Kampanya Bulucu

BMW X1 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

BMW 2016 X1 İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

BMW markası X1‘in tasarımında kullanılan alışılmış SAV konsepti bu araçta tamamen öne çıkmakta. Aracın biçim özelliklerine baktığımızda, kent yaşantısında bulunan dinamikler ve karizmatik özelliklere ahenkle uyum sağladığını görebiliyoruz. Aracın yalnızca dış tasarımı bile içinizdeki heyecanlı ve meraklı yapıyı yolculuk etmek için sürükler. Aracın daha ferah ve geniş olmasını sağlamak amacıyla tavan çizgisi yüksek bir biçimde oluşturulmuştur. Aracın gövde kısmındaki tasarımında bulunan ve isteğe bağlı olarak sunulan saten alüminyum xLine, gelişmiş donanım özellikleriyle sizi kesinlikle büyüler. Özellikle BMW markasının şaşmayan spor tutkusu bu araçta da göze çarpar. Aracın dinamik görünümü X1 ile çok rahat uyum sağlamakta. Bu sportif görünüş önde ve arkada bulunan koltuklara da değişik bir görünüş sağlar. Yine tasarımda dikkat çeken bir diğer özellik aracın birçok sayıda renk seçeneğinin bulunmasıdır. Aracın tasarımında bulunan bu özellikler arazi gibi toprak ve taşlı zeminlerde sürüş yapılırken araca herhangi bir zarar gelmesini engeller. Bagaj kapağında bulunan yan hava kanatları ve BMW markasının geleneksel özelliklerinden olan ön taraftaki geniş hava girişlerine uyum sağlayan Hava Perdesi özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik aerodinamik bir şekilde sizlere sunulur. Bunun yanı sıra yakıt tüketiminizi de azaltabilirsiniz.

Aracın tasarımında bulunan ve tasarıma mükemmel bir şekilde uyum sağlayan panoramik cam tavan sayesinde aracın içine bol miktarda güneş ışığı girer. Böylelikle aracınıza genişlik, ferahlık ve aydınlık hakim olmuş olur. Güneş ışıklarının çok parlayan ve ışıldayan zamanlarında tasarımda bulunan makaralı perdeyi kullanarak çok basit ve rahat şekilde bu ışıkları yeterli miktarda kesebilirsiniz. Panoramik cam tavanda bulunan kaydırma, kaldırma gibi işlevler sayesinde aracınızı sorunsuz bir şekilde havalandırabilirsiniz. Aracı havalandırmak istediğinizde cam tavanı havalandırma durumunda kullanabilirsiniz. Araçta bulunan perde istediğiniz hava giriş ve çıkışına rahatlıkla uyum sağlayacaktır ve sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik şekilde geri eski halini alacaktır. Aracınızı tavanı açık bir şekilde kullanmak isterseniz, tasarımda bulunan rüzgar yönlendiricisi oluşacak türbülansı en aza indirmek ve size güvenli bir sürüş sağlamak amacıyla hemen devreye girecektir.

Led Farlar

Adaptif Led Farlar

BMW markasının farkını ortaya koyduğu X1’i, barındırdığı altı gözlü mükemmel yüzü sayesinde diğer araçlardan hemen ayırabilirsiniz. Geleneksel ve alışılmış bir özellik olan ve tasarımda yer alan gündüz farları, LED teknolojisiyle birleştirilmiştir. Bu sayede BMW 2016 X1’i gündüz kullanırken bile net bir görüş elde edersiniz. LED farlar bununla da kalmayıp viraj ışıklarına da sahiptir. Kapsamlı bir şekilde tasarlanan bu viraj ışıkları, lazım olduğunda uzun ve kısa farlar için ayrı bir şekilde parlak ve randımanlı Bi-LED far özelliğini sizler için oluşturur. LED teknolojisinde sunulmuş olan viraj ışıkları, şehir içindeki trafiklerde yol kenarlarında bulunan herhangi şeylerin en üst düzeyde aydınlatılmasını sağlar. Bunun yanı sıra tasarımda bulunan bu LED’ler diğer araçlardaki LED’lere oranla çok daha fazla ve uzun kullanım ömürlerine sahiptir. Sizin araç içindeki güvenliğiniz için gelişmiş bir aydınlatma mesafesi sunar. Bununla da kalmayıp bilindik ışık ampullerine oranla %50 daha az enerji tüketiminde bulunur.

