olursanız olun kusursuz yol tutuşunu sizlere sunar. Tasarımı yenilerken özünü unutmayan BMW markası bu araçta da hedefinizin ne olduğuna bakmadan sizlere aklınıza gelmeyen isteklerinizi bile sunuyor. Dolayısıyla siz araçtan hem maksimum performans, hem minimum yakıt tüketimi isteyebilirsiniz. BMW 2016 X5 sizin için odak noktasını BMW EfficientDynamics, yakıt tüketimini ve karbondioksit emilimini en aza indirme olarak konu alır. Bu durum aynı zamanda dinamikleri ve aracı kullanma keyfini artırmak için geliştirilmiş ve yeni tasarımda yer bulmuştur. Araçta bulunan aktif direksiyon, adaptif süspansiyon paketleri, konforu, dinamikliği, profesyonelliği bir araya getirerek hem şehir içinde hem de otoyollarda size ve sevdiklerinize güven, hassasiyet, konfor sağlar.

Siz de herkesçe sevilen BMW ailesinin bir üyesi olmak isterseniz BMW 2016 X5’le bunu gerçekleştirebilir ve sevdiklerinizle mükemmel yolculuklara çıkabilirsiniz.

BMW X5 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.