Kampanya Bulucu

BMW X3 sDrive20i xLine İncelemesi

Tasarım Özellikleri

BMW, 2015 yılında piyasaya sürmüş olduğu X3 modeli ile bir önceki modellere nazaran daha güçlü ve daha olgun bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Farlar bu modelde büyütülmüş ve ön panjur tamamiyle değiştirilmiş. Böylelikle aracın ön bölmesi daha tok bir görünüm kazanmış. Bu tok görünümü desteklemek ve araca sportif de bir kimlik kazandırmak için 18 inç büyüklüğünde jantlar kullanılmış. Aracın arka camı, eski modellere göre daha dar olacak şekilde konumlandırılmış bu konumlandırmaya uygun olarak stop lambalarının da tasarımı ve yeri değiştirilmiş. Ayrıca araç boyut olarak da biraz genişletilmiş ve yükseltilmiş.

cq5dam.resized.img.585.low.time1447999914163

İç Mekân ve Donanım

Aracın iç mekân tasarımı da tıpkı dış mekân gibi oldukça başarılı. Özellikle maun kaplama ve kahve tonlarının işçilikte fazlasıyla kullanılması aracın vermiş olduğu üst düzey hissiyatını artırıyor.

BMW X3, donanımsal özellikler açısından da oldukça zengin olacak şekilde üretilmiş. Kişisel eşya koyabilmek için pek çok göz bulunuyor. Orta alana entegre edilen dokunmatik panel oldukça yüksek çözünürlüklü ve kullanışlı. Hemen altında bulunan yol bilgisayarı da fazlasıyla fonksiyonel bir özellik. Ayrıca aracın ses sistemi de yeterince güçlü.

cq5dam.resized.img.1185.large.time1447999916507

Aracın bagajı 550 litre kapasiteye sahip. Bu değer bile oldukça yeterli olmasına rağmen aracın koltuklarının yatırılması haline bu değer 1600 litreye çıkıyor. Buna ek olarak BMW X3 modelinin xLine serisinde aracın yanında krom raylar veriliyor, bunlar sayesinde eşya sabitleme yapılabiliyor. BMW x3 tüm bu açılardan tam bir seyahat aracı olma özelliği taşımakta.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

BMW X3 sDrive20i, 1.6 turbo destekli bir motora sahip. Bu motor, 170 bg güç ve 250 Nm tork değeri sağlıyor. Aracın maksimum hızı 204 Km/s iken; 100 km/s hıza ulaşabilmesi 9,3 sn sürüyor. Ayrıca araç 1680 Kg ağırlığında.

BMW X3, ortalama 7 litre yakıt tüketim değerine sahip. Her ne kadar büyük bir araç olsa da yakıt tasarrufu konusunda X3’ün çok da fazla bir şey vaat etmediğini söyleyebiliriz.

Araç; sport, comfort ve eco pro olmak üzere 3 farklı sürüş moduna sahip.

cq5dam.resized.img.1185.large.time1447999872014

Yol Tutuşu ve Güvenlik

BMW X3, orta derece sertlikteki süspansiyonları ile oldukça konforlu bir sürüş keyfi vaat ediyor. Ayrıca aracın yol tutuşu da oldukça iyi. Bu sayede viraj dönüşleri de güvenli.

Çarpma testlerinden tam puan alan BMW X3, hem güvenlik hem donanım hem de tasarım açısından fazlasıyla üst düzey bir model.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.