İç Donanım ve Tasarımı

BMW 2016 X1’in iç donanımları tasarlanırken dikkat edilen özelliklerden birisi en iyi düzeyde şık, modern ve çağdaş tasarımlara yer vermek olmuştur.  BMW’nin geleneksel ve sevilen özelliklerinden olan sürücüye odaklı kokpit, BMW X1’de de öne çıkar. Aracın tasarımında bulunan ve size sunulan maksimum düzeydeki kaliteli araç, gereç ve malzemeler ile birinci sınıf kaplamalar ilk bakışta ve dokunuşta sizi etkileyecektir. İç tasarımda bulunan ortam ışığı araca kusursuz bir şekilde entegre edilmiştir. Bunun yanında deri, ince ahşap ve alüminyum gibi malzemelerden oluşan BMW X1, sizi kalitesi ile etkisi altına alır ve büyüler. BMW markasının araç tasarımlarında dikkat ettiği özelliklerden olan aracın kullanışlı ve rahat olması, BMW X1’de öne çıkar. Detaylı bir şekilde ele alınan X1’in iç tasarımında seyahat ederken içebileceğiniz içecekleriniz için makaralı bardak tutucuları bulunmaktadır. Bu bardak tutucuları istediğiniz zaman kapatabilir; kendinize ek saklama alanı yaratabilirsiniz. Makaralı bardak tutucuların kapanabilmesi aracın merkez konsol hareketlerinde büyük bir bağımsızlık sağlar.

BMW X1 iç donanım ve tasarımı

BMW’nin klasikleşmiş ve çok sevilen özelliklerinden olan Professional Navigation Sistemi BMW X1’de de mevcut durumdadır. Bunun yanı sıra bu sistem  iDrive Dokunmatik Butonu’na sahiptir. Professional Navigation Sistemi BMW X1’de biraz daha kullanışlı hale getirilmiştir, ekran sürücünün rahatı ve güvenliği açısından büyütülmüştür. Orta konsolda bulunan joystick ile bu sistemi kullanabilme imkanı sağlanmıştır. Aracın ön konsolunda bulunan siyah ve kahverengi renklerin uyumu iç tasarıma entegre edilmiştir. Araçta bulunan USB bağlantısı sayesinde seyahat ederken en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir ve yolculuğunuzu çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Arka koltuklarda seyahat eden yolcular için de BMW markası yine farkını ortaya koyarak çok ferah ve geniş bir alan sağlamıştır.

Teknik Özellikleri

  • Tam bir tasarım harikası olarak nitelendirebileceğimiz BMW 2016 X1’in teknik özelliklerine bakarsak; Yüksüz ağırlık 1505 kg, İzin verilen toplam ağırlık 2005 kg, Otomobilin yük kapasitesi 575 kg, İzin verilen ön/arka aks yükü 1040/1010 kg’dır.
  • Aracın motor özelliklerine baktığımızda; Silindir/Valf  3/4, Silindir hacmi 1499 cm3, Strok/çap 94.6/82 mm, Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 136/4400, Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 220/1250, Kompresyon oranı : 1 11 olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; Maksimum hız km/sa 200, 0-100 km/sa hızlanma 9.7’dir. BMW 2016 X1’in yakıt tüketimi ise şu şekildedir: Şehir içi (lt/100 km) 6.5, Şehir dışı (lt/100 km) 4.8, Ortalama (lt/100 km) 5.4, CO2 emisyonu (gr/km) 126, Depo hacmi (lt) 51’dir.
  • Aracın jant özelliğine baktığımızda; Ön lastik 225/55 R17 97W, Arka lastik 225/55 R17 97W, Ön jant 7,5J x 17 LM, Arka jant ise 7,5J x 17 LM’dir.

Sürüş Dinamikleri

BMW X1 sürüş dinamikleri

BMW X1’in yol tutuşuna ve sürüş dinamiklerine baktığımızda, bu aracı isterseniz otobanda, şehir içi trafiğinde isterseniz de arazide hassas ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu durumu sağlamayı amaçlayan BMW markası X1’in tasarımında çok çeşitli malzeme ve gereçleri bir arada bulundurmuştur. Mükemmel yol sürüşü her iki aksta da (ön/arka) bulunan en iyi seviyeye yakın 57:43 ağırlık dağılımı sayesinde olmaktadır. BMW X1’in isteğe bağlı olarak sunulan akıllı dört çeker sistemi sayesinde araç gücü yolun zemini ne olursa olsun güç gerektiği şekilde tekerleklere dağıtılır. Üst düzey dinamikler için oluşturulmuş süspansiyon tüm koşullarda doğru ve geçerli geri bildirimi temin etmektedir. Bununla birlikte BMW X1’de de bulunan ve yine BMW markasının klasikleşmiş ve istenilen  EfficientDynamics sisteminin tedbirleri aracılığıyla araçta kullanılan yakıt tüketimi azaltılır. Yakıt tüketiminin azalması beraberinde azalan emisyonu getirir. Bu sayede bütçenizi sarsmadan, çevreyi çok da kirletmeden, güvenli, huzurlu ve rahat yolculuklar geçirebilirsiniz. Yol koşullarında oluşan farklılıklarda akıllı dört çeker sistemi devreye girerek sizi ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlamaktadır. Buzlu, karlı, çamurlu ya da dağlık alanlarda yani kötü hava ve yer koşullarında akıllı dört çeker sistemi çok daha fazla hissedilmektedir. Akıllı dört çeker sistemi sürüşü optimize ederek aracın yere daha iyi tutunmasını sağlamaktadır.

Siz de bu benzersiz tasarımdaki araca sahip olabilir, yolculuklarınızı çok daha keyifli ve güvenli hale getirebilirsiniz.

BMW 2016 X1 Fiyat listesi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.